Въпрос за ядрено магнитен резонанс?

  • 1 004
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Знае ли някой, за ядрено магнитен резонанс на тазобедрена става трябва ли някаква специална подготовка преди това, като например нещо да се пие, да не се яде и т.н. и нещо трябва ли да се носи в болницата - пижама или друго? Благодаря ви!inss
 

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
На мен ми правиха на главата, но вече не си спомням дали съм пила/яла и нещо друго преди самото изследване.Най-добре попитай там където ще ти го правят, но мисля че нямаше нищо за "правене" предварително.

# 2
  • Мнения: 1 512
Би трябвало да ти кажат дали е необходима специална подготовка в болницата в която ще ти се прави ядрено магнитният резонанс.

# 3
  • Мнения: 485
Два пъти съм правила ЯМР-на шийни и на лумбални прешлени.Когато се записвах за манипулациите само ме предупредиха,че ако се наложи поставяне на контрастно вещество, трябва да съм наясно че упойката не влиза в цената на самия резонанс.А като отидох в деня на изследването лекарите там преценяват дали има нужда от контраст или не.И вдвата случая решиха да го правят без контраст и така и не разбрах дали за другия вариант трябваше да имам някаква подготовка.

Опс,сега видях че питаш за пижама-при мен изследванията бяха по около 20 мин.,по дрехите не трябва да имаш метални неща,например катарамата на колана,в моя случай  пречеха и банелите на сутиена,също обиците.Дават ти една хартиена престилка от тях,после ставаш и си тръгваш-това е.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 19:21 от telerika

Общи условия

Активация на акаунт