Косопад при 40-дневно бебе

  • 5 465
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!
Искам да ви питам нормално ли е обилно да пада косата на бебе на 40 дни. Цялата му калъфчица е в косми...
Напълно ли ще окапе преди да порасне наново?

# 1
  • Мнения: 961
Съвсем нормално е! Възможно е напълно да опада косичката и няколко месеца, а и повече да си е с гола главичка! Не се притеснявай, няма нищо страшно в това!  Peace

# 2
  • Временно
  • Мнения: 788
Спокойно,нормално е. Peace
Не е задължително да изпада изцяло-при всяко бебе е различно.Много зависи и дали се е родило с повечко коса.

# 3
  • Мнения: 544
Нормално е.  Peace
Нашата калъвка все още е постоянно в косми и косичката му оредява.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И на моето бебе опада изцяло. Има съвсем малко на врата. Но забелязвам, че е започнала да никне нова, но по-скоро е мъх. Чувала съм че повече пада при момченцата.

# 5
  • Мнения: 6 711
Нормално е, не се тревожи Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
Нормален процес. Рано или късно бебешката коса опада. При едни бебета в по-ранен етап, при други в по-късен. При едни бебета по-усилено, при други - не чак толкова.
Дияна се роди с малко коса. Това което имаше по главата окапа когато дребната беше на 7 месеца. Не опада цялата коса, само по темето, + голото петно на тила.
Алекс се роди с много голяма коса. На 2рия месец окапа почти цялата.

# 7
  • Мнения: 186
Чувала съм че повече пада при момченцата.
Ами не е вярно или поне при моите деца е обратно - на дъщеря ми опада всичката коса, а на сина ми много малка част.

# 8
  • Мнения: 1 763
Нормално е. Моето дете се роди с много коса. Окапа цялата и порасна нова, само че с друг цвят.

# 9
  • Мнения: 4 335
Нормално е.И на синьт ми окапа почити цялата коса.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е не се притеснявай

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Споделям мненията до тук  Peace


Моя даже си бе "докарал" прическа тип Вл.Илич Ленин  Laughing

# 12
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 13
  • Мнения: 2 521
Спокойно Simple Smileи на моя син окапа цялата коса,и поникна нова.На дъщеря ми не е капала коса Winkявно при всяко бебе е различно Peace

# 14
  • Мнения: 512
Напълно нормален процес.
Няма място за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт