проблемите на едно варненско семейство

  • 3 160
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
От близо година съм постоянен читател на почти всички публикации във форума.
Причината за това е, че със съпругата ми се борим за появата на едно малко същество.
А сега нашата история.
Преди около 3 години, доц.Хинев ( от клиниката на проф.Темелков във Варна), установи, че един от проблемите за лошата ми спермограма  е разширена вена в близост до тестисите ( варикоцеле). След направената операция от същия специалист, се започна ЧАКАНЕТО!
в момента сме в процес на  процедура по изкуствено забременяване в Майчин дом ( при д-р Момчил Сариев).
по негов съвет започнахме с инсе...До момента имаме направени три.
Въпреки отличното отношение на лекаря у нас започнаха да се появяват съмнения..
дали сме при правилния лекар, дали сме на правилната процедура...и какви ли още не...
Моля ви помогнете със знанията и опита си, защото разчитаме на реални мнения, а не на съчувствие или злорадство, което получаваме от хората около нас.
Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 19:22 от seadogvn

# 1
  • Мнения: 700
Божичко, какво злорадство, какви са тези хора!!! Просто от скоро време станах съпричастна към хората с такива проблеми и много ми е мъчно. Дано по-запознатите ви дадат добър съвет. Според мене е необходимо да получите и други мнения от други лекари. Като посещавах клиниката в Плевен, имаше две семейства, идващи от Варна. Казаха, че според тях в Плевен била по-добрата клиника.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Губите си времето при Сариев. Хич го няма.За инсета незнам, но инвитро няма нито едно успешно до момента.И как ще има,като води толкова небрежна и мижава стимулация,ама не ми се изпада в подробности. Знам че стимулация се прави и при инсетата, така че предполагам и за тях влага същата небрежност. Иначе е голям самохвалко.

# 3
  • Мнения: 9
ще подскажеш ли къде да отиде за допълнителен консулт?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
ще подскажеш ли къде да отиде за допълнителен консулт?

Ами тука ще се намесят много жени да препоръчат Александров от АГ.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
ще подскажеш ли къде да отиде за допълнителен консулт?

Ами тука ще се намесят много жени да препоръчат Александров от АГ.
Да, аз съм една от тях!  Grinning Препоръчвам го горещо, поне за една консултация и от там нататък вие сами ще си решите!
 Успех!

# 6
  • Мнения: 9
много благодаря за бързите отговори!
става въпрос за д-р Кателия Александров, нали?

# 7
  • Мнения: 3 010
много благодаря за бързите отговори!
става въпрос за д-р Кателия Александров, нали?

С двете ръце за същият   bouquet 
А между другото Пуки твоето успешно инвитро не беше ли в МД, а при кой ембриолог, ако не Сариев?

# 8
  • Мнения: 9
a някакви коментари за д-р Сариев?

# 9
  • Мнения: 3 010
a някакви коментари за д-р Сариев?

Лично аз не мога да коментирам компетентността му, срещала съм се с него, но тъй като ве4е бях спе4елена за пациент от д-р Александров, впе4атленията ми от Сариев се оказаха противоре4иви! Двамата  работят доста различно един от друг!
Между другото, предполагам 4е си наясно колко е успеваемостта при инсе? Не можеш да сравняваш нещата с инвитро. Тук има моми4ета забременели от 5-6 инсе. И щом ве4е имаш съмнения, нищо не ти пре4и да се консултираш с някой друг било то с Александров или някой друг.

# 10
  • Мнения: 3 453
seadogvn ,
би ли дала малко повече информация, например:
- правена ли е спермограма, преди варикоцелектомията? Къде, какви са резултатите;
- правена ли е спермограма, след варикоцелектомията? Къде, колко време, след това, какви са резултатите;
- резултати, след обработка на материала, при инсеминация. Надявам се, че са ви дали съответен документ, нали! Там трябва да е отбелязано бр/мл, както и бр. подвижни;
- направен ли е тест за проходимост на фалопиевите тръби /посредством хидротубация, хистеросалпингография или лапароскопия/, преди инсеминациите; А микробиология?
- стимулирани ли бяха инсетата? С какво, осъществен ли е мониторинг на фоликулярния растеж, таймирана ли е овулацията, приемани ли са прогестеронови препарати, след това?

Ако отговориш на тези въпроси, момичетата ще могат да ти отговорят, дали си губиш времето при този лекар или не.

# 11
  • Мнения: 9
Hope, изключително компетентни въпроси. Виждам, че и ти си страдала доста.
1. имаме спермограма преди си след операцията, като СЛЕД е отчетено повишаване на картината с около 40%.
2. По време на инсето не са ми давали резултати от обработката на материала.
3. правен е тест за проходимост - безпроблеми
4. инсетата бяха стимулирани с меногон, костилбегит и дуфастон..
п.с. аз съм СЪПРУГЪТ:-) и ако някъде не съм 100% пунктуален, извинете:-)

# 12
  • Мнения: 4 589
seadogvn съжалявам, че сте тръгнали по този път но силно се надявам, че скоро ще видите вашата светлинка в тунела.

Искам да ви кажа да не си губите времето с ИНСЕ. Шансът е доста малък, по-добре намерете добър специалист, направете всички необходими изследвания и ако се наложи минете към ИКСИ. Обикновено когато има мъжки проблем се прави ИКСИ, т.е. сперматозоидите се инжектират за да оплодят яйцеклетката и шансът е по-голям.

Успех и кураж.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
много благодаря за бързите отговори!
става въпрос за д-р Кателия Александров, нали?

С двете ръце за същият   bouquet 
А между другото Пуки твоето успешно инвитро не беше ли в МД, а при кой ембриолог, ако не Сариев?

Да, в Майчин дом бях, при Халачева. Ембриолози ми бяха обаче две жени от клиниката на Щерев. Понеже проблема на автора е от мъжко естество, затова и аз препоръчах Александров. Иначе навсякъде естествено си хваля Халачева.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 453
seadogvn ,
малко объркване се е получило, извинявам се.  Embarassed Ама така става, като се чете диагонално.  Embarassed

По последния ти пост:
- тези 40% са доста относителни. Кое се повлия добре - подвижността, концентрацията или морфологията? Впрочем, имаш ли бланки на спермограмите? Къде са правени и какво е отбелязано там. Интересува ме също, дали имаш показател "морфология" и по СЗО ли е или по Крюгер?
- за да ти отговорим, дали инсетата са смислени, добре ще е да публикуваш резултатите от последната си спермограма. Може и на лични, ако те притеснява тук.

- как така нямаш бланки с резултатите от обработката на материала при инсеминации?! Shocked
Няколко неща мога да кажа тук:

1) Това е документ, който влиза в досието ви!
 Ако след време отидеш в друга клиника и те попитат, какво сте правили, а ти отговориш - инсеминации, бъди сигурен, че ще ти поискат тези бланки, защото те, заедно с ехографските снимки, са документи, удостоверяващи, че инсеминациите действително са се осъществили!

2) Дават информация за метода, по който се е обработвал материала - swim up или density gradient separation .
Да не говорим, че е желателно, преди инсеминацията /примерно предната седмица/ да се направи спермограма с обработка, т.е - семенната течност се разделя на две равни части и всяка една, от тях, се обработва по един, от двата метода. Така се избягва стрелбата на сляпо. При инсеминацията се използва онзи метод, при който са се получили по-добри резултати при предварителната обработка.
Ето повече по въпроса:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=32&id=671&optio … ent&task=view

3) Без документ вие не можете да сте сигурни, че изобщо е имало някаква обработка!
"Когато се съгласявате на вътрематочни инсеминации без обработка, трябва да знаете какви са рисковете за вашето здраве:
– рискувате да позволите да ви вкарат бактерии директно в матката, които да предизвикат перитонит, от който при тежките случаи се умира бързо и мъчително или най-малкото се лежи седмици в болница;
– ако някоя от вас е алергична към някой мъжки белтък, рискува да си отиде от света за по-малко от половин минута – от т.нар. анафилактичен шок;
– и не на последно място – ако имате щастието да оцелеете след две подобни процедури, ще се сдобиете с антиспермални антитела. "
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=255.0


- теста за проходимост - пак да питам аз - хидротубация, хистеросалпингография /т.нар цветна снимка/ или лапароскопия?
И същия въпрос - документ, снимка, нещо?

- мониторинга на фоликулярен растеж - колко фоликула, следено ли е, дали са се спукали, преди инсеминацията, имало ли е задържани фоликули после?


Какво да ти кажа...Дори само да ти погледна спермограмите, ще ти кажа, дали са достоверни. Защото при нас на едно място морфологията ни беше 16% Крюгер, а в действителност се оказаха едва 2.6%, в читава клиника, разбира се. Ние също сме с варикоцеле, операция, бременност, след това, по естествен  път, но извънматочна.

Извинявам се за дългия пост, може би половината неща ги знаеш, ама аз да си кажа пак. Wink


nikolina-pikolina ,
защо си толкова негативно настроена? Аз забременях по естествен път три месеца, след варикоцелектомията! Преди нея Крюгера беше 2.6%, а подвижността - 20%.
На първо време му трябва читава спермограма в читава клиника! След това ще може да се прецени.
Познавам доста момичета, забременели, след операция на варикоцелето. Хера е една, от тях.

Общи условия

Активация на акаунт