Температура 37.5 - зъб?, ПОМАГАЙТЕ, МОЛЯ!

  • 2 139
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Здравейте,майчета!
Преди малко изкъпахме Гери и забелязахме,че главичката й сякаш е по-топла...измерихме й температурата - 37.5[nacupvam se]....след 5 дни ще направи 9 месеца, а още няма поникнали зъбки...на предната консултация но казаха,че горният венец бил по-подутичък....одеве се закашли, но беше за малко...не сме се срещали с "грипави" хора, а и тя не е извеждана навън сред много хора....иначе по цял ден си играе, веселка е, хапва си добре, но тази температура ме плаши[nacupvam se] може да е от зъбките...скоро да никнат, знам ли[izchervqvam se], но може и да не е ....дайте ми някакви съвети, моля ви...[nacupvam se] дадох й 5 мл Калпол и сигурно след малко ще падне, но ми е притеснено от какво може да е....[izchervqvam se][nacupvam se]

Последна редакция: пт, 22 юли 2005, 17:45 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами много вероятно от зъбите да е, но най-добре виж дали ще се повтори и се консултирай с педито ви. Температурата не е висока, не се притеснявай чак толкова. Понякога се случва децата да преболедуват, не може да минете без това.
Дано да е от зъбчетата и да нямаш притеснения.

# 2
  • Мнения: 8 917
и аз се надявам да е от зъбките....а може и предните дни да е имала температура, но като си е веселка и игрива  и си хапва, а тялото - крачета, ръчички, не са й топли - може да не съм забелязала....не й меря температурата всяка вечер....на баща й му направи впечатление ,че е топло челцето и се оказа,че е 37.5... Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Според мен не се притеснявай, ако се вгледаш добре в детето и няма други симптоми за неразположение.

# 4
  • Мнения: 1 089
Наистина може да е от зъбките, но се консултирай с лекар за да изключиш всичко останало. Минала седмица Виктория прекара бактериална инфекция на гърлото, която се прояви с температура. Беше си весела, бяхме навън, като се прибрахме ми направи впечатление, че главичката и много пари. температурата и беше 37,2. На сутринта главата и направо тлееше от жега, тем. беше 38. при прегледа установиха, че гърлото и е червено. Наистина и венците и бяха много подути, но лекарката каза, че не е от зъбите. Дано при вас  да е от зъбките и бързо да се оправи.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
всъщност - които и педиатър да пита6 ,никога отговоря му няма да е - от зъбите - те казват ,4е поради никненето на зъбите , организма отслабва и е приемлив на всякакъв вид възпаления . не се самообвиняваи и не търси при4ини - ве4е сама знам 4е няма смисъл в това .за конкретно коли4ество и лекарства - не мога да те посъветвам ,понеже тук лекарствата  са разли4ни  от в  Б-я . само ще ти кажа 4е поради зъбите тези неща както идват ..така си и отиват . ако са зъбки най-вероятно да се осополиви ..и да полу4и и диария. не се притесняваи през вси4ко се минава . ако температурата е над 38  съм 4увала 4е може да обуе6 малката ада6ка с 4орапки с оцет ..изобщо важно е да свали6 температурата . иди при педито , той ще ти каже конкретно какво и каква доза да пиете.

# 6
  • Мнения: 5 577
Т не е висока наистина, но все пак задължително е консултация с лекар мисля.
Какво стана с детето, падна ли Т?

Зината и моя беб вдигна 37.5, с панадол  я смъкнах и не съм търсила педиатърката, но ако не спадне, според мен трябва вече да я види лекар.

Дано детенце не е имало Т през ноща. Praynig

# 7
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви, момичета , за успокоението .....снощи от време на време й пипах челцето на Гери, но не ми се струваше да има температура , а не исках да я будя....много сладичко спи....сега още не се е събудила....всеки момент ще се събуди й ще й я премеря - не мисля,че има,но все пак....педито ни е в отпуск, така,че най-вероятно ще отидем в 25-та поликлиника или ще изчакам до следобяд когато е другат лекарка на смяна в общият им кабинет...Гери се събуди - отивам при нея и пак ще пиша

# 8
  • Мнения: 46 477
Както казва Анка Хулиганка, повечето педиатри отричат да има връзка м/у Т и зъби. А вие как мерихте Т?

# 9
  • Мнения: 8 917
под мишницата я мерим....сутринта е 36.9...пее си, бръмка и ба-ба-па--па и т.н....както винаги веселка и усмихната сутрин....колкото до връзка между зъбки и температура е както каза тук едно момиче, сугурно е в отслабенитезащити на организма и това,че по-лесно го ловят инфекции....все пак ще е добре да я заведем да й прегледат гърлото и да преслушат гърдичките...

# 10
  • Мнения: 46 477
Имай предвид все пак и че за бебе Т до 37.3-4 е нормална, така, че ако е била повече облечена и се е загряла, като нищо ще стигне до 37.5  Wink
Ако не кашля и няма други симптоми, най-вероятно й няма нищо Wink Успех!

# 11
  • Мнения: 8 917
не е била загрята...съвсем леко е облечена, Никол....ще отиваме след малко...благодаря ви много, момичета...целувки на малките съкровища Sunglasses

# 12
  • Мнения: 8 917
ходихме и й преслушаха гърдите , огледаха и гърлото...обаче ще си имаме зъби Simple Smile....това се оказа според тая лекарка в 25-та .... а в момента темп. е 36.5....ако започне да вдига тогава да дадем Калпол, но както каза - температура над 38 не е от зъбите, а до 38 било нормално да е от тях, при положение,че все пак детенце си е добре, както е Гери.... Embarassed Cry Wink Simple Smile

# 13
  • Мнения: 46 477
Браво на вас  Grinning безпроблемно излизане на зъбоците ви пожелавам  Grinning

# 14
  • Мнения: 8 917
Много благодарим, Никол Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт