Платеното майчинство става една година

  • 3 616
  • 93
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 910
Честито на всички,който се бориха с подписи и подкрепиха бг майките!!!


Съветът на коалицията е решил също срокът на платеното майчинство за осигурените жени - в размер на 90% от заплатата им да бъде увеличен от девет месеца на една година, за което настояваше НДСВ.

Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не шест месеца, както е в момента.

Информацията е от  netinfo.bg

# 1
  • Мнения: 2
Ами .честито на всичко мами.Ако трябва да бъда честен , бях леко скептичен когато подписвах петицията.Това е едно от малкото смислени неща ,които нашето "велико" правителство направи.

# 2
  • Мнения: 305
Хубаво де, ами ако не сме осигурявани на този доход една година преди майчинството, а на доста по-различен (в смисъл по-нисък), какво се случва?  newsm78  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 2 401
Верно? Нали Масларова се дърпаше като магаре на мост до последно. 
Бравос, подсказали са и правилния ход. 
Честито на  всички бъдещи мамета.

# 4
  • Мнения: 232
Наистина не разбирам какво си честитите! Това увеличаване на 1 год. а не 6 месеца както беше досега направо ни разказа играта! По-добре да си беше останало както си беше за да можем да отреагираме с осигуровките! Ще спечелят само мами които по принцип ги осигуряват на много високи суми, но колко са те??? Мнооого малко.

# 5
  • Мнения: 14 654
Ще спечелят само мами които по принцип ги осигуряват на много високи суми, но колко са те??? Мнооого малко.
Нали точно това беше целта. Не е ли малко прошляшко прецакването на системата? Сега ще е по-трудничко  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 232
Ще спечелят само мами които по принцип ги осигуряват на много високи суми, но колко са те??? Мнооого малко.
Нали точно това беше целта. Не е ли малко прошляшко прецакването на системата? Сега ще е по-трудничко  Mr. Green


#Crazy Прецакване на системата с цел.... раждане на дете!!!! Колко грозна цел, а?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Мисля, че нещата не са точно както трябваше. Промените са половинчати и недомислени.

# 8
  • Мнения: 2 070
Тоест тези, които сме в зварено положение духаме супата? Или ще ни преизчисляват майчинството на базата на 12 месеца назад, което за някои пак не е добре.  newsm78

# 9
  • Мнения: 232
Зависи какво разбираш под заварено положение. Ако си бременна към края и си плащала високи осигуровки от началото на бремеността си а преди това - ниски, си прецакана.

# 10
  • Мнения: 4 290
Егати тъпанарите! Еййййй, едно хубаво нещо направиха, ама и него го о*раха накрая.  Rolling Eyes Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 512
Хубава работа, ама българска!

# 12
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Аз не разбрах.
Например ако си се върнала на работа след майчинство само за 6 месеца, ще се плащат
-9 месеца по 90% за тези 6 месеца или
-12 месеца по 90%, но те ще бъдат изчислени на базата на 6 месеца реална заплата и 6 месеца минимална или никаква, ако си била неплатен отпуск
Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 070
Зависи какво разбираш под заварено положение. Ако си бременна към края и си плащала високи осигуровки от началото на бремеността си а преди това - ниски, си прецакана.

Не бе, на 5 месеца ми е бебето, сега не знам дали ще получавам 9 месеца или година. Също не знам дали ще си получавам досегашната сума или ще ми я преизчислят

# 14
  • Мнения: 232
Засега за преизчисление не се говори. Мисля, че при вас с вече родени деца ще си е 9 месеца.... защото това е бюджета за 2009 все пак той хваща нас - новите...

Общи условия

Активация на акаунт