ролки за коса като тези

  • 117 350
  • 198
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 204
ММН - обясни пак за парцалчетата...тях ги ползваш като ролка така ли, навиваш косата около тях като ги поставят в основата при главата и навиваш цялата дължина на кичура и после...завързваш ли двата края на парчето?  newsm78 С малки или с гопели кичури?
Просто нарязваш чорапогащника на парченца от по 30 см. Косата трябва да е суха, но аз самия кичур леко го навлажнявам с вода или пяна, за да държи по-дълго на другия ден. След това започваш да осукваш кичура около въпросното парченце чорапогащник като стартираш близо до основата на косата. Защото ако започнеш отдолу- в края на кичура, той ще стане много ситно навит и стои грозно. Затова и обясних в предишния пост, че трябва да се започне от основата- там никога не може да стане ситно навито и докато стигнеш до края, диаметърът се увеличава от самата коса, навита от основата. После просто завързваш двата края на парченцето и гут найт.
 Успех! Дано съм била ясна в обясненията.
р.р. Забравих да напиша, че колкото са по-тънки снопчетата коса за навиване, толкова по-ситни ще станат къдриците, но и по-дълго ще държат.

# 91
  • Мнения: 60
ММН - обясни пак за парцалчетата...тях ги ползваш като ролка така ли, навиваш косата около тях като ги поставят в основата при главата и навиваш цялата дължина на кичура и после...завързваш ли двата края на парчето?  newsm78 С малки или с гопели кичури?
Просто парцалчетата са по тънки и затова къдриците стават по добри, затова се използват и така наречените Папилоти виж снимката! 

# 92
  • Мнения: 1 416
Да ви питам за терморолките какви продукти ползвате с тях? Ползвате ли термозащитни спрейове/кремове? Лак за коса? Пяна? Кога - преди сушенето със сешоар или след него, преди навиването с ролките или след него? Трябва да си взема някакъв продукт за фиксиране на прическата, който да има и термозащитна функция едновременно и да придава блясък ако може. Но да не бетонора косата и тя да стои като изкуствена, да е с по-лека фиксация. Не ми се иска много да е лак, понеже не е полезен за косата. незнам какво да си купя, затова слушам вашите отговори вие какво ползвате като ползвате термо ролките - преди и след тях Hug

# 93
  • Мнения: 60
Да ви питам за терморолките какви продукти ползвате с тях? Ползвате ли термозащитни спрейове/кремове? Лак за коса? Пяна? Кога - преди сушенето със сешоар или след него, преди навиването с ролките или след него? Трябва да си взема някакъв продукт за фиксиране на прическата, който да има и термозащитна функция едновременно и да придава блясък ако може. Но да не бетонора косата и тя да стои като изкуствена, да е с по-лека фиксация. Не ми се иска много да е лак, понеже не е полезен за косата. незнам какво да си купя, затова слушам вашите отговори вие какво ползвате като ползвате термо ролките - преди и след тях Hug
Значи ти трябва Спрея за бърза фризура! Той се впръсква преди да се обработи всеки кичур, независимо дали ще го обработвате с маша, преса, сешоар или термо ролки! Предпазва косата при топлинна обработка и задържа фризурата по дълго време. След фризиране може да използвате лак за коса, но преди това не!

# 94
  • Мнения: 1 416
Ооо, благодаря ви, Make up pro, аз тъкмо мислех да се обърна и към вас за съвет Grinning Непременно ще си помисля за спрея, който ми предлагате. А само не мога да прочета каква марка е? И той може ли да замести изцяло лака за коса, защото не ми се иска особено да ползвам лак, не бил полезен разбрах?

# 95
  • Мнения: 60
Ооо, благодаря ви, Make up pro, аз тъкмо мислех да се обърна и към вас за съвет Grinning Непременно ще си помисля за спрея, който ми предлагате. А само не мога да прочета каква марка е? И той може ли да замести изцяло лака за коса, защото не ми се иска особено да ползвам лак, не бил полезен разбрах?
Singer Коsметик е немска фирма!

# 96
  • Мнения: 14
Мацки, някоя има ли идея как се постига този ефект, много се чудя и искам и аз да пробвам ако някой се сеща,много ще се радвам да сподели

 http://www.slava.bg/images/content/3419/zlatka__2_.jpg

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 23:09 от bubanka

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 230
Това се постига със специална маша. Има си отделна тема за тройната маша!  Peace

# 98
  • Мнения: 1 416
Въпросът ми е към всички, които ползват термо ролките за коса - колко време ви се задържат къдриците? И ако може да кажете какви продукти ползвате?

# 99
  • Мнения: 1 416
Въпросът ми е към всички, които ползват термо ролките за коса - колко време ви се задържат къдриците? И ако може да кажете какви продукти ползвате?
Никой ли няма да каже колко време ви държат къдриците като се навиете с ролките? Confused ????

# 100
  • Мнения: 31
amra това колко държи косата след къдрене зависи от типа коса. Моята е с твърд, дебел косъм /къдрава/ и когато реша да си направя нещо по-различно - в смисъл да е с по-различни къдрички от моите, прическата ми държи по 2 дни. Моя колежка с много финна и тънка коса веднъж ми обясни как си е измила косата, сложила е пяна, поизсушила е малко косата, после е навила с ролки, след това е спала цяла нощ с тях. На сутринта е напръскала обилно с лак за коса, махнала е ролките и след около 40-50 мин. косата й беше напълно права  #Crazy  Също така зависи и времето какво е. Ако е влажно къдричките направени с ролки много бързо падат, а ако е естествено къдрава косата се накъдря още повече /това от личен опит го казвам  Wink/  Ако преди си правила опити да си навиваш косата с парцалчета, хартийки, дунапренени ролки или нещо друго по това колко време е издържала тогава прическата можеш горе-долу да прецениш колко време ще ти издържи с термо ролки  Wink
Чао и успех с къдренето   bouquet

# 101
  • Мнения: 418
Ползвам тези (купени са от NY..ако иматe познати могат да ви ги донесат - $30 ca, има ги насвяк.де там - Таrget, Walmart, CVS etc.). Повече от доволна с.м  Peace :

Conair Xtreme Instant Heat Hot Rollers


Имам много дълга коса - малко над краста (леко етажирана с филиран брeтон). Стоя с тях докато се изстудят - около 7-10 мин. Не слагам никакъB продукт в косата(i.e. мус, гел, спрей, kpucTaлu etc.). Навивам се на почти напълно суха (измита) коса. Пакетът е от 20 kepaMu4Hu ролки(6 large=1', 6 medium=0.75', 8 Jumbo=1.25') плюс 20 щипки за коса. Загряват за 75 секунди. След като се развия, тогава слагам малко спрей. Къдриците стоят с дни (3+) (с каквото др. да и  съм опитавала, до края на деня косата ми е права като праз Whistling).





# 102
  • Мнения: 1 416
Значи проблемът ми е следният. Купих си преди време тези термо ролки на Remington от този сайт http://images.google.com/imgres?imgurl=http://remington.bg/files … -WlLqGqmwPsi6TZAw Досега няколко пъти съм ги ползвала.  Като се навия с тях първоначално има хубави къдрици, добре е ,харесва ми, но след няколко часа вече къдриците се развалят Tired Стават на чупки някакви, вместо къдрици. Косата ми по принцип не е права, не е и къдрава - чуплива е. Ако си легна с мокра коса на сутринта ми става все едно съм се къдрила с двурога маша - на пружинки. Косъмът ми е средно дебел,  косата ми е гъста. Дълга е(около педя над кръста), но я етажирах леко наскоро точно, за да е по-лека и да държи къдриците по-дълго време. Просто не виждам реална причина да не ми се получават дълготрайни къдриците Thinking Изгледала съм повечето клипчета в интернет за това как да се къдри косата с термо ролките, спазвам всички инструкции. навивам се на прясно измита  и добре изсушена коса със сешоар, държа ролките не 10 минути, а половин час за да са по-трайни къдриците уж. Накрая пръскам лак за коса - Loreal professionnel, Infinium с трета степен на фиксация. Кажете ми къде бъркам, нормално ли е да е такъв краткотраен ефекта и какво да направя...не ми се занимава да си отделям по 40 минути от времето само за косата и тя да е къдрава само 3-4 часа Confused    Да не би пък данните на ролките, които съм си купила да не са добри, в смисъл да са слаби самите ролки и да не нагряват достатъчно и затова така да не се получава дълготраен ефекта Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 21
Значи проблемът ми е следният. Купих си преди време тези термо ролки на Remington от този сайт http://images.google.com/imgres?imgurl=http://remington.bg/files … -WlLqGqmwPsi6TZAw Досега няколко пъти съм ги ползвала.  Като се навия с тях първоначално има хубави къдрици, добре е ,харесва ми, но след няколко часа вече къдриците се развалят Tired Стават на чупки някакви, вместо къдрици. Косата ми по принцип не е права, не е и къдрава - чуплива е. Ако си легна с мокра коса на сутринта ми става все едно съм се къдрила с двурога маша - на пружинки. Косъмът ми е средно дебел,  косата ми е гъста. Дълга е(около педя над кръста), но я етажирах леко наскоро точно, за да е по-лека и да държи къдриците по-дълго време. Просто не виждам реална причина да не ми се получават дълготрайни къдриците Thinking Изгледала съм повечето клипчета в интернет за това как да се къдри косата с термо ролките, спазвам всички инструкции. навивам се на прясно измита  и добре изсушена коса със сешоар, държа ролките не 10 минути, а половин час за да са по-трайни къдриците уж. Накрая пръскам лак за коса - Loreal professionnel, Infinium с трета степен на фиксация. Кажете ми къде бъркам, нормално ли е да е такъв краткотраен ефекта и какво да направя...не ми се занимава да си отделям по 40 минути от времето само за косата и тя да е къдрава само 3-4 часа Confused    Да не би пък данните на ролките, които съм си купила да не са добри, в смисъл да са слаби самите ролки и да не нагряват достатъчно и затова така да не се получава дълготраен ефекта Rolling Eyes

И при мен е същото след като махна ролките, пръскам косата с Curls Rock лак за къдрава коса http://www.tigi.bg/shop/product.php?ProductID=71 В началото са много силни и хубави къдриците обаче след 2 часа почти ги няма.  newsm78

# 104
  • Мнения: 1 416
И ти  ползваш термо ролки, нали? Може ли да кажеш, ако е удобно, какви точно са твойте?

Общи условия

Активация на акаунт