Отговори
  • Мнения: 218
Здравейте,
по BTV -новините съобщиха че платеното майчинство става 1 год.,
Съветът на коалицията реши срокът на платеното майчинство за осигурените жени - в размер на 90 на сто от заплатата им, да бъде увеличен от 9 месеца на 1 година.
но Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца, както е в момента.
Как да го разбирам и тълкувам?
  Фирмата ми е започнала дейност от 01.02.2008г. и съответно  се осигурявам от февруари до август вкл.на мин. раб . заплата-240лв, а от септември се осигурявам върху максималния доход -2000лв.
Термина ми е 22.03.2009
А от 05.02.2009 излизам в болнични 45 дена преди раждането
Чудя се въобще има ли смисъл да се плащам осигуровки в/ху максимума ,след като няма да имам
1 год. общо в/ху висок процент?
И дали не означава това че ще ми се изплаща мин. обезщетение ...240 лв.
Предполагам и други майки в подобно положение си задават този въпрос ?
Някой ,който е наясно моля да пише
Какво ще се случи с майки осигурявали се примерно 6 м. в/ху висок процент и 6 м.върху нисък при 1 год. платено майчинство,като  бъдещата майка трябва да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца, както е в момента.?
Аз подкрепих петицията , newsm78,но господата пак май пак намериха вариант да плащат по малко

# 1
  • Мнения: 41
 #Cussing out винаги намират начин да прецакат всичко  #2gunfire точно се зарадваме и ...
Аз пък съм в заварено положение -бебчето ми е на 6 месеца и като теб се осигурявах на 700лв само последните 6  newsm78
Говорих с управителката на фирмата,но тя изобщо незнае за какво иде реч.
Ако някое от компетентните майчета тук може да ни каже какво ни чака.
п.с.със сигурност поне за теб ще изчислят осигуровките за 1г. назад,т.е. ще ти се получи среден доход от 1120лв./(6*2000+6*240)/12/,така че по-добре ги внасяй.

# 2
  • Мнения: 101
Здравейте! И аз имам въпрос, дано някоя мама да може да ми обясни. Моят термин е за 06/05/2009г. От април до септември  бях осигурявана на 420 лв и след това напуснах работа, като разбрах че съм бременна. От  ноември се осигурявам на 2000лв. Каква ще е сумата, която трябва да получавам. И още един въпрос - дали ще ми бъдат спрени детските.    bouquetБЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 858
Е и аз искам да питам какво ще взимаме майките които нямаме 1 година осигуровки ,а само 6 месеца? Май пак ни прецакаха,всички се подписахме в петицията а господата пак го измислиха,ако тези които сме си плащали осигуровките 6 месеца с единствената цел да подсигуриш някакви пари за бебето си после сега ще ни третират като неосигурени понеже нямаме 1 година е много гадно и долно. Ако някой знае нещо по въпроса да ми отговори. Благодаря предварително.   Hug

# 4
  • Мнения: 218
Точно затова поставих темата ,за да се реагира преди приемането на закона
Надявам се сдружението да има сили отново да реагира бързо и да защити майките

# 5
  • Мнения: 1 895
Две теми за един и същи въпрос са излишни!

Общи условия

Активация на акаунт