мръвката

  • 1 768
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
От няколко дни се въздържам да пусна това, ама не мога.  
В пресата излезе случай, в който  жена е купила от голям столечин магазин (предполагам верига)  свинско месо, което всъщност се е оказало кучешко.  Жената го е дала  за изследване в ХЕИ (потвърден е произхода) и е сигнализирала КЗП, но няма информация кой е магазина. Та от тези няколко дни аз имам сериозни проблеми с яденето на месо.. Sick
Някой разбра ли откъде е купено месото, кой е доставчика? 

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 16:17 от минзухар

# 1
  • Мнения: 337
Кой ще ти каже откъде е купено, или пък откъде е внос.
Аз това си мислех снощи след поредния репортаж по телевизията, пише примерно Месоцинтрала .....еди коя си. Но българско ли е, какво ли, вече ме е страх да купувам каквото и да било.Дори снощи исках да изхвърля 1 кг. кайма, но мъжлето не даде. ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 841
Тц, не стана ясно. Всъщност много неща не са ясни в този случай. Поне за мен.
1. Кучешкото месо изглежда много различно от свинското, трудно е да се сбърка - и като е сурово, и докато се вари
2. Голям столичен магазин (особено ако е верига) не би рискувал с непроверено месо. Абсурдно ми се струва. Малките месарнички са много по-склонни към компромиси с произхода, годността и т.н. и т.н.
3. Все си мисля, че ако случаят беше истински, щяха да гръмнат много повече медии и нещата да се раздухат.
Според мен става въпрос за нескопосан опит за анти-реклама. Наскоро ми разказаха за подобен случай - жена занесла развален ориз (с гадинки вътре) и касова бележка (  Crazy ) в един магазин (няма да споменавам кой) и казала, че ако не и платят моментално стократната стойност на ориза + обезщетение за стреса за общо 500 лв, веднага ще повика "Господари на ефира", където имала връзки (  Crazy ) - е да, ама по бар-кодове, партиди и т.н. се оказало, че ТОЧНО ТОЗИ пакет ориз не е от въпросния магазин.
Тук ми мирише на нещо такова.

# 3
  • Мнения: 2 401
Ами как кой, този, който е пуснал информацията. Ако това е факт, както се твърди от Стандарт не би трябвало изобщо да се притесняват да съобщят името на магазина.  А  управниците намагазина да поемат отговорността и да дават обяснения, те би трябвало да знаят много добре кой с какво ги снабдява.

Сега прочетох поста на Бърди.  Да, не е изключено да е  и това, и много други неща може да са.. ама журналята/редакторите  да не се правят на ощипани, а да си свършат работата..
Оххх,  пак ми стана зле, честно..

# 4
  • Мнения: 562
 Sick

Иначе наистина и аз мисля, че ако се вгледате, кучешкото няма да се сбърка. Доста по-тъмно е, по-малко мазнина, жилаво (уча ветеринарна медицина, да не се зачудите сега от къде знам  Laughing).

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 16:58 от Pavlina Nikolova

# 5
  • Мнения: 4 841
кучешкото няма да се сбърка. Доста по-тъмно е, по малко мазнина, жилаво

Точно така, това имах предвид. И специфична миризма има.
Аз не съм учила ветеринарна медицина, ама няма пък да кажа откъде знам ppp

# 6
  • Мнения: X
Sick

Иначе наистина и аз мисля, че ако се вгледате, кучешкото няма да се сбърка. Доста по-тъмно е, по малко мазнина, жилаво (уча ветеринарна медицина, да не се зачудите сега от къде знам  Laughing).
Joy
Подозирам те аз, в китайски произход  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 562
кучешкото няма да се сбърка. Доста по-тъмно е, по малко мазнина, жилаво

Точно така, това имах предвид. И специфична миризма има.
Аз не съм учила ветеринарна медицина, ама няма пък да кажа откъде знам ppp

Виж за миризмата не се сетих да кажа. Ама - даааммм. А щом дамата се е усъмнила и го е дала за изследване ... нали. Няма да кажеш, а! Wink И ти си самоука ей, ама не издаваш.  Laughing

# 8
  • Мнения: 562
Sick

Иначе наистина и аз мисля, че ако се вгледате, кучешкото няма да се сбърка. Доста по-тъмно е, по малко мазнина, жилаво (уча ветеринарна медицина, да не се зачудите сега от къде знам  Laughing).
Joy
Подозирам те аз, в китайски произход  Sunglasses

хи хи хи

# 9
  • Мнения: 2 401
Ама  дамата го е разбрала чак след известно (доста продължително време казва) варене.  Било жилаво, не се сварявало, и много миришело.
Аз пък заподозрях Бърди във вземане даване с азиатци (и то щото си трае многозначително)  Wink

# 10
  • Мнения: 562
Ама  дамата го е разбрала чак след известно (доста продължително време казва) варене.  Било жилаво, не се сварявало, и много миришело.
Аз пък заподозрях Бърди във вземане даване с азиатци (и то щото си трае многозначително)  Wink

Ето - не може да се сбърка. Но наблюдателността не бива да се подценява. А кой азиатец, и кой не - аз не знам. Wink

# 11
  • Мнения: 2 014
За кучешкото не съм чула, но за диоксина - съобщиха, че са открили в МОНТАНА в месопреработвателно предприятие.

# 12
  • Мнения: X
Да, бе ...отиде ни постното свинско таз Коледа....
май принудително ще се наложи да ставаме йоги.

# 13
  • Мнения: 17 546
У дома вече свинско месо, във вид на сурово месо, не се консумира. Просто отдавна не ни е вкусно. Имаме приятели, които имат фирма за търговия с месо. И хора не можете да си представите какво месо внасят. Телешка пържола с божествен вкус, става готова за консумиране при обработка по една минута от двете страни, на тиган! Представяте ли си колко е пресно и че наистина е телешко, а не от баба му на телето, като в магазина. И въобще не е тъмно-червено на цвят. Просто хората търгуват с качествено месо и затова са търсени.
Ба си, гадно е това с кучешкото! Close Но знаем ли колко сме хапнали на колбаси...

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 05:34 от Балу

# 14
  • Мнения: 2 448
Ще ме накарате да празнувам по американски с пуйка.   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт