момченце с един тестис

  • 3 591
  • 3
  •   1
Отговори

въпроса ми е главно към татковците, ако момченцето ви е родено с един тестис,
бихте ли го приели нормално или тежко, смятате ли ,че е драма или не, лесно ли ще забравите
или цял живот ще го мислите

# 1
  • София
  • Мнения: 175
Синът ми се роди с друг урологичен проблем, но от доктор уролог съм чувала, че това не е никакъв проблем. Другият тестис поема функцията и на неразвития. Тези момчета имат нормален сексуален живот и могат да имат деца. Като навлезнат в пубертета се слага и имплант, така че и визуално няма да има проблем. Важното е да се следи здравия тестис и при най-малкото оплакване да се ходи на лекар.
Така стои въпроса от медицинска гледна точка. При родителите обаче въпросът не приключва дотук. Тревогата за това нещо едва ли ще изчезне. Важното е това да не се отрази на детето и да бъде отгледано като нормално и здраво дете, каквото всъщност е.

# 2
  • Мнения: X
Моя не беше слезнал в торбичката и докторите казваха - има време.... В 3 клас ме оперираха, но неуспешно. В 7 отново... Имам спомени дребни, но най-добре си спомням как майка ми плака като разказваше на баща ми , че като съм събудил от упойката съм казъл "майко вече са две (топчетата)". Другия ми спомен е когато ме изписваха доктора ни каза: "Мойто момче отсега нататък се пази много. Ще започнеш да правиш секс и знай че винаги ще трябва да слагаш презерватив, тъй като новият ти тестис е само козметично допълнение - той не функционира"
Спомням си тези неща и си мисля, че бих направил всичко, което имам като възможности поне козметично да се замаскира работата.... Мен по лагерите ме беше срам да вляза в банята .... Гадно е да ти се подиграват и то за нещо което е проблем, а не твое желание ...

# 3
  • Мнения: 561
С един тестис не става ясно един ли е наистина или вторият е задържан нагоре. Има тема за крипторхизъм, там консултира проф. Бранков.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132045.msg9465759#msg9465759

Общи условия

Активация на акаунт