помогнете-задна хрема

  • 34 492
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Ние сме на 6 месеца и вече за втори път я правим тази задна хрема.Първия път стигнахме до болница-пневмония Cry.Мина един месец и ето пак.Не знам какво да правя-стеримар,коларгол,осцилококцином-никакъв ефект даже май по-зле стана.Помогнете ако на някой му се е случвало нещо такова.От снощи започнах да слагам капки с клеева тинктура

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 15:08 от stela77

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох,май няма отърване.И трета сливица извадихме заради нея,ефекта е нулев.Излекува се спре и на следващата настинка отново тръгва.Аз за две години решение не съм намерила  33uu

# 2
  • Мнения: 566
Най-добре идете на УНГ, там ще ти кажат с какви капки може да се оправи детето.
Дано да се оправи и да не стигате до болница

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За проблеми в областта на носоглътката и всякакви други в компенецията на лекар УНГ, ходете при такъв. Недоразуменията, които могат да станат когато лекува педиатър не са малко за съжаление.

На тази възраст имахме често задна хрема. Причина бяха зъбите и климата. Поне това беше решението на лекари и нашите наблюдения. Появяваше се при всеки зъб, а климата ни си е не много благоприятен целогодишно.

Успех!!!

# 4
  • Мнения: 8
Абсолютно същият проблем вече трета година имаме. Понякога ни помагат честите промивки на носа със Стеримар или  NaCL за "пробиването" на сополите навън. Успех

# 5
  • Мнения: 2 908
В момента ми е с такава хрема,сега сме с бронхит,в резултат на нея.Отчайвам се-прави ми заден ринит всеки път,като текне сопол и до сега всеки път минава в ангина. ooooh!В момента капя Коларгол,дето май ефект няма,изписани са ми след него Еуфорбиум Композитум капки.Нямам вяра,че ще намеря решение. Tired

# 6
  • Мнения: 3 336
Аз за заден ринит слагам в носа крем Низита по препоръка на педиатъра, не знам за 6-месечно дали става. Знам, че крема е на базата на солена вода, но има в него и глицерин или нещо подобно, точно това кара сгъстените сополки да излизат навън. Така разбрах от педиатъра, при дъщеря ми действа.

# 7
  • зад кестените
  • Мнения: 792
Простете  за                                                                                                                                                  невежеството                        Embarassed но  ще  ми  обесни ли  някой какво то4но преставлява  задна  хрема ?

# 8
  • зад кестените
  • Мнения: 792
Пропуснах  да попитам   задната   хрема   има  ли  връзка  с  3  сливица?

# 9
  • Мнения: 8
Благодаря за инфото но май повече се отчаях CryНие все още си я мъкнем и във вторник сме на специалист УНГ.
А във връзка с третата сливица-на големия ни син я махахме.Там -поне при нас секретите излизаха навън и бяха гнойни ConfusedА сега на малкия нищо не тече а има едно хъркане отзад.

# 10
  • Мнения: 3 336
Спокойно, чак толкова страшна не е тази хрема, въпроса е да се следят гърдичките да не слиза секрета надолу.

Задната хрема изобщо не си личи, т.е. не текат сополи от носа, ами секретите се стичат по гърлото, детето се садви и кашля, ако се стичат надолу може да стане усложнение и да се наложи лечение с антибиотик.

Забравих да спомена за сребърната вода, но пак не знам дали е подхояща за съвсем малки деца. Значи при Ели така процедирам първо капя сребърна вода, тя убива бактериите и почиства, после слагам кречето Низита. Като има хрема давам сребърна вода и през устата.

Сега за различните симптоми при децата. Ето моите са близнаци, обаче всяко има различна хема обикновено, Ники нормална със стичащи се сополи, Ели задна. И двамата имаха трета сливица, Ели все още има, на Ники му я извадихме преди 2 месеца, защото всяка хрема водеше до болки в ушите от подуване на жлезите и съответно не чуваше с едното ухо като е в такова състояние. Това се повтори 3-4 пъти за 6 месеца и се наложи операция. Така че не знам дали е от третата сливица проблема точно.

# 11
  • Мнения: 382
В друга тема писах за същия проблем.Една майка ми отговори,че е излекувала детето си с накапване на разтвор от лайка,поне 6-7 пъти на ден за една седмица.Всеки ден се прави нов разтвор.. ще го пробвам и ще ви кажа.Но предполагам,че не е подходящо за деца под годинка заради алергия. Hug

# 12
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Като патеща майка от тази задна хрема, #Cussing out искам да ви посъветвам да огледате дома си! В предвид имам тъмни участаци в банята, или стаите, по тавана, или тръбите, мухъл, гъбички в резултат на влагата в къщи! В панелните блокове е чест проблем! Децата, а и ние правим алергична реакция и от там се получава това постоянно заразяване! Хора живееши в такива места боледуват много повече от болести на горните дихателни пътища! Знам го от личен опит, а и от наблюдение над мои близки!  Peace Решението е хубаво проветряване на помещенията (отворен прозорец, без перде пред него), машина избиваща вирусите (озонатор, ултравиолетова лампа), аромотерапия и други.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 070
трета година сме в този ад.два пъти махахме трета сливица,три физиотерапии имаме,колко антихистамини изпи,сега сме на кортикостероид в носа,не минава и това е.побърках се вече,да гледам как детето ми не може да спи.и как заради пустите сополи,прави и усложнения.непрекъснато задържане на секрети в носоглътката има,и като легне ,хърка и се дави

# 14
  • Мнения: 4
някой лекувал ли е задна хрема със сребърна вода на капки и за инхалации? Аз сега чувам за тази вода и не знам дали наистина е толкова добра.

Общи условия

Активация на акаунт