Бременност и варицела

  • 978
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 401
Здравейте,д-р Слънчева.
Тъй като чух и прочетох доста противоречиви мнения,се обръщам към Вас за помощ.
Бременна съм в края на 9та г.с. и дъщеря ми,която е на 2г. и 3 мес. имаше преди няколко дни много близък контакт с дете,болно от варицела. Тъй като не съм сигурна дали съм прекарала варицела като малка,си пуснах изследване за IgG за Херпес Зостер,което ще стане след седмица.Разбрах,че във Вирусологията има изследване за Варицела Херпес Зостер(не знам дали има разлика м/у двете),което става по-бързо.
Въпросът ми е: При наличие на добри резултати и наличие на антитела,възможно ли е въпреки всичко да има опасност за плода,поради ранната седмица на бременността и недостатъчното време за предаване на антитела към плода.Доколкото знам и плацентата не се е образувала още.Това има ли значение и трябва ли да се изолирам от детето си?
Очаквам отговора Ви с нетърпение.
Поздрави: Здравка

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако имате антитела няма проблем за плода. Ако не сте боледували, а Вашето дете се разболее вероятността и Вие да се разболеете е много голяма. Тогава е добре плода да се наблюдава и да се направи фетална морфология от много добър специалист, за да се види дали няма отклонение в развитието.

Общи условия

Активация на акаунт