Ендометриоза - САМО медикаментозно лечение...???

  • 652
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 060
Имам диагноза-ендометриоза от 8 месеца поставена ми при УЗД. Аз съм на 22 год. Имам и септум (мноогооо дебел) ooooh!. Започнах лечението на ендометриозата по схема с Диане 35 и Оргаметрил. След преглед след 3 месеца кистата се беше спукала и като поддържащо лечение продължих с Оргаметрила. Сега 3 месеца пия противозачатъчни Ясмин.

Има ли някой друг на когото са предписали само медикаментозно лечение и ако да, какъв е бил ефекта?

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 11:32 от Gimli

# 1
  • Мнения: 142
Здравей Hug  При УЗД може да има съмнения за ендометриоза. А самата диагноза се поставя само след направена лапароскопия или норм.операция. Прочети тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240029.1005

# 2
  • Мнения: 5 060
taiti2, мерси!

Изчела съм всичко по темата много обстоятелствено и защото не намерих подобен случай публикувах новата тема. Вероятно си права в твърдението си, но сигурно заради възрастта ми и всички други особености подхода към мен е по-различен. Когато ме гледаха на УЗД се събраха 3-4-ма лекари, за да направят общото заключение и всички бяха единодушни. Януари съм пак на преглед и исках да се ориентирам какво да питам  и т.н. Опцията за операция само я споменаха, но почваме с лекарствата и...не знам докога...дано успеем Praynig

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт