Невровегетативна дистония

  • 12 089
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Здравейте,

от около два месеца имам много неприятен проблем. Както си стоя, обикновено на работа или в рейса, изведнъж започва да ми се вие свят, задъхвам се, ръцете ми изтръпват, започвам да треперя. Понякога ми се струва, че блокирам изцяло - трудно се движа, трудно дишам, трудно преглъщам. Ужасно усещане. Отначало беше само световъртежът и много се притеснявах, все ми се струваше, че ще падна някъде по улицата. После постепенно се появиха и другите симптоми. Ходих на лекар, поставиха ми диагноза дистония и ми изписаха отначало Деанксит - помогна за 2 седмици и после пак започнаха пристъпи. Сега пия Феварин и Транксен, но страхът да не изпадна отново в такова състояние постоянно ми е в главата. Лекарствата ми помагат временно. Особено като се кача в автобуса, и започвам да изпитвам тези симптоми. Най ме е страх обаче, когато ги усетя на работа, защото няма как да обясня на колегите какво ми е и се чудя как да прикрия ужаса. През почивните дни се чувствам нормално, може би защото липсва стрес.
Някой имал ли е подобен проблем, успяхте ли да се преборите с него, как? Имам нужда от малко успокоение...  Confused

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 14:04 от Petty

# 1
  • Мнения: 923
Дай си малко почивка и избягай от стреса ако можеш
И аз имам подобен проблем и пия деанксит действието му се усеща след около две седмици.
Почивай си повече мисли си само за хубави неща и гледай по позитивно на живота
УСПЕХ  Hug

# 2
  • Мнения: 1 517
denigs, много благодаря за отговора, звучи успокояващо.  Simple Smile Обаче няма как да избягам от стреса, сега чакам празниците с нетърпение да си почина малко. Ако си от София, знаеш какво е да пътуваш в безумни задръствания по 3 часа на ден, после търча да вземам дъщеря ми от градината и то станало вечер... тепърва готвене и оправяне на къщата, нямам време за никакви почивки и развлечения. Sad Бабите са далеч, няма на кого да оставям щерката, а тя е на 4 години и в разгара на щуротията.  Crazy

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Чак пък толкова силни лекарства. Изобщо не мисля, че трябва да започваш с тях. Кой ти ги изписа - някой лекар невролог ще да е.
Има много по леки лекарства докато стигнеш до Транксен.

Първо като получиш такава атака се опитай да вдишваш и издишваш бавно и дълбоко. Не мисли за това. Още повече по време, когато си добре всякакви такива мисли ги гони, защото ще развиеш страхова невроза.
Спокойно, отминава. Опитай се без лекарства. И почивка, движение много. Само положителни мисли.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Не е работата да избягваме стреса, а да направим така, че той да не ни влияе зле.

Сигурна ли си, че дистония е диагнозата ? Кой ти я постави ? Не искам да те плаша, но ми приличат симптомите на паническо разстройство (има една обширна тема за това във  форума). Ако се окаже такова, лекува се с антидепресанти, а не с Деанксит, той е слаб.

Успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 517
Ами диагнозата ми я постави невроложка, а също и личната ми лекарка. Честно казано наистина е нещо средно между депресия и стрес, а когато ме нападне такава криза, направо умирам от страх. И лошото е, че в такива случаи най-често съм навън сред хора. Вече не знам какво да правя. Доколкото виждам да пише, Феварин-ът действа антидепресивно, а Транксенът - против паниката. Според лекарката Феварин ми е основното лекарство, но щяло да подейства чак след 20 дни  Thinking, затова ми даде и Транксен като "бърза помощ" при криза. Ами не знам, ако не се оправя, сигурно психотерапевт ще трябва да посетя. Само дето и тях не ги знам къде са и кои са добри.

# 6
zdravei az sam sas sa6toto zabolqvane moje bi ot 3 mesesa se 4yvstvam dosta yjasno no se podobrih blagodarenie na edin psihiqtar  4esno stryva6e mi se 4e sam lyt no nee taka tam se po4yvstvah dosta dobre sega se vijdam edimpat mese4no  i sam dosta dobre i piq hap4eta kazvat se  ATARAKS 25mg piq po 1 sytrin i edno ve4er  probvaite i vie jelaq vi yspe6no ozdravqvane        s yvajenie lashezar ot gabrovo

# 7
  • Мнения: 3 097
Имах същия проблем и същата диагноза преди много години.
Оправих се с иглотерапия. Ако намериш време, пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт