Sekcio po medicinski pokazania

  • 1 291
  • 7
  •   1
Отговори
Zdravejte!
Molia da me posavetvate za sekcio po medicinski ukazania.
Interesuva me koga se hodi v izbrania rodilen dom ( predvaritelno
li ili neposredstveno predi termina ) i kakvi drugi dokumenti se nosiat, osven stanovishteto za preporachitelno sekcio. Ako se hodi predvaritelno, koga gore-dolu triabva da stane tova?
Sashto taka kade mislite che shte mi napraviat sekcio po medicinski pokazania bez da iskat "pod masata" pari i t.n. Ponege za sagalenie nabliudavashtata ginekologka mi kaza, che naj-veroiatno navsiakade shte mi iskat "na 4 ochi" pari inache niama da se saobraziat s mnenieto za preporachitelno sekcio...: Sad
Ochakvam s netarpenie Vashite komentari, ponege terminat e nabligil ( sled mesetz ) i mnogo sam se pritesnila kak da postapia...
Mersi i do skoro!

# 1
  • Мнения: 2 232
Секцио по мед. показатели се прави около седмица преди термина, мисля, че предварително трябва да се обадиш там, където смяташ да раждаш.Мен лично ме приеха един ден преди секциото за последни изследвания.
За съжелени не мога да ти дам акъл къде можеш да отидеш, и да не ти искат пари.Дано някой може да ти отговори на този въпрос.Успех и леко раждане. Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 227
Сега не знам как е, но преди 2 години на доста места можеше да се роди без пари - знам за секцио в Тина Киркова, нормално раждане пак там, норамлно във Втора Градска и моето (нормално) в Окръжна болница - абсолютно сигурно без никакви пари.
Мен никой дори не ми намекна за пари в Окръжна болница и макар че всички ми казваха да не се инатя и да си платя, за да не ме "зарежат сама да се мъча в коридора" нямаше нищо подобно. Всички от екипа бяха изключително внимателни и мили, не чух и някой друг да се оплаква.
Аз го направих наистина от инат, беше ми писнало от доктори, които като те видят бременна и веднага намекват колко добре ще ти е ако си платиш. Тогава проработи, предполагам ще проработи и сега. Не че агитирам за това, ако се чувстваш по - спокойна, като знаеш, че си платила - ОК, плати си Simple Smile

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
аз бих те посъветвала да се поразходиш до две три болници!и да разбереш какви са условията!аз сам раждала в майчин Дом нормално но бях в отделението с родилите секцио!отделението е добро(за болница)чисто е!бебета не са при вас!имаше момичета от провинцията които не са плащали сас сигурност нищо под масата!лекарите са професионалисти!
много момичета дават добри отзиви за Тина Киркова,но там те да се изкажат!
та като видиш как се отнасят с теб ще можеш да прецениш!
в Майчин дом мога да ти кажа имената на някои много добри лекари за които имам наблюдение от отношението към техни родилки които преди постъпването им в болница те не са познавали!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз родих секцио в Тина Киркова (Св. София) преди  почти 8 месеца. Поискаха ми изрично да пише, че се препоръчва секцио. Пари не съм давала. И освен една санитарка, която беше като хибрид между Шекспир и Толкин (разказва фантастични и много трагични истории, как нямала какво да яде), никой не ми е искал пари.

Отидох веднага щом си взех документите от гинеколожката. Постъпих ден преди термина и стоях там до раждането (ден след термина). После нормалните 7 дни в следродилно.

Доволна съм от отношението на персонала.

Мисля,че и във 2-ра градска не искат пари, но да се изкажат раждалите там.

# 5
  • Мнения: 2 232
Да си допълня отговора- Раждах преди 5 месеца в Св . София -секцио и плащах.
Вече има регламентирана сума от 500лв. там.

# 6
  • Мнения: 4 965
Дежо,
Регламентираната сума от 500 лв. в момента е само за секцио по желание или за избор на екип. За секцио по медицински указания не се плаща нищо (единственото условие, както е казала и Рая, е в картона да е написано изрично и да си съгласна да те оперира дежурния екип).

# 7
Az rajdah v Mai4in dom .Deteto be6e sedali6tno i se nalaga6e ...UJ  Sad  Qna se obyrna v no6ta predi operaciqta . Kazah na aku6erkata , no tq ne kaza na doktora i taka.....
Za planirano sekcio se hodi 10 dni predi termina
Nosi6 si samo napravlenieto ot ginekologa , te re6avat kakvo 6te te pravqt .
Mnogo sym dovolna ot d-r Gunev ot Mai4in dom ! Ne mi poiska nito stotinka i me gleda kato pisano qice v 4astniq si kabinet o6te 1 mesec sled operaciqta ( edin typak naro4no mi otvori 6evovete ) i ne vze ni6to dori i sled kato mu nastoqvah .
Pi6i mi kakvo si napravila i kakvo e stanalo , moje i da moga da ti pomogna s ne6to .
USPEH

Общи условия

Активация на акаунт