ЗА РАБОТАТА И СЕМЕЙСТВОТО - СПРАВЯМЕ ЛИ СЕ ДОБРЕ?

  • 5 682
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 512
Здравейте момичета - пускам тази тема с надеждата, че ще намеря и други майки като мен, които се опитват да съчетават кариера и семейство.
Аз лично се опитвам да се справям и с двете неща, но честно си признавам - трудно е - по някога трябва да се жертва едното и тогава се замислям дали не пренебрегвам едното, за сметка на другото. При вас така ли е? Има ли моменти, в които си задавате въпросите: "Аз лоша майка ли съм? Отделям ли достатъчно време и внимание на детето /децата/ и съпруга си?" и прочие?  Rolling Eyes


Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 17:49 от 100% адреналинка

# 1
  • Мнения: 2 471
Нищо не може да ме накара, да си пренебрегна детето. Толкова бързо лети времето, че няма да се осъзная и тя ще порасте. Бях се отдала на работа и какво, загубих си времето в стоене в офиса събота, неделя и през седмицата до никое време.

# 2
  • Мнения: 680
Заради кариерата си, досега не посмях да имам деца.
Не съм била права, защото времето си върви, а аз се пазих умишлено да не забременея.
В този смисъл мисля,че съм била глупава, да искам първо едното, пък после другото.
Сега правим опити.
Стискайте ми палци. Praynig
А иначе кариера винаги може да се гради, но други са важните неща!
Еманципацията ни разказа играта! ooooh!

Поздравявам всички жени,които са се отдали на семейно щастие,а не на кариера.  smile3501

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мислех, че се справям, докато преди седмица не събрах границите на кръвното от преумора и напрежение. Гледам едното да не става за сметка на другото и поради тази причина жертвам съня си, почивката си, изтезавам се до краен предел.
Но не бих се отказала нито от едното, нито от другото, колкото и да ми е трудно.

# 4
  • Мнения: 6 682
Не съм си задавала такива въпроси, признавам си.
Не съм и чувствала, че жертвам едното за другото.
Може и да съм щастливка, но съм си знаела приоритети. На първо място винаги е било семейството и детето.
Кариерата е била част от мен, но след това.
На мнение съм, че човек постига в кариерата си толкова, за колкото му стигат силите, другото са тъжни напъни и намиране на извинения.

# 5
  • Мнения: 18
За мен и двете неща са вървят паралелно. Просто ги съчетавам и успявам. Проблеми нямам.Всичко е въпрос на организация. Така аз съм възпитавана, ще опитам и моето дете така да възпитам . В моето сем. и майка ми и баща ми са били кариеристи.И двамата са с куп квалификации покрай образованията си. Децата си не са били изоставени нито за минутка. Такива извинения като времето лети и т.н за мен не съществува... Друг е въпросът, че има майки ,които с желание си остават вкъщи. Аз не съм от тях. Не мога да си представя да си седя вкъщи. Има и такива , които не смогват да правят две неща паралелно. Всичко е въпрос на възможност и желание.
И аз и мъжът ми сме такива. И двамата работим, и двамата се развиваме , както и детето се развива както всяко друго   Grinning..
И сега може би ще чуя ..ама ти не си гледаш детето сама... и затова ще допълня, че си го гледам напълно сама и въпреки това пак успявам да съчетавам нещата. Таткото ни пътува много често и много често сме по цели седмици сами с малчо. Нямам човек, на който да си остава детенце и въпреки това успявам.
За мен кариерата е развитието. Дипломен Инженер съм по професия.Работя в сферата на Медицинското инженерство. Занимавам се с много проекти, медицински апарати и още много куп неща, свързани с техниката. За мен животът е бил развитие и това никога не съм го крила. И както казах, затова се развивам. Ще направя всичко възможно и детенце да възпитам така...

Стига човек да знае как и да има желание нищо не може да му се опре.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 21:19 от TheFireGoddess

# 6
  • Мнения: 2 556
Съчетават се отлично двете неща и изобщо не си пречат според мен. Обаче представите за кариера на различните хора са супер различни, така че тук можем да обсъдим само общи приказки, нищо конкретно.

# 7
  • Мнения: 2 471
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.

# 8
  • Мнения: 2 471
Tess права си, кариерата не е да си ходиш просто на работа. Кариерата изисква много, ама много жертви, да растеш в ерархията. И който ми каже, че не е така - бърка кариерата с обикновената работа от 8.00 до 18.00ч

# 9
  • Мнения: 2 556
Е, моето също е с детегледачка, но това с нищо не му е навредило, нито някога ще я предпочете пред мен  Grinning

Така е, и аз навремето мислех, че кариера правя, а сега се чудя къде ми е бил акъла  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 18
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.
Ха ха, защо говориш глупости. Както казах вече, майка ми баща ми сами са си отгледали децата.Какви бавачки, какви 5 лева изобщо бълнуваш?
Въпросът ти определено е супер глупав и затова не бих ти отговорила, защото няма да разбереш за какво идва реч.
Наистина бих се радвала да се върна отново във времето , когато бях на 20....

# 11
  • Мнения: 2 556
Спокойно, аз съм от тези с бавачките, пък хич и не се засягам, даже съм доста доволна Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С добра организация всичко се постига и кариера, и добра, майка и съпруга  Peace

# 13
  • Мнения: 2 471
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.
Ха ха, защо говориш глупости. Както казах вече, майка ми баща ми сами са си отгледали децата.Какви бавачки, какви 5 лева изобщо бълнуваш?


Не бълнувам мила, баща ти и майка ти са те отгледали в доста различни условия за работа, кариера и живот. Дадох пример за бавачките, относно наистина работещите и гонещи кариера жени сега, ма нали си малка и не си разбрала.

# 14
  • Мнения: 2 471
Спокойно, аз съм от тези с бавачките, пък хич и не се засягам, даже съм доста доволна Wink

Не съм го казала, за да заегна някой. Споменах го, защото момичетата с деца и кариера трудно тичат до 18.30ч да си вземат децата от градината и за това предпочитат бавачките. Или пък си ги позволяват, защото печелят добре!!!

Общи условия

Активация на акаунт