Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема №7

  • 17 403
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 900
                                                                 
                                                                           
 
 
01.07.2009
Fortune - втора бременност


 
02.07.2009
cveten prashes - първа бременност
Kasidy - втора бременност, бъдеща мама на близнаци
Сиси ♥♥ - втора бременност, София, 30г.

 
03.07.2009
dzimbi - втора бременност, Стара Загора
Sanitamm - първа бременност, София, 38г. Бъдеща мама на близнаци
irkata - втора бременност

04.07.2009
djidjito - първа бременност

 
05.07.2009
Cuckoo - втора бременност, София, 39г.

 
06.07.2009
didikar - втора бременност, Бургас 27г.

07.07.2009
Emily - първа бременност, 31г.
galeto123 - първа бременост, София
keiti - втора бременност, Варна, 28г.

08.07.2009
tan - втора бременност, Карнобат, 31г.

09.07.2009
bambukita - втора бременност
Usmivka123 - първа бременност, София,28г.

10.07.2009
kote dani - втора бременност, София, 28г.
бадем - втора бременност, София, 27г.
SIRIUS-F - първа бременност, Сливен-София, 23г.

11.07.2009
ivcheto83 - първа бременност, София


12.07.2009
beru6ka - първа бременност, София, 25г.
Manolo Blahnik - първа бременност, София, 31г.

13.07.2009
Ziiika - първа бременност, София

14.07.2009

15.07.2009

16.07.2009
син минзухар - втора бременност, Велико Търново

17.07.2009
Mambina - първа бременност, София
pepsipasta - втора бременност, Варна

18.07.2009
Netty - втора бременност, Варна, 30г.
loria1 - втора бременност, Варна

19.07.2009
Virginity - втора бременност, Варна, 25г.

20.07.2009
Сладък Бонбон - втора бременност, Варна
мушмул - втора бременност, Шумен, 26г.

21.07.2009
lorka86 - първа бременност, 22г.
bon_toni - втора бременност, София, 29г.
anitsa - втора бременност, Благоевград, 31г.

22.07.2009
marulka_s - втора бременност, София, 32г.
medula - трета бременност, 37г.
karelia79 - втора бременност, Варна
petrova_81 - първа бременност, 27г.
matzko - първа бременност, София

23.07.2009
amanita - първа бременност, Видин, 22г.
Evita - втора бременност, София

24.07.2009
Ral_p - първа бременност, София, 35г.

25.07.2009
pazza - първа бременнос, Бургас, 29г.

26.07.2009
valeria.k - втора бременност, Пловдив, 21г.
Vaninna - първа бременност, София, 29г.
Radina - втора бременност, Варна,  28г.

27.07.2009

28.07.2009
edna ot nas - първа бременност, София, 29г.

29.07.2009

30.07.2009
snuksiri - първа бременност, 25г.

31.07.2009
Mishe333 - първа бременност, Пловдив, 26г.
Jillian - първа бременност, София, 29г.
mirolina - първа бременност, бъщеда мама на близнаци
aniru -  първа бременност, София, 30г.
Daniele - втора бременност, София
milan.sis - втора бременност, Шумен


Нашите снимки
потребител: julskimami
парола на лични

Полезно инфо:


Калкулатор
Прегледи и изследвания
Неприятни симптоми
Бременността седмица по седмица
Биология на вътреутробния живот
Здравословно хранене по време на бременност
Да ядеш като за двама и как влияе теглото върху бременност
Витамините през бременноста
Красива бременна
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Таблица за теглото по време на бременноста
Сетивата на бебето
3Д календар на бременноста
Списък за новородено бебе
Какъв цвят ще са очите на бебето?
Грижа за новороденото 1
Грижа за новороденото 2
Грижи за бебето и детето - Б. Спок
Кърменето - блогът на Хедра
Кърменето - блогът на Бу
Полезни връзки


Курсове за бъдещи майки
София
Бургас
Пловдив
Велико Търново

ЦЕНТРОВЕ ЗА ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ
Марков - София
Мазнейкова - София
МЦ Фемина - София
Токуда - София
Свети Лазар - София
Селена - Пловдив
Медикус Алфа /Даскалов/ - Пловдив
УМБАЛ Свети Георги - Пловдив
Майчин дом - Варна

Майчинсто, Обещетения, НОИ

Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност
НОИ и обезщетения за майчинство

Координати на магазини
www.shop.danet.bg  www.pakostnik.com www.family.com www.simonovi-bgshop.com  Касида

Дрехи за Бременни
София
Стара Загора, Пловдив
Онлайн магазин
София, Бургас
Пловдив
Варна, София, Велико Търново, Пловдив

Четиво за бъдещи мами
9 месеца
Моето бебе и аз
Кенгуру
Мама


Предишни теми:
1 2 3 4 5 7

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 21:04 от [X]Валерия

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Да ни е честита новата тема! Благодаря, Валерия, че се погрижи, много е празнична, а и гледам, че 22-ри сме се събрали голяма тумба бъдещи мами, единствената конкуренция е 31-ви, но и тогава съм пристрастна, защото каката е родена именно на тази дата.

# 2
  • София
  • Мнения: 121
Запис Peace
Стеф, съжалявам за преживяното и майка ми е била като теб навремето.... ти колко повръщаш, аз обикновено сутрин и вечер  , ама и не ям много... уморена съм ама ..какви са симптомите ти. вие ли ти се свят? Бързо да се оправяш  bouquet

Добре дошли нови мами, Валерия - честито ти сърчице, радвам се, че всичко е ок  Heart Eyes и благодаря за празничното оформление   bouquet

Лисанка,
успех следващият път  Peace Praynig

Сафо, радвам се, че си тук. С теб се засичахме понякога в Умопобъркваници и  мистерии , беше супер темичка  Mr. Green

Момичета, стига с тея осигуровки сте се палели - и аз съм от заварените положения - разбирам и двете страни, не разбирам само тези , които правят бизнес със тази схема. На мен и 9 месеца ми стигаха, защо въобще трябваше се искат 12 незнам... дано всичко приключи добре за  всички ни, пък за исащите бебе - дупе да им е яко .

# 3
  • Мнения: 232
Цял ден се каня да пиша и докато се наканя то нова тема се отвори. Stef радвам се, че си се оправила, забеляза се липсата ти. И аз повръщам много - доскоро 3 пъти на ден, сега 1-2 но аз пия доста вода...
Някой знае ли кога ще се приемат окончателно въпросните промени newsm78?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета, чак сега ми остава време да ви драсна някой ред.
Мина и днешния преглед - видях днес сърцето да тупа на прегледа. Докторката каза, че мога спокойно да се похваля вече с хубава бременност. Дано всичко да е наред и по-нататък.  Mr. Green

Стеф, защо не внимаваш бе момиче, радвам се, че се оправяш вече  Hug
Лисанка, съжалявам мила, недей да му мислиш много - следващия път ще стане.
На всички останали - бързо преминаване на "сутрешното" гадене и другите неразположения.

На мен нищо ми няма, даже от време на време забравям, че съм бременна и си търча, както обикновено. Постоянно си напомням да се пазя повече, че да не стане някой сакатлък, ама пуста разсеяност. А пък, ако знаете каква рядка радост ме хваща от прясното мляко - вече втора неделя пия по едно капучино и резултата и двата пъти беше един и същ.  Toilet

За 12-те месеца.. хмм, честно да ви кажа, покрай новините за промените, започвам да мразя работодателя си, че ме поставя в такава позиция. Обещаха, че тази година ще направят осигуровките каквито трябва да бъдат, но още няма резултат. Мисля да говоря с шефа си за увеличение на заплатата и отново по темата за осигуровките, пък каквото стане.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цоп и аз в новата темичка!
Валерия, много ми харесва новия дизайн  Hug

# 6
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.Мерси за новата темичка.Честит празник на всички студентки.Тъкмо се похвалих че съм по-добре и вчера и днес наново с това повръщане и гадене. SickИ ако те липсват, имам страшни киселини ,които никак не са по лесни за издържане.Вече съм с леген до мен, защото някой път не мога да устискам до банята.Това е кошмар.Интересното е че винаги когато ми се доповръща ми се ходи по голяма нужда, незнам каква е връзката, но винаги е така.Преди като повърнех ми олекваше ,а сега като че ли по-лошо става, стомахът ми се раздразва и ми се повръща все повече.  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 5 241
Момичета кажете какво да правя с това моето ниско кръвно. Не мога да пия кафе, става ми лошо, не ми се яде шоколад. Наливам се с айрян и сол, но той ми помага временно. Не мога нищо да свърша, сега и малкия си е в нас, а аз съм като парцал  Cry Как съжалявам, че се похвалих колко добре се чувствам.  ooooh!
Знам, че трябва да стискаме зъби, но...Съчувствам на всички на които им е лошо. Дано скоро всичко отмине  Praynig
Честит празник на всички бъдещи, настоящи и бивши студенти   bouquet Еххх, че хубави години бяха, купони, дискотеки.....  Hug
Валерия много хубава тема   bouquet
Поздрави на всички  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 755
Страхотна е новата тема Валерия!
Привет и от мен и аз съм т отези , които мислят да се досамоосигуряват, с цел по-високо майчинство. Дано само се договорим с шеф.
Не се чувствам виновна от това, държавата и без това нищо не ми е дала до сега като детски, и тем подобни.
Дохода ни бил много висок, Mr. Green и затова няма детски , няма майчинство/ социално , защото тогава не работех по време на първата си бременност/. Този път обаче ще използвам всички възможни начини да си получа полагаемото, евала няма да правя на никой. Mr. Green Това само като мнение по отношение на дебата в предходната тема.
Иначе имам въпрос Васерман, не се ли поема от здравната каса, да питам , защото не знам и ако ми е време да взема да отида да се боцна самосиндикално. Grinning Аз на 15.12.2008г. съм на док. ще съм в 12г.с. чудя дали пък тогава няма да ми назначи някакви други изследвания. До сега само кръв и урина съм давала стандартните. А да и на ФМ се колебая дали да отида в 12г.с. зная , е  добре , но някак ми притеснено.

# 9
  • Мнения: 1 900
Васермана се поема от ЗК. Peace

# 10
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте мамчета, не съм влизала от 2 дни, а вие вече сте в нова тема!!!! Валерия, страхотна е темата... Hug
Да ви се похваля че отпразнувахме много добре Никулден - шаранчето, дето го правих стана 6! Party И днес не ми се спи и не ми се гади... толкова. Така че днес съм щастливка. Wink Laughing Laughing
Пък по повод майчинството, аз пак си мисля да си внасям сега по-високи осигуровки, за да си вдигна все пак майчинството. Е нама да е както преди промените, но истината е че много майки злоупотребиха с предходния закон.

# 11
  • Мнения: 219
Запис в новата тема. На мен чак сега ми просветна и седнах на компа. Днес направо щях да умра, не стига, че вече почти цял месец закъснявам за работа, защото не мога да стана навреме, ами сега като стане 2 часа следобед и ми става толкова лошо, краката ми омекват и не мога да стоя даже седнала на стола. Прибрах се и спах до 17.30 и след това пак лошо, лошо и разстройство. Хапнах малко салата домати и краставици и тогава беше бума, легнах и всичко ми се въртеше #Crazy Sick Сега вече съм по-добре, и добре, че шефа каза следобед като ми стане зле, да си ходя и изобщо да не работя, какво има сутрин да правя и да не се натоварвам, хайде стига съм се оплаквала Sad

# 12
  • Мнения: 1 113
И аз в новата тема!  Simple Smile
Вече втори ден не съм повръщала, гади ми се, но поне не се зверя постоянно над тоалетната чиния. Стеф, радвам се, че си по-добре. Дано вече и при останалите да започне да преминава това повръщане, пфууу.
От няколко дни ми се появи някакво много силно бяло течение. Пуснах си секрет, днес трябва да е готов, стискайте палци да не е нещо сериозно. Вчера си направих и рутинните изследвания - кръв, урина, васерман и т.н. Струва ми се, че левкоцитите са ми на горна граница - 11х10на9-та, но лекарката ми каза, че нямало нищо тревожно. СУЕ-то и то е на горна граница - 12, ама то било високо на всички бременни от 3-тия месец нататък. Вашите изследвания как са?
Галето, и аз се радвам да те видя тук  Simple Smile

Валерия, ще може ли да ме включиш в първият пост? Терминът ми е на 16.07., втора бременност. Благодаря предварително!

# 13
  • Мнения: 1 208
Здравейте майчета
С тази работа немога да пиша много - на работа имам 2 мин само да ви прочета но сега откраднах малко време  Laughing
Честито на всички видели бебчетата си а на Лисанка - много кураж и скоро радост
Аз съм си добре вече - симптоми нямам - само ,че гърдите ми дето станаха не двойни а тройни вече. Laughing
За това новото за майчинството искам да ви попитам нещо - ако знаете да ме светнете и мен - моето положение е следното:  До ноември месец тази година ми плащаха 90% от заплатата заради първото дете.Ноември ми плащат 220лв- майчинството и от декември съм на работа.Осигуряват ме на цялата ми брутна заплата.Въпроса ми е - нали няма да съм на загуба от цялата промяна и изобщо как стоят нещата при мен - ако  някой може да помогне - моля  Hug
Лек ден желая на всички и пазете бебчетата  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 225
Добро утро  bouquet
Стискайте палци момичета днес съм на преглед  costumed050 fingerscrossedВсичко да е наред и да мога и аз да се запиша на първа страничка.
Пожелавам ви весел и успешен ден,а на всички който днес празнуват  ЧЕСТИТО  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт