Кърмене по време на бременност

  • 543
  • 4
  •   1
Отговори
Сигурно много се е писало по въпроса, но на пръв поглед не видях подобна тема. Работата е че направо се разкъсвам и не знам какво е правилното решение. Ето вече го кърмя моят син 2 години и 7 месеца и винаги ми е доставяло удоволствие, особено като му видя голямата усмивка. Проблема е че всички ме поощряват да спра, тъй като съм застрашавала бебето в корема, а и съм му действала нещо на мозъка и за това синът ми продължавал да се държи като бебе. Винаги съм си мислила че ще се отбие сам, но кога, тъй като не виждам такива признаци...И така някой наясно ли е дали кърменето по време на бременност е опасно (аз съм вече почти в 13та седмица) и дали наистина отнемам веществата на бебето давайки ги на сина ми. Някой знае ли дали децата се отбиват сами и ако е така на каква възраст? Освен това кърменето по време на бременност ужасно боли, значи ли това че природата ти подсказва че трябва да спреш. Ако кърменето не е опасно, трябва ли да се храня с по-специални храни....като богати на калции, желязо и т.н. и трябва ли да взимам още витамини? Благодаря на всички отзовали се!

# 1
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186428.0

vij tazi temichka. Mamite tuk ste ti dadat poveche saveti Simple Smile

I nisto mu niama na mozaka na deteto

leko bremeneene

# 2
  • Мнения: 2 401
Ето още една тема, която сигурно ще ти е интересна!бременни кърмачки

# 3
Благодаря ви много! Не мога да повярвам колко много са майките които подкрепят дългото кърмене, естественото отбиване и кърменето в тандем. Аз лично не познавам нито една майка, която е кърмила толкова дълго , за това и се срамувам да разказвам за това....а и като кажа, ме гледат странно и ми казват че съм луда и започват с разни майтапи, че и в казармата ли ще ходя да го кърмя и там подобни....а и , разбира  се, постоянно ме поощряват да спирам, дори и най-близкките ми хора, като ми заявяват че млякото ми било отровно вече и че и кравите си отбивали децата, когато са бременни и какви ли не странни истории. Явно трябва да им покажа този форум, да видим какво ще ми кажат тогава! Притесняваме малко медицинския въпрос....там е работата че докторката ми е с малко странни разбирания и не мога да разчитам на професионален отговор, а не искам да я сменям , тъй като тя е много добра в диагностика и самото раждане.

# 4
  • Мнения: 2 401
Поздравявления, че въпреки враждебната околна среда продължаваш да правиш най-доброто за детето си, а що се отнася до странните разбирания на докторката, те май повечето доктори са така, но детето си е твое и ти ще си решиш какво е най-добро за него! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт