Стандартен въпрос - не иска да суче

  • 536
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 046
Здравейте, започвам да ровя и в библиотеката, но реших и да пусна тема, защото времето ми се е скъсило, а проблема си е съвсем належащ.

Накратко: родих преди 4 дни, но бях с температура, някакъв вирус, бях на антибиотик, с кашлица и т.н. екстри.
Резултата: не ми даваха детето първите 2 дни, храниха го с Фризолак. На третия ден вечерта ми я донесохаа за минутки, дадох й да суче и тя захапа - сука и от двете гърди в две поредни кърмения. НО - тази сутрин (изписваха ни) категорично отказва да захапе зърното  Sad Подавам й го в устата, но тя само чака да закапе вътре нещо и не си дава зор да суче. Опитах се да я залъжа като й дам шишето, после й го дръпна, когато захапе и й пъхна зърното - веднъж се получи, сука малко и заспа и толкова. Трябваше да ни изписват и се предадох, но като се прибрахме - вече цял ден се бориме, беше изнемощяла от глад и рев, даже заспиваше на няколко пъти и се буди след 5 мин, но не захапва.
Накрая изцедих кърмата (гърдите ми ще се пръснат, болят ме, каналите не са се отпушили добре, цеденето ми отне часове) и й я дадох с шише - предадох се. Сега спи сита а аз се подготвям психически за следващата битка.

Какво да правя? Знам, че трябва да упорствам, но тя само се ядосва и реве, а знам също, че не трябва да и бутам зърното в устата докато плаче....
Изцеждам й по няколко капки в устата, да се сети за какво иде реч, но тя все пак не захапва Sad

Дайте някакъв бърз съвет, все пак е на 4 дни, едва ли вече категорично е привикнала към шишето  Confused

С първото дете не съм имала такъв проблем и сега съм неподготвена

# 1
  • Мнения: 2 959
Ади, първо да Ти честитя Катерина! Да Ти е жива и здрава малката дългочакана красавица и скоро да преодолеете тез трудни начални моменти!
...едва ли вече категорично е привикнала към шишето...
Мишово Майче, на стандартният Ти въпрос, стандартен отговор. Кърмене и пак кърмене, предлагай непрекъснато, опитай се да приспиш леко бебката и след това в полусънено състояние пробвай. Опитай различни пози, пробвай легнала. Успокой се първо Ти за да потече млякото като хората, да се задейства рефлекса Ти за потичането. Ще Се справиш, имаш опита от Мишо! Виж тук , дано и това да Ти помогне! И не се отказвай, спокойна и уверена бъди Ти за да се сближите с бебето! Трудните начални моменти се заплащаш стократно след това!

# 2
  • Мнения: 147
Кърмене и пак кърмене! Ще засуче, ще видиш, само не му се предавай. Никакви шишета, че ще се отбие с  времето. Бъди сигурна, че не е привикнал към шишето Simple Smile. Успех Peace

# 3
  • Мнения: 2 837
Мила, честито бебче:)
Разбирам колко си притеснена - и аз бих била на твое място.
Най-напред общият съвет е един - по-често поставяне на гърда. Детето може да се дърпа, ако гърдите ти са препълнени например, затова можеш преди хранене леко да поизцедиш, за да не идва струя с напрежение. Кърменето на тихо, спокойно място, докато бебето е унесено, също обикновено има ефект. Щом вече си кърмила, вероятността за неправилно поставяне на гърдата е малка. Ако все пак имаш проблем и детето не зацоква, не се страхувай да дохраниш като временна мярка.  За да не се страхуваш от дохранването с шише, а нямаш сили или пък детето е нервно, по-добре дохранвай с лъжичка, спринцовка или пипета.
Калида е дала хубави линкове, ето още някои неща: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
Успех!

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 22:55 от Ana2

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако много са препълнени гърдите, може да изцедиш малко преди кърмене, колкото да омекне ареолата и да стане по-еластична. Не се отказвай да изцеждаш кърма директно в устичката. При нас това проработи. Всъщност няколко дни именно така се храненеше каката - стоеше с широко отворена уста и изобщо не искаше да засуче. Не съм давала биберони. Хранеше се само с директно изцедена кърма в устата й. По някое време започна да прави опити да засуква.
Успех!

# 5
  • Мнения: 8 242
И Тони ми правеше в началото въртели понякога.. Особено като ми бяха препълнени гърдите..
Понякога по 1/2 час сме се борили да захапе правилно, но никога не съм се изкушила да дам шише.. Нито биберон.

Пробвай наистина да поизцеждаш малко преди кърмене, за да не са твърди гърдите.. И давай да суче сънена.. така най-малко протестират Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 616
Еееееееее, честита бебка, да ти е жива и здрава малката Катя.

Първо да те помоля да си купиш малко пробитици от аптеката и да пиеш  около месец, за да ти се оправи чревната флора след антибиотика и да предотвратиш гъбите след лечението  Peace

За бебка - 2 варианта - изстискай малко мляко на зърното си, за да усети млякото, да й замирише и така да го захапе, виж дали така няма да засуче по-спокойно.
Втори вариант - опитай със силиконово зърно. Да не би да търси по-скоро силиконовия вкус на биберона, отколкото бързия поток на мляко. После постепенно ще махнеш силиконовите зърна.

Като казваш, че гърдите ти са препълнени и че цеденето ти отнема часове, да не би да имаш запушени канали и просто да не излиза мляко и малката затова да се отказва? Знаеш ли за лицитина при запушени канали - 4 таблетки по 1200мг в рамките на 24 часа?
 
И опитай да се гушкате повече кожа до кожа. Hug

После да споделиш какво става  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 046
Момичета  Hug благодаря ви за подкрепата. Едно е да четеш статии, които уж казват какво да се направи, друго е някой да ти вдъхне кураж с личен опит  Hug
Да споделя резултата: вече суче от лявата гърда на всяко кърмене, шише не съм давала откакто се прибрахме. Кърмим се пред час-два, вече всичко ме боли и много ми се спи, а и голямото дете иска внимание...ама няма да се предам! Докато я кърмя заспива, после цедя дясната гърда, днес се отпушиха каналите и потече стабилно, поизцедих да "освободя напрежението" и..о,чудо, засука и от дясно! Сега спи, все пак хапна повечеко Wink
Има светлина в тунела, предължаваме с упорството, но вече съм много обнадеждена!

# 8
# 9
  • Мнения: 690
Моят син засука на втория месец - дотогава се цедих  Peace не се е пристрастил към шишето, ползва и биба и още го кърмя Peace
Късмет! И бъди упорита  Hug

Общи условия

Активация на акаунт