Надявам се малък проблем след поставяне на пентаксим ?

  • 4 231
  • 30
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Здравейте  Hug вчера сложихме последната ваксина Пентаксим и днес забелязах че крачето на малката  е подуто около мястото на поставяне на ваксината също така е зачервено и твърдо като буца Sad Утре ще звъня на педиатъра ни но понеже предполагам че отговора ще е "Няма проблем"  искам да се допитам и до вас дали на някой друг му се е случвало и ако да за колко време трябва да премине?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 89
Мисля,че се прави компрес с риванол,но по-добре да кажат майките с опит  Peace

# 2
  • Мнения: 264
Да, прави се компрес със риванол. Така ни е казвал педиатъра, ако има такова зачервяване и подуване.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 277
Благодаря ви за отговорите, утре сутринта веднага ще й направя компрес Hug А от какво се е  получило така дали знаете Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 376
Мисля,че е нормална реакция/не че е нормална,ами в смисъл,че на повечето деца им се появява като страничен ефект/.

Риванол е добра идея.

# 5
  • Мнения: 5 026
Както са писали останалите-компрес  Peace

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Компрес. Ние нямахме проблеми с Пентаксима, само при последната доза имаше подуване на крачето. Педиатърката ни предупреди, че е нормално

# 7
  • Мнения: 4 002
Точно след третия пентаксим стана така и при нас - около две седмици някъде беше твърдичко, но не и зачервено. Обади се на лекарката все пак.

# 8
  • Мнения: 9 973
компресче направи  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
На Зори и се получаваше твърдинка със зачервяване при всички поставяния на пентаксим, а на третото получи и алергична реакция.  Не се притеснявай, подутинката ще се разсее за няколко дни, а и компресите малко подобряват положението.

# 10
  • Мнения: 1 919
Точно след третия пентаксим стана така и при нас - около две седмици някъде беше твърдичко, но не и зачервено. Обади се на лекарката все пак.
и при нас така се получи, не съм правила компрес, за около 1 седмица изчезна подутината.

# 11
  • софия
  • Мнения: 55
при нас не се е полу4авало така,но педиатърката изри4но ме предупреди за възможна такава реакция и препоръ4а компрес с риванол.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Слагай риванол.

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 853
При дъщеря ми това се получи при втория прием. Мисля, че и я болеше, защото доста плака.
Нашата педи каза да сложа компрес от равни части спирт и вода. Поуспокои я, но подутината остана още няколко дни. Дано  не стане пак и на третия прием.  Praynig

# 14
  • Мнения: 498
Компресче й направи Peace

Общи условия

Активация на акаунт