Бременност и опасност от шарка - това страшно ли е?

  • 1 859
  • 29
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 393
Здравейте, мамчета!
Притеснена съм, защото в групата на моето дете в детските ясли има Варицела от вчера. Обявен е карантинен период. Детето вече е било контактно и сега и да го спра, ефект никакъв. Аз съм бременна в края на 4 месец /18 г.с./ и съм карала шарка като дете, но не знам със сигурност дали е била Варицела. Има ли риск за мен, ако някой е компетентен да ми отговори на този въпрос, за което благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 270
Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет

# 2
  • Мнения: 1 795
Че е опасно опасно е, ако си пазиш детския картон, то там вероятно пише каква шарка си карала. Дано всичко да е наред Peace

# 3
  • Мнения: 331
Според мен риск има, но и да се притесняваш сега, едва ли можеш да си помогнеш с нещо. По-добре изчакай и виж дали детето ти ще се разболее и ако го хване, тогава се тревожи дали ще те хване и теб. Има специални серологични кръвни изследвания, които можеш да си направиш, за да разбереш дали имаш антитела срещу варицела - в такъв случай е вероятно да си прекарала точно тази шарка в миналото и сега да няма за какво да се тревожиш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да опасна е ако не си я изкарала и нямаш защита , която да я предадеш на бебето.Мъжа ми я кара по време на моята бременност и аз си правих , за да съм напълно убедена изследвания в института по вирусология.Слава богу излезе , че имам антитела и със сигурност съм я карала  Praynig.Дано да е наред всичко  Praynig

# 5
  • Мнения: 9 973
 Peace да,има риск.Дано избегнете варицелата

# 6
  • Мнения: 2 960
Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет
дано ти се размине всичко!!!

# 7
  • Мнения: 2 334
До колкото знам има риск но най добре се консултирай с лекар.Дано всичко да е наред  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 23 067
Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет
Точно така! В началото на бременността ми, докторът ми разясняваше от какво да се пазя и едно от споменатите неща беше именно шарката!

# 9
  • Мнения: 592
След 20 седмица няма опасност.Аз лично изкарах варицелата бременна (втората бременост),бях в начален 8 месец.И аз я хванах от детската на дъщеря ми.Тогава се съветвах с много кожни лекари,педиатри ,гинеколози и всички казаха,че за бебето няма опасност.
Е така се оказа имам си втора прекрасна дъщеря почти на 2 годинки вече.
Така,че не се притеснявай ,ти вече си почти 20 седмица.Успех

# 10
  • Мнения: 238
Най-опасно е първия триместър и след това последните 2-3 седмици преди раждането, така че най-вероятно няма от какво чак толкова да се притесняваш. Това е за случая когато става дума за Варицела.
Успех и лека бременност до края!  Peace

# 11
  • Мнения: 4 335
Направи си изследване дали си я карала.
Дано всичко се размине и успех Hug

# 12
  • Мнения: 2 521
Направи си изследване дали си я карала.
Дано всичко се размине и успех Hug
И аз това бих те посъветвала Peace

# 13
  • Мнения: 9 814
Опасно е, ако си имала пряк контакт с детето.
Тогава вероятността да се заразиш е висока, ако си карала шарката имаш вече антитела.
Не виждам защо се шашкаш предварително, защото все още не се знае дали детето ти ще се разболее.

# 14
  • Мнения: 1 512
Не се шашкай предварително.Може би детенцето ти да не се разболее.И за да си по спокойна говори с лекаря си и съответно ако е необходимо направи и издследвания.

Общи условия

Активация на акаунт