кърмачка с 39,6 - помощ

  • 1 953
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Мацки
здравейте - в кратце
Вчера ядох някакав скапан салам - аз така си мисля, мъж ми твърди че го е доял и му няма нищо...
Та цяла нощ - треска ме тресеше - нищо не съм пила, повръщах - всичко според мен, и дрисках около 100х - не знам колко, но вода тече от мен
сутринта премерих 38 - отидох на доки - луди опашки - обратно към аптеката - Смекта, пробиотици, Ентерол, и парацатемол ми каза че мога - но да гледам в краен случай...
Цял слетобяд ме тресе - ама треперя от студ, преди малко два парацетамола на веднъж - и си пускам ваната - измерих 39,6...
Пална съм с вапроси
какво да правя бебока - мога ли да кърмя при такива Т.?
Ибупрофен мога ли да рискувам след малко ако не пада...
Мъж ми е с варицела  Crazy при него така започна 3 дена 39, и после зверски се опъпчи...
Аз съм я карала в детството... но знаеш ли...

Всякакви идей и съвети приемам!!!

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
можеш да прочетеш тук:
http://books.google.bg/books?id=-XhKfbW8ig8C&pg=PA173&lp … =result#PPA173,M1
1. продължавай да кърмиш, това дава пасивен имунитет на бебето
2. няма проблем с парацетамол
3. еднократно може и ибупрофен (нурофен, ибумакс)
4. ако получиш обрив - детето да няма контакт с него.
5. грижи се за теб - течности, за да не се дехидратираш и можеш да вземеш орален разтвор за рехидратация, съдържа соли (на СЗО, има го в аптеките за някакви стотинки), продължавай със смекта, ентерол, може въглен малко
6. ако се наложи антибиотик - има списък в сайта на сзо за съвместимите с кърменето.
по-вероятно е да не е варицела де., а ако си боледувала в миналото повторното активиране се проявява като херпес зостер.
пиши как си.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ели, доки какво казва, обади ли му се? Мисля, че ибупрофен не можеш да пиеш, само парацетамол.

# 3
  • Мнения: 8 242
Може нурофен.
Това е единственото лекарство, което си позволявам докато кърмя..

# 4
  • Мнения: 6 390
На никой не съм се обаждала... много късно, ако преживея утре...
Много се притеснявам за бебока...

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 21:56 от Eli_cz

# 5
  • Мнения: 8 242
Нищо му няма на бебока, изобщо не се притеснявай  Peace

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Дали са ти съвет вече. Кърми бебето. Дори и да имаш варицела кърменето няма да навреди по никакъв начин

# 7
  • Мнения: 2 959
...Всякакви идей и съвети приемам!!!...
Ели, едва ли ще мога да Ти дам нещо допълнително към това което са написали другите, само да Ти кажа да не се притесняваш излишно за Нинето, най- добрата защита която можеш да й дадеш сега е да не спираш кърменето й! Бързо оздравяване на Вас с Мартин желая, Еммата да я пазиш и приятно обикаляне по предстоящите празници!

# 8
  • Мнения: 6 390
благодаря ви момичета... определено паниката е ужасно нещо... да не говори ме че съм като парцал и с 300 зора пия чай....
тоя херпес зостер се надявам да е по лек вариант... защото това което беше с мъжа ми - всъщност и още е, беше ужасно...
смъкнах Т. на 37,5 и съм по добре за сега...
лека вечер

# 9
  • Мнения: 6 390
mishka_moja
благодаря за ценните съвети
само това
4. ако получиш обрив - детето да няма контакт с него.
ми се вижда почти невъзможно.. нали кърмя, а пъпките са навсякъде...

# 10
  • Мнения: 952
Мила Ели, дано не е варицела при теб, а просто някой от тия шетащи вируси с висока Т, разстройство и повръщане.

Стискам Ви палци да се възстановявате.  Praynig
На теб много кураж и не и се давай на паниката.
Тук момичетата помагат, а ето и нашата прекрасна Калида се е появила.

 Hug  Hug  Hug

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
ами може да нямаш на гърдите обрив... има се предвид директен контакт с пъпките...
ти все пак не си се обринала засега нали?
спокоймо, малката най-вероятно имаантитела от кърмата щом като ти си я карала преди.
най-важно е да се приемат много течности и соли., които се губят при разтройството...

# 12
  • Мнения: 2 567
Ели, как си днес?
Пожелавам ти бързо да се оправиш Hug Кърми си я спокойно.

# 13
  • Мнения: 6 390
ДОБРО УТРО
по добре съм, спадна ми т. но си подържам между 37-38...
намерих си инфо за тоя зостер... кофти работа...
http://www.dermatology-bg.com/patient-herpes-zoster.php

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
eeeeee, хайде сега!!!!
беше само в контекста на инфекцията на мъжа ти. само "профилактично инфо"...  Wink освен това (както си прочела) херпес-зостер не започва с тооолкова висока температура, разтройство и тн.
може би просто имаш грип или някакъв друг вирус. или хранителна инфекция...
бързо оправяне и ако имаш нужда от нас - казвай!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт