Класическата електрическа крушка е пътник

  • 2 992
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
Разбрахте ли?
Еврокомисията обяви,че старите ел.крушки трябва да бъдат сменени с енергоспестяващи.

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1258209

Лично аз не знаех,че обикновените крушки са чак такива"хищници" на електроенергия.
Всичко звучи добре.
Дано само да са прави,че това удряне по джоба-до "10 евро за крушка" ще се компенсира от гаранцията-"до шест години" трайност. Laughing

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И ние доста отдавна ползваме енергоспестяващите крушки, но не знам как ще обяснят на баба на село, как за нея е по-добре да си вземе крушка, струваща минимум 7лв, вместо досегашната за 40-50ст ?

# 2
  • Мнения: 8 999
Ето това е едно от нещата, които ще ме засегнат най-много, след влизането ни в Европейския съюз. Ненавиждам светлината, която излъчват енергоспестяващите крушки - не ми е достатъчно светло, мътно ми е, с една дума - измъчва ми окото. На всичкото отгоре повечето са с ужасни, уродливи форми.

# 3
  • Мнения: 2 821
Като сме се наредили на европейската софра ще си сърбаме попарата....

# 4
  • Мнения: 18 542
Ето това е едно от нещата, които ще ме засегнат най-много, след влизането ни в Европейския съюз. Ненавиждам светлината, която излъчват енергоспестяващите крушки - не ми е достатъчно светло, мътно ми е, с една дума - измъчва ми окото. На всичкото отгоре повечето са с ужасни, уродливи форми.
Е нали уж вече сме вътре  Laughing

Иначе и мен не ме кефят, но като спрат да произвеждат другите, щем - не щем, ще се примирим.

# 5
  • Мнения: 1 320
Те тез новите крушки имат два проблема - цената им е такава, че в никакъв случай не я избиваш със спестените пари за ток /е, да, пазим околната среда, пестейки енергия/ и второ - не е вярно, че издържат 6 години Simple Smile. У нас за 4 години сме сменяли поне два пъти крушката в коридора.
Надявам се, че като стане производството им по-масово, благодарение на конкуренцията, и цената ще е по-нормална.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да, да 6 години издържат..., сигурно значи нещо друго, а не че светят 6г  Mr. Green Плюс това и на мен са ми тъмни, тези халогенните също, те пък колко бързо горят... 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
baibibi, светлината им е слаба само в началото. Освен това има с топла и студена светлина, при едните е по-жълта, точно като на обикновените крушки а при другите е бяла, като на луминесцентните лампи. На мен лично тези с топлата светлина ми харесват много, за разлика от студените. Имам в къщи и от двата вида и виждам каква е разликата. Да не говорим че не са сменяни от 4-5 години, вече даже не помня кога ги купувахме. За това че са големи и грозни съм съгласна, на много малко осветителни тела стават.

Халогенните горят ако са на 220 волта, с траф на 12 волта и са шест.
Равносметка - в спалнята 3 халогенки с траф и 2 енергоспестяващи /наистина доста слаби/, до тук 5 години живот.
През това време в целия апартамент 4-5 енергоспестяващи и 15-тина халогенки, само една енергоспестяваща изгоряла. А колко обикновени крушки сме сменили изобщо не помня. Сега се чудя защо още ползвам и обикновени крушки.

# 8
  • Мнения: 46 477
Не съм разбрала, но от около 4 г. сме им фенове  Simple Smile купуваме такива с 3 г. трайност и наистина изкрарват по толкова. Свети много силно. Като сметна за 3 г. колко крушки ще сменя, въобще и не се замислям. Пък и сметката за тока е по-малка Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 376
Браво на Еврокомисията!

Като не мислим ние за пестене на енергията,поне някой друг вместо нас да го направи!

# 10
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ние минахме на такива преди известно време. На мъжа ми му писна веднъж седмично да прескача от лампа на лампа, да виси и да сменя крушки. Аз също не ги харесвам, като визия, доста са грознички...а това за топлата и студената светлина не го знаех....

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В хола имахме 4 бр. от 5-6 години, сменихме ги защото с времето намалява осветеността, която излъчват. Сега са в коридора и все още светят Simple Smile. Препоръчвам да купувате от един вид ако са за една стая, защото си има разлики и се усеща в светлината. Лампи с нажежаема жичка имаме само на аспиратора и на две нощни лампи.

# 12
  • Мнения: 5 462
Не съм разбрала, но от около 4 г. сме им фенове  Simple Smile купуваме такива с 3 г. трайност и наистина изкрарват по толкова. Свети много силно. Като сметна за 3 г. колко крушки ще сменя, въобще и не се замислям. Пък и сметката за тока е по-малка Simple Smile
Същото важи и за нас .Избиват си парите , не съм си правила сметка коя олко ток ми харчи .Просто не си играя да сменям често крушките, както се случва с обикновените.Купувам от тези с жълтата светлина.Във всички стаи сме с такива .Има различни форми при това , не всички са с изродски форми.

# 13
  • Мнения: 637
Това е последният ми дерт. Предполагам всички ще са доволни от новите изисквания Peace

# 14
  • Мнения: 3 294
Не съм разбрала, но от около 4 г. сме им фенове  Simple Smile купуваме такива с 3 г. трайност и наистина изкрарват по толкова. Свети много силно. Като сметна за 3 г. колко крушки ще сменя, въобще и не се замислям. Пък и сметката за тока е по-малка Simple Smile
Напълно подкрепям , и ние сме им фенове  Peace

Общи условия

Активация на акаунт