Ужилване от пчела - алергична реакция

  • 3 944
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 580
Моля ви, спешно ми трябва информация какво се прави при ужилване от пчела.
Току що се обади майка ми от вилата, където е Митака.Каза ми че оня ден го е ухапала пчела по стъпалото.И преди го е жилила без никаква реакция.Този път обаче по крачето са се появили мехури.Завели са го в местната болница, където са казали че трябвало да се направи "нещо като операция" на тези мехури.Няма да ви обяснявам ужаса в който изпаднах.Тамошния лекар е искал пари.За това е се чудя дали наистина е толкова опасно.На някой случвало ли се е?
Сега родителите ми тръгват към София и ще водим Митака в Пирогов.
Направо изпадам в ужас като си представя че трябва да оставя детенцето си в болница и не дай Боже да му правят операция някаква. Cry

# 1
  • Мнения: 1 655
Операция на мехури в следствие от ужилване? Този доктор да не си е търсил повод да вземе пари ...
Ако детето е алергично към пчели, то реакция щеше да настъпи още същия ден - изразява се в подуване и в най-лошия случай задушаване, ако не се предприемат мерки веднага. Щом са минали 2 дена, мисля че доктора мнооого се е поизхвърлил. Но вие го заведете в Пирогов както сте намислили. Там ще ви дадат най-добър съвет.
Сигурна съм, че всичко ще е наред и едва ли ще се стигне до хирургична интервенция.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Само се успокой, сигурна съм, че не е страшно. Както е казала Svetla1, надали може да настъпи алегрична реакция толкова късно. Сигурно ще изпишат мазило за тези мехури, може и някой антихистаминов препарат.
Не мога да си представя каква операция може да се прави на мехур- може би да го спукат? Надали ще е нещо сложно.
Мисля си, че всичко ще е наред, стискам палци!

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Пред няколко дни Нели също я захапа една пчела- така че от иформацията, кято успях веднага да изчета-няколко часа след това трябва да наблюдаваш за отток, обрив и най-вече за подуване на  клепачите. Аз също се бях изплашила, защото дядо ми беше алеричен  към пчели и не бях сигурна дали не е наследствено.

# 4
  • Мнения: 1 250
Като малка съм правила алергична реакция от пчели.

Не знам дали са ми били подути клепачите. Обаче със сигурност гласът ми е спаднал, дори накрая съвсем е изчезнал. И със спирането на влака (2 дена след ужилването) - право във 2ра градска - 1 инжекция и всичко е било наред. Докторите са азали, че е било въпрос на само още 2 часа.

Иначе никакви пришки. Сигурна ли е майка ти че става въпрос за пчела?

# 5
  • Мнения: 580
Сега се връщаме от Пирогов.Кошмара слава Богу, свърши!В четвъртък към 4 часа заведохме детето.Имаше две огромни плюски на стъпалото, които в последствие се оказаха алергична реакция.4 часа ни размотаваха из кабинет на кабинет, при датски доктори и при други.Единия казва - нищо му няма на детето, другите казват има инфекция.Направо се побърках.В крайна сметка решиха да го приемат да го наблюдават.Приеха го в токсикологията.Веднага го сложиха на системи /а това какъв кошмар е, да си гледаш детето приковано на леглото с игли по ръцете..../.Наблюдавах го за реакция.Ден след ден оттока спадаше, мехурите се спукаха.Все още чакаха да видят дали ще има реакция ако е започнала инфекция.Даваха му антибиотик превантивно.Отново едни казваха има инфекция, други- няма и така....Днес обаче крачето беше с нормални размери и раните от мехурите видимо изглеждаха по-добре.Темепература нямаше и така ни пуснаха по живо, по здраво.
Ами това е.Кошмара свърши.Сега ще трябва да се пазим от нови ухапвания.
Оказа се, че ако има алергична реакция тя се проявява веднага, но ако има инфекция тя може да се прояви след 4-5 дена за това трябва да се наблюдава за симптоми.
Дано на никой не се налага да преживее това, което преживяхма ние в Пирогов.
Пазете си децата!
Поздарви от нас и благодаря за бързите отговори

Общи условия

Активация на акаунт