Пухенка - свещ - химическо

  • 748
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Залях си пухенката с разтопена свещ  ooooh!
Ходих до химическото да питам дали могат да ми изчистят якето - казаха че може, обаче проблемът е, че на етикета пише да не се чисти на химическо - само пране. И сега се чудя какво да правя. Да пробвам ли да чистя с ютия и вестник или да рискувам с химическото.
Всъшност какво може да се случи? На петна ли да стане или  newsm78
Моля, посъветвайте ме какво да правя, че не планирах да си купувам ново зимно яке тази година. Sad

# 1
  • Мнения: 511
Аз не бих рискувала с химическо.Виж дали якето отвътре също има от лицевия плат-примерно около ципа и пробвай там първо с ютията.Ако издържи-давай смело отпред където е щетата.
Желая ти УСПЕХ Peace

# 2
  • Мнения: 18 542
Няма ли да попие в пуха като се разтопи свеща... newsm78

# 3
  • Мнения: 635
Моето зимно яке също е с пух - до сега 3 пъти съм го давала на химическо и не се е развалило, след химическото просто е чисто  Laughing. Аз не бих рискувала с домашно почистване, след като от химическото са казали, че могат да го почистят.
На моето яке също пише да не се чисти на химическо.

# 4
  • Мнения: 511
 newsm78 newsm78 newsm78   И това го има като вариант,дааа
Обаче и да попие-важното е да не остане на плата.
Сега като се замислих е малко рискована операция.
Преди години съм си махала дъвка залепена на дънки/естествено в училище под чиновете какво ли нямаше #2gunfire/Дадоха ми чист бензин-едно такова светло изглеждаше като вода.Намазах и търках.Дъвката сатна на топченца и направо изхвърча от плата ,и странното ми беше ,че петънце мазно не остана.
Обаче дали ще действа на восък...Пък и къде има чист бензин...

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Пробвай с химическо,  не би трябвало да има проблем. Аз си давам моето зимно яке, не са ми правили поразии до сега. В най-лошия случай пуховете ще се смъкнат надолу като при пране.
С ютията е рисковано, защото се замазва, остава мазно... Виж първо с химическото.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 817
И аз давам пухенката на съпругът ми на химическо. Само веднъж я прах и после имаше три дни - "съсипах ли я или не я съсипах??"

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Щом от химическото са казали ОК, давай смело. Аз моята пухенка съм я прала и на химическо съм я давала, нищо й няма, даже на химическо става по-добре, че не се степва пуха  Blush

# 8
  • Мнения: 18 542
Благодаря ви! Утре я засилвам към химическото. Така или иначе в това положение не става за носене, по-зле няма на къде да стане.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт