Воднисти пъпчици по дланите и пръстчетата на бебе

  • 3 440
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56

Здравейте момичета!
Имала ли е някоя от вас това ''приключение'' и какво може да е всъщност.
Бебо е на почти 3 месеца.Някъде след последната ни консултация по ръчичките, по специално по дланите и най-вече отгоре по пръстчетата все има някакви ситни воднисти много дребни пъпчици.Имам чувството че е от това дето си 'яде' ръцете, но не съм сигурна.Мислите ли, че е необходима спешна консултация с лекар?
Ако е алергия, би трябвало да е по цялото тяло или не е задължително?
Благодаря предварително на мамите, които отговорят.

# 1
  • Мнения: 561
По описанието прилича на дисхидроза. Обаче дисхидрозата обикновенно се появява лятото  Thinking. Алергия само по пръстите? - не ми се вярва. Ако тези пъпчици, които описваш се спукат скоро и кожата започне да се бели и стои много суха е най-вероятно дисхидроза. Обикновено е и по стъпалата. Заведи бебето на дерматолог.

# 2
  • Мнения: 56
Благодаря ти за отговора.Попрочетох за тази дисхидроза и наистина прилича на същото.Не бях чувала.По принцип от първия месец направохме един обрив, който беше по цяло тяло; той отшумя след някои мерки, които взех по отношение на праха за пране и начина на хранене, но в никакъв случай не изпаднах в крайности и не спазвам 100% предписаната диета, тъй като я намирам в разрез с намерението ми да се храня разнообразно за да имам кърма с добри хранителни показатели.
Така и така явно ходенето по доктори няма да приключи скоро.Ще направим консултация.Лошото е че непрекъснато излиза нещо и все още не можем да направим нито една ваксина...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 478
И на моята дъщеря и излизат такива мехурчета по пръстчетата и ръчичките,още от малка.Обикновенно лятото(даже си мислех, че е от пясъчниците).После се белят пръстчетата.Аз не съм вземала никакви мерки,и не съм я мазала с нищо.Лекуваме се с хомеопатия и лекарката каза ,че не са фатални,не знам за малко бебе обаче.

# 4
  • Мнения: 56
Благодаря ви момичета!Утре сме на консултация, дано ни кажат че няма повод за притеснение....

# 5
  • Мнения: 17 546
С воднисти мехурчета, които като се пукнат, кожата около тях се бели и са силно сърбящи понякога, са и гъбичките. Само лекар може да каже какво е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт