какво количество трябва да изяжда?

  • 545
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Преди месец започнах захранването. Почти никакви проблеми. (Единствено от пащерняка и се зачерви дупето.) Захраних със зеленчукови/зеленчуково-месни пюрета. Давам ги на обяд. Сега малката е вече на 7 месеца и започнах и с оризова каша за вечеря.

Въпросър ми е - какво количество трябва да изяжда? Така че да не я лишавам от храна, но и да продължа да я кърмя. С какви темпове трябва да увеличавам дозата и?

Не мога да се ориентирам. Стигнала съм до 85 грама. За сега след пюрето суче, не много, но не отказава.

Благодаря за отговорите ви.


# 1
  • Мнения: 2 401
Според мен по-добрия вариант е да кърмиш и 30-60 минути след това даваш другата храна, колкото бебето иска, поне аз така правя, по този начин няма опасност бебето да започне да се засища с твърдата храна и да отказва да суче.

# 2
  • Мнения: 86
притеснява ме това, 4е бебето ще се напълни с мляко и няма да иска твърда храна.  newsm78
твоето бебе колко твърда храна поема след кърменето?

# 3
  • Мнения: 356
И аз като Звездиче първо кърмех, после давах пюрето. Дъщеря ми дълго време хапваше малки количества друга храна и много сучеше. Сега изяжда нормални порции твърда храна и пак много суче Simple Smile
Ако искаш скоро да заместиш хранене, първо давай пюрето. Ако не бързаш, първо кърми и след поне 30 минути храни с друго. Количеството според мен не е от значение, децата ядат толкова, колкото искат и имат потребност. Ролята на майката е да предлага храната, а колко ще се изяде, бебоците решават. Важното е никога да не храниш насила. А и ти ще си по-спокойна, ако не мислиш всеки път колко точно грамчета е изяло бебето.
Пожелавам ти търпение и успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 2 401
притеснява ме това, 4е бебето ще се напълни с мляко и няма да иска твърда храна.  newsm78
твоето бебе колко твърда храна поема след кърменето?
Около 100 грама три пъти на ден. На мен това за нашата възраст ми изглежда добре, а и до годинка основната храна трябва да е млякото затова не мисля, че количествата твърда храна трябва да са много големи.

# 5
  • Мнения: 753
И ние сме на същата възраст, вечер и давам около 6-7 лъжички пълни каша, но не винаги го изяжда цялото. А кърменето вече го ползва явно като вода, защото не я засища толкова.
Давай му колкото иска - то си знае най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт