цитомегал вирус

  • 9 446
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
здравейте момичета,повторих иследването си за ЦМВ и резултатът ми е IgG 29.1,а преди 3 месеца беше IgG 11,2 лекарката каза че отново съм прекарала вируса Sad как се мори тази гадина,опасно ли е това за трете бременност след 2 неуспешни Sad ?При положение че IgM е отрицателно.Трябва ли да пия нещо по време на бременността?пишете

# 1
  • Мнения: 4 651
Мисля, че остава латентно това като херпеса и се лекува с имуностимулатори и антивирусна терапия.  Обаче не знам каква е опасността, ако се активира по време на бременност.

Ето линкове тук, обаче на руски: http://www.herpesclinic.ru/citomegalovirus/
http://www.yromed.ru/cito.htm

Пише, че се предава по въздушно капков и полов път. Когато раждаш предполагам трябва да е секцио, пише че може да се предаде и чрез родовия канал. Не е лошо и мъжа ти да си пусне антитела май ...

# 2
  • Мнения: 104
мерси за отговора ама не знам руски и нищо не разбрах,ако имаш информация на бг пиши.Аз вече незнам какво да мисля пия хапчета а времето минава и се страхувам да забременея  Sad Cry

# 3
  • Мнения: 4 651
Ами гаднички работи пише, че ако латентния вирус се активира по време на бременност, може да доведе до спонтанен аборт или до тежки неврологични увреждания на плода.

Пише, че се лекува с имунна и противорирусна терапия.

Предполагам, че при евентуална бременност трябва да следят постоянно антителата....
Каквото и да ти превеждам, по- добре да се консултираш с имунолог, вирусолог, макар че такива тесни специалисти незнам къде има.

# 4
  • Мнения: 104
благодаря за отговорите!В сайта пишеше нещо за IgG но неможах да разбера какво,ако знаеш руски пиши ми.Най-вече това ме интерсува,благодаря предварително!!!

# 5
  • Мнения: 4 651
IgM (Имуноглобулин М) стойността е висока ако организма ти за първи път се среща с тази инфекция.

IgG (Имуноглобулин G) стойността е висока ако организма ти не се среща за първи път с тази инфекция, т.е аз си го обяснявам, че вече имаш изградени антитела срещу това нещо. Ето тук пише, че е способен да преминава през плацентата, за да осигури защита на плода. http://www.mayamarkova.com/biology/I03Abfunction/I03Abfunction.htm . По тази логика е опасно ако за първи път си се заразила по време на бременност, при рецидиви, ако организма ти е изградил достатъчно антитела, би трябвало да намалява опасността за плода. Но това са само мои разсъждения, не съм лекар.
има и IgA, които се изолирал от секретите на лигавиците.

# 6
  • Мнения: 606
Моята стойност на IgG (Имуноглобулин G)  е 486.

Направо изтръпнах????
Ще пиша каква схема ще ми предпишат!!!!

# 7
  • Мнения: 869
И мен ме интересува.Ще следя темата.Имам преди време полужителен Цитомегаловирус.Сега правим опити за бебе и незнам какво ще правя ,когато се получи.Каква терапия трябва да се направи и към кого трябва да се обърна.От Варна съм и тук няма един свестен вирусолог. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 8
  • Мнения: 606
Какво означава това ??? На мен преди 10 дни ми откриха ГЪБИЧКИ КАНДИДА и ако IgA е свързано с лигавиците- дали не трябва да направя и това изследване???

Някой може ли да помогне?????

IgM (Имуноглобулин М) стойността е висока ако организма ти за първи път се среща с тази инфекция.

IgG (Имуноглобулин G) стойността е висока ако организма ти не се среща за първи път с тази инфекция, т.е аз си го обяснявам, че вече имаш изградени антитела срещу това нещо. Ето тук пише, че е способен да преминава през плацентата, за да осигури защита на плода. http://www.mayamarkova.com/biology/I03Abfunction/I03Abfunction.htm . По тази логика е опасно ако за първи път си се заразила по време на бременност, при рецидиви, ако организма ти е изградил достатъчно антитела, би трябвало да намалява опасността за плода. Но това са само мои разсъждения, не съм лекар.
има и IgA, които се изолирал от секретите на лигавиците.

# 9
  • Мнения: 606
А кои стойности са ти положителни Ig M IgG ili IgА???

А получават ли се опитите да забременееш, защото при мен не се получава и се питам дали това не е проблем????

И мен ме интересува.Ще следя темата.Имам преди време полужителен Цитомегаловирус.Сега правим опити за бебе и незнам какво ще правя ,когато се получи.Каква терапия трябва да се направи и към кого трябва да се обърна.От Варна съм и тук няма един свестен вирусолог. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 869
Аз съм на мнение,че преди забременяване трябва да се направи това изследване задължително,както и листериоза и токсоплазмоза.Това са заболявания ,които могат да увредят плода или да предизвикат спонтанен аборт.Виж не съм сигурна дали влияят на забременяването.Мисля че не.Но се сещам сега,че  няма да е лошо да си направиш и изследване за хламидии.Те може  са причината за незабременяване.Ако не се получи до година опити мисля,че ще е добре да се обърнеш към специалист по стерилитет.

# 11
  • Мнения: 4 651
На мен преди 10 дни ми откриха ГЪБИЧКИ КАНДИДА и ако IgA е свързано с лигавиците- дали не трябва да направя и това изследване???


Какво общо имат гъбичките тук?

# 12
  • Мнения: 606
Ела, аз успоредно с Цитомегал вирус, си направих и изследване за хламидии. Хубавото е, че резултата е отрицателен.

В отговор на f/x/ - относно ГЪБИЧКИТЕ? - историята трябва да я почна по-отдалече, за да ти стане ясно.
Като се върна назад си правя един анализ на това, което се е случило.
Миналата година имах доста стрес в службата и имунната ми си система доста се срина. Но аз в онзи момент не го знаех това. През септември 2008 крака ми доста сериозно взе да се надува в областта на глезена/абцес/. След 15 дни оттока беше толкова голям, че ме приеха в болницата по спешност.
Там лекуваха с 3 антибиотика венозно. Това явно още повече ме изтощи. След като излязох от болницата поддържах близо 10 дни температура /незнайно от какво/ - пих 4 антибиотик.
След като се справих що годе с инфекцията след 10-15 дни започна да ме боли пикочния мехур и бъбреците. След 2 месеца търсене на причината от микробиологичното изследване се оказа, че урината ми е стерилна и ,че това не е цистит а имам гъбички КАНДИДА 4 СТЕПЕН.

Един познат, който се занимава с нетрадиционна медицина ми препоръча да си направя изследване за хламидиЙ и Цитомегал вирус, за да ги изключим /защото имах намерение да забременявам/.
И ето, че резултата на Имуноглоболина G се оказа 468 /+/ при норма 15.
Но аз другите не ги изследвах - имам впредвид A и M.
И сега се чудя дали тези неща нямат нещо общо.
Едното е следствие от спад в имунната система, а другото е вследствие на антибиотиците.

Аз по принцип не мога да разбера какво всъщност означава този Цитомегал вирус и какво означават тези високи стойностти?

# 13
  • Мнения: 869
Аз мисля,че трябва да си пуснеш IGm, защото IGg  е показателя за минала инфекция.Но се чудя дали при толкова високи стойности не означава ,че в момента вируса е активен? Изследвай се задължително.Чесно казано от там нататък не ми е много ясно какво трябва да се прави.По-добре си намери добър вирусолог или гинеколога ти да го вземе в предвид и да те насочи.Аз, с моите полужителни резултати разбрах,че съм имала минала инфекция,но не разбрах какво да правя след като забременея.Скоро ще се обърна към клиника по стерилитет ,където се надявам лекаря ,който съм избрала да ме насочи в правилната посока.Успех ти пожелавам.

# 14
  • Мнения: 94
Здравейте!
За цитомегаловирус има цяла статия в zachatie.com. Той не е безопасен за плода, но трябва да се знае дали има активна инфекция или само прекарана някога. Важно е и към момента на раждането каква е картинката т.е. дали е активен или не.

Общи условия

Активация на акаунт