за запека

  • 1 821
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами.  Бебе Мони се роди преди десет дни и ве4е сме с колики, акахме супер, но от днес сутринта има запек. Вече яде по 70 мл ,храниме се през три 4аса .В болницата 5 дни беше на НАН а сега сме на Аптамил.Цял ден добавям по 30мл отвара  от овесени ядки и след 12  4аса ве4е акаме. Сега какво?????  Да сменям ли Атамила с друго АМ  newsm78 newsm78 newsm78


# 1
  • Мнения: 27 524
Цял ден добавям по 30мл отвара  от овесени ядки

Уау  #Crazy #Crazy #Crazy Вие не сте ли чували, че глутен (съдържащ се в овеса) не се дава преди минимум 6 или 8 месеца навършени?  ooooh!

Три дни неакане не е запек. Запек е след три дни, твърди изпражнения и мъчително изкарване.
Не е желателна честата смяна на млеката при малките бебета. Трябват няколко дни да се нагоди организмът на бебето към новото мляко.
Казват, че хубаво мляко и с пробиотици е Лактана Био.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И след три дни не е запек ако не е твърдо и сухо. От 7 пъти на ден до веднъж на 7 дни все е нормално стига консистенцията да е нормална. А аптамила наистина запича, моите докато не почнаха да ядат пюрета все си бяха така, но не е било кой знае колко тежко. Ако проблемът е много тежък тогава го сменяй. Иначе можеш да даваш дуфалак от време на време. Внимавай с овеса наистина.

# 3
  • Мнения: 1 572
от днес сутринта има запек.
това не е запек

# 4
  • Мнения: 4
За глутена в овесените ядки незнам,но педито би трябвало да знае даже ми каза по 50мл.Какво може да му стане от овесените ядки

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Те педитата колко глупости плещят  ooooh!
Сокчета на 40 дни и прочие........

# 6
  • Мнения: 4 335
Мале,тез педиатри #2gunfireама и мамите що не четете бе ooooh!

# 7
  • Мнения: 117
Малееееееее педиатри  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Какви овесени ядки на бебче на 10 дни.
А защо не сте на кърма. Защо не направиш малко усилия да го кърмиш бебчо. До 3-4 дни наистина не е запек.
Пробвай с млека с пробиотици. Препоръчвам ти Лактана БИО. Пробиотиците помагат да се регулира стомахчето на бебчо. Но ако можеш го кърми. Няма нищо по хубаво от това.

# 8
  • Мнения: 1 032
А какво представлява запекът на твоето бебе. Ако само се напъва, плачка и пръцка- това са си колики. Прави масажчета на коремчето. Запек е ако акото е твърдо и болезнено (няма да го сбъркаш), детето може и всеки ден да ака и да е запечено. Както е възможно и по няколко дни да не ака, а да няма проблем. Що се отнася до овесената вода- лекарите масово я препоръчват, но при използването й трябва да се отчете и рискът от цьолиакия. Това е непоносимост към глутена- сравнително рядко заболяване, но за сметка на това с изключително тежки последици, които са за цял живот. За това по- добре е да спреш овесената вода.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Shturolina, има жени които нямат кърма. Аз имах 10 дни по 20 мл. Какво точно усилие да направи, за да и дойде кърма ако няма? Не е само въпрос на желание, това не е пица да си го поръчаш и готово.

# 10
  • Мнения: 1 512
Как така реши,че има запек като пишеш,че днес сутринта не е акала.Значи вчера е акала и това не е запек вашето.Ако консистенцията си е кашева дори и на 3 дни да ака си е напълно нормално при изкусвено хранени кърмачета.Бебетата хранени с мляко за кърмачета не акат всеки ден ( е не при всички де,моето бебче например се изхождаше на 2-3 дни).Недей да бързаш да сменяш млякото,защото ще си навлечеш по-големи неприятности.И моля те спри овесената вода.

# 11
  • Мнения: 577
Спри овесената вода.А за запека другите мами са написали всичко изчерпателно и точно.

# 12
  • Мнения: 90
Опитай се да кърмиш бебето си,все още трябва да имаш кърма.Тогава ще се нормализират нещата. Peace

# 13
  • Мнения: 75
Нашата докторка ми беше казала да давам освен АМ и глюкоза,докато не минем на водичка(не помня колко време беше).Снаха ми кърми,но и нея я посъветваха същото.Освен за жълтеничката,било добре и за коремчето на бебо.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 21:23 от dandi4ka

# 14
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ей от овесените ядки може да се получат още по силни колики! Peace Остави другите последици! Аптамила наистина е доста запичащо мляко и моята дъщеря страшно се запичаше от него, но си акаше и нищо не съм и давала. Има едни капки, които мога да ти препоръчам - казват се Био Гая - те регулират чревната флора, премахват коликите, предпазват от чревни инфекции, много са ефикасни, НО ПЪРВО СЕ консултирай с лекар преди да ги вземеш. Иначе са много добри, аз наскоро ги ползвах и малката се чувстваше много добре от тях, спряхме ги и пак започна да се запича  Sick

Общи условия

Активация на акаунт