Може ли да е алергия?

  • 1 055
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Синът ми е на 3 години и досега не е имал никакви алергии. Болен е от варицела в момента - 5 ден и малкото пъпки, които има вече са с корички. Има обаче пъпки в окото и гърлото. Имаше много сополки и секрети от очите, затова и заради кашлицата му предписаха Проспан и Цилоксан (капки). Вчера след приема на двете се обрина по бузите, около очите, по ръцете и корема - червени петна с малки обли пъпки без връх. Като побелели са пъпките - прилича на опарено от коприва. Педито ни предписа Еритус (не съм сигурна че така се пише) и пъпките изчезнаха. Оттогава не е пил или ял нищо, което да може да го раздразни. Сутринта, като стана пак имаше такива петна по крачето. Червенината постепенно отминава и после и пъпките минават. Беше пил само детски чай на Хип с мед 10 минути преди това.
Ако на някой му се е случвало такова нещо или има идея каква може да е причината ... моля посъветвайте ме.

П.С. Само да добавя за меда, че той вече от година яде мед (най-много по 3-4 чаени лъжички на ден в чая или на филийки) и досега не сме имали проблем.
Много съм притеснена Cry, да не кажа, че паника ме е обзела. От варицела стигнахме до алергия.  Cry

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 13:10 от Джулия

# 1
Сина ми беше на 3 когато изкара варицела леко. После почна една кашлича със свирене в гърдите чудо и приказ. показателя за алергия в кръвта три пъти по-висок от нормата . С догадки и тестове се оказа че е от храна та за рибките който имахме. Той пи същия сироп 3мес . махнахме рибите веднага (сам ги хранеше) и всичко е наред вече 3 год. Върви при някой алерголог и да не отдават всичко на варицелата защото тогава имунитета пада и се проявяват и други неочаквани изненади. Успех

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 199
Днес сина ми направи алергична реакция от пчелното млечице.Мед е ял на филийка и не сме имали проблем.Днес му дадох п.м. за подсилване ,че много боледува и сега това на главата ни.Лекарката ни изписа ЕРИУС по 1ч.л. десет дена да го пие.Сега е добре ,но много се уплаших .

# 3
  • Мнения: 7
Искам да попитам вашите деца ваксинирани ли си за варицела преди да се разболеят?

Общи условия

Активация на акаунт