Отговори
  • Мнения: 218
Аз мисля че целта беше  1 година платено майчинство ,като се взема предвид осигурителният доход 6 месеца назад ,а то в случая го разбирам за тези който са се осигурявали 12м

Искам да реагираме навреме относно приемането  на закона за платено
майчинство 1 год при условие цитирам:
Условието обаче жените да получават 90 на сто от заплатата си е през този период, е да са били осигурявани на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца, както е в момента,  на детето,
Какви са тези условия мисля ,че борбата беше да получават майките по висок доход за отглеждането на бебета ,а не по малко отколкото в момента ще получат за 9 м. при проста аритметика
А тези който  няма да  имат 12 м. въобще пък са се осигурили вече  на по висок процент какво ще получат -минималната пак ли .
Вие как го разбирате ?
тези промени по добре да не се приемат в този вид ,защото ще ощетят много повече майки,
отколкото да подобрят положението
 пък да не говорим да  увеличават раждаемостта по този начин,
например забременява млада жена без никакъв трудов стаж и каква ще и е алтернативата да ражда или по скоро да го маха ,като няма да може да влезе по никакъв начин в рамките на този закон да има 12м. трудов стаж

Моля дайте да направим каквото трябва- промените да са от полза на всички майки

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 12:25 от laraCROFT

# 1
  • Мнения: 219
Подкрепих Петицията, но сматах, че ще има положителен, а не отрицателен ефект. Вече съжалявам, че я подписах, при положение , че Правитлеството ще се подиграва с нас, като вместо да стимулира майките, се получава обратния ефект. Мисля, че СНБМ трябва да реагира своевременно, защото в момента ощетени ще бъдат много повече, от тези които реално ще почувстват някакво увеличение на дододите си за отглежнане на дете. Стана сигуацията, че вместо да помогнем - навредихме

# 2
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Подкрепих Петицията, но сматах, че ще има положителен, а не отрицателен ефект. Вече съжалявам, че я подписах, при положение , че Правитлеството ще се подиграва с нас, като вместо да стимулира майките, се получава обратния ефект. Мисля, че СНБМ трябва да реагира своевременно, защото в момента ощетени ще бъдат много повече, от тези които реално ще почувстват някакво увеличение на дододите си за отглежнане на дете. Стана сигуацията, че вместо да помогнем - навредихме

Цитирам  ,защото в  момента  съм  без  думи относно  наглоста на  управляващите. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Съжалявам ,че  подписах Twisted Evil







# 3
  • Варна
  • Мнения: 38
Съжалявам, че се получи обратният ефект, въпреки усилията ни да извоюваме по-добри условия за отглеждането на бебета ни. Тази държава не заслужава прекрасните деца, които и раждаме. По- достойно щяха да постъпят, бяха проявили смелостта да откажат промените, отколкото да се подиграят по този начин с нас, с ясното съзнание, че ощетяват 90% от майките. На това му викам мечешка услуга.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Повечето в СНБМ сме ужасно изтощени Crazy. Виждам, че момичетата не влизат във форума днес. Покрай всички усилия напоследък сериозно пренебрегнахме децата и семействата си. Имаме нужда да вземем глъдка въздух.

# 5
  • Мнения: 4 978
Момичета, повече от ясно е, че желанието на всички е било подобряване на условията за бременност, раждане и отглеждане на дете.

Тези от вас, които в момента се чувстват ощетени, какво правят?
Осигуряват се на високи суми (кой на максимума, кой на колкото може) в рамките на 6 месеца и след това получават 315 дни 90% от сумата в/у която са се осигурявали през 6тте месеца, т.е 180 дни с/у 315. Нека не се лъжем, това по смисъла на закона се нарича "източване" на фонд "Общо заболяване и майчинство". Целта на вчерашното решение е този процес да бъде преустановен.

Много от вас са писали, че внасят големи суми в рамките на 6 месеца и с новото положение на практика ще бъдат ощетени.
Нека всяка от вас направи една проста с/ка какво внася, след това средния си доход за последните 12 месеца, 90% от него, да тегли чертата и да види какво се получава на финала.
Струва ми се, че отрицателните емоции идват в повече на всички и замъгляват трезвия разум.

 Peace

# 6
  • Мнения: 219
Е това вече е прекалено източва се фонда"Общо заболяване и майчинство", при положение, че е законово регламентирано 6 месеца назад и никоя не нарушава закона като се осигурява както намери за добре, да наричате тук и там майките крадли, мошенички и т.н. Спирам да пиша повече по темата, защото ми е убидно, че в нашата държава майките трябва да измислят схеми за да получат повече пари за да купят първоначалните неща за бебето си, да бъдат наричани източвачки и крадли, защото получават малко пари, и после от тях да искат да раждат деца........Радвам се, че получавам висок доход и мен няма да ме удари толкова новото положение, но ми е адски мъчно за жените, който ще мизерстват, ще се лишават от много неща, за да родят дете в България. Ако даваха не 240 лв, а примерно 500 лв повечето майки нямаше изобщо да се занимават да смятат, да мислят и да изчисляват, ноооо по важни са пенсионерите в тая държава все пак те са твърдия електорат на управляващите. Айде Честита Ви победа Laughing

P.S. Майките източвали фонд, а колко пари се източиха от Европейските фондове и програми, ама айде трябва да бъдем обективни #2gunfire

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 14:23 от goldi81

# 7
  • Мнения: 218
Така е goldi81
Едва ли майките източват държавата  ,срамота е това което казвате Cruela,променяте темата подписката беше за по добро а не за по лошо нали?
Ако хората бяха наясно какво точно ще се случи никой нямаше да си даде подписа...
Управляващите доста успешно и техните фирми източват парите на данъкоплатците Wink а по .добре да не я почвам тази тема.За тях може всичко за нас нищо,то не им стигат лъскави коли ,вечери партитата ,скъпи костюми,срещи вечно на високо равнище ,унищожени и преватизирани предприятия на безценица...фирмички, хотели,присвоени земи и апетитни парцели...мн..др. БЕЗОБРАЗИЯ

# 8
  • Мнения: 218
Въобще даже никой не е наясно колко ни струват месечно и годишно ТЕ -ХИЛЯДИ ,даже МИЛЬОНИ ЛЕВОВЕ отиват само за техните фасони

# 9
  • Мнения: 2 614
Темата се изкриви, това за лъскавите коли и т.н. може ли да се промени? А някой направи ли нещо за целта? Или само се оплакваме....

Факт е, че постигнатото никак не е малко, а това, че практиката за 6 месеца да се плащат осигуровки се казва "източване на фонд "Общо заболяване и майчинство" е чистата истина, просто истината, както обикновено не е нещо, което хората се радват да чуят!  Peace

# 10
  • Мнения: 912
Това кой какво източва също е въпрос на друга тема.
Та сега някой няма ли да пусне подписка за НЕ приемане на промените, че да я подпиша?

# 11
  • Мнения: 4 978
Това кой какво източва също е въпрос на друга тема.

Тук темата е за обезщетението за бременност и раждане, което по смисъла на закона е заместващ доход, а не социално подпомагане, т.е. държавата не раздава, а възмездява.
В този смисъл писаното по-долу не е предмет на друга тема.
За добро или лошо, нещата са свързани.
Може да не ви харесва, но е така.
И независимо от това какво говорите в момента, знаете че това е истината.

# 12
  • Мнения: 912
Хубаво, бе, истина е не споря.
Питам само не може ли да подпишем нещо за НЕ приемане на промените, тези гадни, мръсни източвачки, дето сме против промените, това е.
А що се отнася до мен - не е само до парите. Това вероятно означава, че ще бъде увеличен отпускът за бременност и раждане на 410 дни, т.е. няма да мога да се възползвам напр. от правото за прехвърляне на отпуск за отглеждане на дете преди това. Струва ми се, че ще има ефект на ощетяване правата на майките, които искат и се връщат на работа (искат, не искат - ще се връщат при това ново положение, ама ениуей). Не всички искаме да стоим вкъщи една година и защо да не ползваме тези възможности (прехвърляне на отпуск, програма за детегледачките и прочее) след 9 месеца, вместо след 12?

# 13
  • Мнения: 2 388
Аз също като Крюела съм от СНБМ и ще се намеся и аз със следният въпрос. Допускам, че повечето от вас влизат в лични уговорки с шефовете си, за да могат да бъдат осигурявани 6 месеца на по-голяма заплата, за да получат по-високо майчинство. Разбирам го - работодателите не искат да плащат високи осигуровки, но колко от вас подадаха жалба в НАП за това? Нека въпросът остане риторичен.

От друга страна имам и още един въпрос - разработила ли е държавата механизъм за контрол срещу некоректните работодатели? Ако има такъв - той действа ли?

Момичета, може би това ще е следващата ни битка с управляващите, но ако вие продължавате да не сигнализирате за такива нередности - точно вие и никой друг ще продължавате да страдате.

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Чудя се действително ли жените, които се осигуряват на реалния си доход по време на целия си трудов стаж са малцинство?
Не може да черпиш права от неправомерно поведение!

Общи условия

Активация на акаунт