лекуване на стафилококи

  • 2 069
  • 9
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моля ви, да споделите с какво лекувате стафилококовите инфекции на децата.
Моето бебе малко похъркваше, нямаше хрема и др. симптоми, но тъй като на мен ми се видя странно му направих изследване и се оказа, че има стафилококи. Още не съм започнала да го лекувам, тъй като искам първо и ние с таткото да се изследваме и ако се окаже че имаме да се лекуваме паралелно.
Интересува ме какво лекарство ви изписаха за бебетата. На мен педиатърката ми каза Клацид, но аз винаги търся и друго мнение. Ще ходя при друг лекар другата седмица и ми се иска да имам предварително повече информация за медикаментите, за да мога да го разпитам по-подробно.
Благодаря ви, предварително.

# 1
  • Мнения: 961
Нашата докторка прецени, че не е необходимо да се прави нищо за сега. И аз се чудя дали не е грешка това, но за сега наличието на стафилококи не е създавало проблеми.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Лекувах ги с хомеопатични лекарства

# 3
  • Мнения: 941
стафилококито се лекува с антибиотик, но е по добре да се изчака бебето да поотрастне, ако е само похъркването, не е фатално, ние бяхме така но ги лекувахме чак към 2години, но те си се върнаха пак, за съжаление

# 4
  • Мнения: 1 629
Някой може ли да ми каже по- подробни за стафилококите при бебе! За пръв път чувам, честно Shocked

# 5
  • Мнения: 233
Моя големия син 7г. имаше стафилококи,и на една приятелка детето като бебе също.На нея както и на нас ни изписаха едно и също ,,Бактробан''.

# 6
  • Мнения: 4 290
Лекуваме ги с хомеопатични лекарства. През ден давам по три гранули Силицеа разтворени в преварена вода и така един месец, после два месеца по пет гранули в неделя. Всяка сряда давам по пет гранули Стафилокоцинум и ще продължа три месеца.
Лечението го започнахме преди две седмици и към този момент всякакви видими симптоми на бактерията изчезнаха.
По принцип бях много скиптично настроена към този род лечение, но чух добри отзиви, а и предпочетох първо да пробвам с хомеопатия, преди да и назначат антибиотик.

# 7
  • Мнения: 4 000
Някой може ли да ми каже по- подробни за стафилококите при бебе! За пръв път чувам, честно Shocked
Радвай се, че не си чувала, защото някои бебенца, а и майки се заразяват в тях още в родилните домове (като екстра от нашите болници)

# 8
  • Мнения: 1 629
Аха сега като казваш в родилния дом схванах за какво иде реч. Аз се заразих с такова нещо. Не знаех, обаче, че и бебенцата може  да имат! На мен ми станаха отвратителни възпаления по кожата, боляха и бяха като възглавнички и адски червени! Сега пия антибиотик вече втори месец! Така, че знам за какво става въпрос!

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 22:22 от ~Dai4eto~

# 9
  • София
  • Мнения: 15
моля , да ми кажете какви са симптомите на тези стафилококи. и нашето бебче хърка от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт