Вода в коляното?

  • 14 369
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Човекът е в Германия и се оплаква от седмица, че коляното му е подуто и при натиск, остава бял отпечатък, т.е. най-вероятно събира вода.
Проблемът е, че няма време, а и е инат, за да отиде на лекар и да се заеме с проблема. Има ли друг начин, с който да се справи сам?
Моля, дайте съвет, някакви рецепти, лекарства или друго? Rolling Eyes Praynig
Знам, че самолечението не е добра идея, но в случая не знам какво трябва да му стане, за да вземе мерки...

# 1
  • Мнения: 1 353
Омесва се твърдо тесто от вода и брашно само.После се прави на малка питка  наръсва с нишадър и се налага на коляното .Отгоре се връзва с бинт за цялата нощ и така поне 15-20 вечери.Баща ми успешно преди години се излекува.

# 2
  • Мнения: 3 830
Мерси, Веси.  bouquet
Как беше медицинското наименование на нишадъра?

# 3
  • Мнения: 1 353
Мерси, Веси.  bouquet
Как беше медицинското наименование на нишадъра?

Амониев хлорид ако се не лъжа. Rolling Eyes.Даже съм почти сигурна,но нека още някой каже.

# 4
  • Мнения: 3 830
Открих го в Гугъл. Латинското е Ammonium Chloride - NH4Cl.
Мерси, Веси.  bouquet
Но може да е разтегнат минискус или колянните кръстни връзки да са скъсани, което си е опасно.
Казаха вкъщи, че е най-добре на лекар, което и аз подкрепям, понеже от това човек може да окуцее, но как да се оправиш с инат. #2gunfire

# 5
  • Мнения: 835
А стъпва ли на кракът?
Мисля, че все пак трябва да вземе нещо противовъзпалително/Волтарен,Мовалис, Пироксикам/ през устата.

# 6
  • Мнения: 3 830
А стъпва ли на кракът?
Мисля, че все пак трябва да вземе нещо противовъзпалително/Волтарен,Мовалис, Пироксикам/ през устата.

Когато го раздвижи, не го боли и го движи спокойно. Застои ли се със сгънат крак, после болезнено го разгъва и обратното. Стъпва иначе, куца. Каза, че подутото го боли и при най-лекия допир. Аз мисля, че е свързано с минискуса и събира вода.

Най-накрая успях да го уверя да иде на лекар и утре ще е на преглед вечерта някъде във Франкфурт. Ще го питам утре какво е станало и какво са му предписали и ще пиша тук.
Благодаря на всички.  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 1 353
Оооо ако е минискус обезателно на лекар.

# 8
  • Мнения: 3 830
Оооо ако е минискус обезателно на лекар.

Имам предчувствие, че ще се окаже точно това. Дано да отиде наистина на лекар утре, защото е така вече пети ден. Praynig Close

# 9
Човекът е в Германия и се оплаква от седмица, че коляното му е подуто и при натиск, остава бял отпечатък, т.е. най-вероятно събира вода.
Проблемът е, че няма време, а и е инат, за да отиде на лекар и да се заеме с проблема. Има ли друг начин, с който да се справи сам?
Моля, дайте съвет, някакви рецепти, лекарства или друго? Rolling Eyes Praynig
Знам, че самолечението не е добра идея, но в случая не знам какво трябва да му стане, за да вземе мерки...

[/quote

Общи условия

Активация на акаунт