Кога е най-добре да се започне захранването?

  • 1 908
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Кога захранихте? В книгите пише, че до 6м. бебето не се нуждаело от нищо друго освен кърма, но това означава ли, че не се започва със захранване - сокчета, жълтък и тн?

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
Да,означава. Peace
Аз лично захраних бебето си на 5 месеца и 15 дена.Преди това беше на кърма,никакви сокчета.Предлагала съм вода,но тя в повечето случаи отказваше.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 101
Големият ми син е захранен на 4 месеца, сега с бебето мисля да изчакам поне до шестия.

# 3
  • Мнения: 6 713
Аз захраних на почти 5м. със зеленчуково пюре. Жълтък още не съм давала, а сок едва от 7ия месец.

# 4
  • Мнения: 417
Аз захраних на 5 месеца , като преди това не съм давала никакви сокове или там други работи. Според мен колкото по късно се дават соковете толкова по добре. А като се сетя , че нашата педиатърка ми каза да му давам сок още като беше на два месеца,  направо лошо ми стана.

# 5
  • Мнения: 5 940
Не по-рано от четири навършени месеца. Имам си лична теория, че не трябва и да се изчаква прекалено много, най-късно след 6,5-7 месеца. За жълтък и сокчета е прекалено рано, те могат да се отложат дори и за след годинка.
Захраних със зеленчуково пюре на 4,5 месеца. Жълтък дадох, когато синът ми беше на осем месеца и го давах доста нередовно. Чак сега взе да яде по-често яйца. Сокове след годинка предложих и то по принуда, по време на разходка, заради другите деца, които често бяха оборудвани с кутийки готови. При положение, че даваш пресни плодове /с тях може да се започне след навършени шест месеца, няма смисъл от сокове/.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз захраних малката на 5м с оризова каша

# 7
  • Мнения: 4 335
Аз захраних на 5 месеца сьс зеленчуково пюре.
За сок и жьлтьк е много рано.

# 8
  • Мнения: 27 524
Да, означава  Peace Особено за сокчета и жълтък  Grinning
Ако бебето е на АМ, захранването може да започне след 4-ти месец. Ако е на кърма, аз бих го оставила така до 6-ти.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 334
Кога захранихте? В книгите пише, че до 6м. бебето не се нуждаело от нищо друго освен кърма, но това означава ли, че не се започва със захранване - сокчета, жълтък и тн?

Аз захраних на 4 -я навършени месеца със плодово пюре.Сокчета още не съм давала ,защото според мен няма нищо полезно в тях ,а жълтък дадох на 9 навършени месеца  Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Сокчета още не съм давала ,защото според мен няма нищо полезно в тях

Е, как да няма, супер полезни и хубави са. Simple Smile Как да няма нищо полезно в един фреш от ябълка, от протокал... от който и да е плод?  Та те са бомба от витамини Peace Просто не са подходящи за малки бебета  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 781
Да означава.
Захраних при навършени 5 месеца със зеленчуково пюре, сок дадох при навършени 7 а жълтък (по моя преценка и по съвет на педиатърката) при навършени 9 Peace
Всичко различно от млякото е захранване Peace

# 12
  • България
  • Мнения: 457
Аз захраних на 5 навършени месеца със зеленчуково пюре.Сокчета не съм давала,а жълтък от миналата седмица,т.е. почти на 10 месеца.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Препоръките са захранването да започне след навършване на 6м. възраст на бебето-независимо от това дали се храни с кърма или АМ.
Ако прецениш, може да започнеш и по-рано, но не преди бебето да навърши 4м. Аз лично захраних със сок много рано, което отчитам като грешка. Ако сега трябва да захранвам бебето си, не бих си отваряла главоболия със захранване преди 6-тия.

# 14
  • Мнения: 2 132
На 6м с оризова каша Peace Сок не съм давала все още, жълтък също..

Общи условия

Активация на акаунт