Урокултура

  • 8 944
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

тези дни ме изследваха за албумин, а сега докторката иска и урокултура. Някой може ли да ми каже това кога се прави, да не би да имам някакви бактерии в урината. И левкоцитите ми било доста...
Малко съм притеснена, защото лекарката хич не е обяснителна, и затова се обръщам към вас .... Embarassed

# 1
  • Мнения: 7 640
имаш предвид  левкоцити в урината ли? Сигурно за това иска урокултура, да не пропуснете някое възпаление. Може да ти вземат и влагалищен секрет.

# 2
  • Мнения: 312
урокултура се прави, когато има съмнение за инфекция. взима се стерилна урина (би трябвало да са ти дали стерилно шишенце и да са ти обяснили как точно да процедираш) и се прави посявка. т.е. търси се причинителя на вероятната инфекция и чувствителността му към антибиотици.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Урокултура наричат микробиологичното изследване на урината... Тоест, както са ти казали по-горе... Правят посявка от урината ти в хранителна среда и чакат... Дали ще се развият някакви "гадинки"... Обикновено резултата се дава на третия ден... А това дали ще направят антибиограма, зависи от микробиологичната лаборатория... Антибиограмата е изследване, с което се дава отговор на въпроса, с какъв точно антибиотик могат да се "уморят" "гадовете" в урината ти... А не да се дават широкоспектърни антибиотици, които едно ще подобрят, десет ще влошат...

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 992
kami_bami какво стана с твоята урокултура?
Дано ти се е разминало и да си е останало само притеснението !
В момента ние лекуваме дъщеричата ми точно от е-коли които се откриват точно чрез изледване на стерилна урина. Що бодене изяде туй дете - герой излезе!
А дали лабораторията ще направи и антибиограма, зависи от това какво направление е дал лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт