Елементарен сладкиш с бишкоти и кисело мляко

  • 44 877
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 738
От година и нещо съм във форума, но за пръв път влизам в Готварския... Blush Това е, защото съм абсолютен профан в кухнята Mr. Green Дори от няколко дни неистово се опитвам да направя палачинки, изпробвах всички налични тук рецепти, но или стават жилави, или стават просто части от палачинки... Както и да е, все пак реших да споделя един мой специалитет (единствения всъщност), става бързо, лесно и най-важното - без съприкосновение с котлон Mr. Green Снимка няма да приложа, за което се извинявам...

Необходими продукти:

бишкоти - количеството според тавата, нареждат се един ред по дъното
2 кисели млека
10 супени лъжици захар
лимон и шоколад за настъргване

Начин на приготвяне:

Бишкотите се нареждат легнали по дъното на тавичка, ако останат може да се натрошат в дупките между наредените. Киселите млека се разтръскват, във всяко се добавят по 5 с.л. захар и се разбъркват добре. Изсипват се върху бишкотите в тавичката, равномерно, така че да покрие навсякъде. Отгоре може да се настържат кората на лимон и шоколад (или бонбон, каквото имате под ръка). Слага се в хладилника за около 2 часа, след което е готов за консумация.


На мен ми е любим и сама си то омитам един Crazy Надявам се да ви допадне и се радвам, че дадох и своя принос в готварското изкуство. Laughing

# 1
  • Мнения: 2 926
Ще го пробвам задължително  Peace
В къщи бишкотите са много на почит, а и е толкова лесен, че няма как да не се опита.
Благодаря   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 496
Мда, представям си как са напоени бишкотите, а киселото мляко е станало като цедено...Мммм  eat  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 621
Този сладкиш е наистина много лесен и вкусен, аз го правя от години и лятото по-често, понякога за разнообразие слагам плодово кисело мляко

# 4
  • Мнения: 1 906
И аз ще го направя, но мисля да сложа и пакетче желатин, че млякото ми се вижда редичко  Thinking

# 5
  • Мнения: 738
Мда, представям си как са напоени бишкотите, а киселото мляко е станало като цедено...Мммм  eat  bouquet

Точно така се получава  Grinning

Радвам се, че одобрявате Hug

Инкогнито, не се притеснявай, то млякото си стяга в хладилника. Но може да пробваш и със желатин, да видим как ще стане Grinning

# 6
  • Мнения: 3 621
И аз ще го направя, но мисля да сложа и пакетче желатин, че млякото ми се вижда редичко  Thinking
Ако сложиш 4% мляко няма начин да не стане, ако пробваш с желатин ще се получи нещо съвсем различно. Тук идеята е влагата от киселото мляко да попие в бишкотите, а ако сложиш желатин бишкотите ще останат по-сухи, ще е нещо съвсем различно

# 7
  • Мнения: 1 771
Върху бишкотите, преди млякото, ако се сложи някакъв плод да ли ще стане  добре?
Мисля си за банани, мандарини, а защо не и от компот - праскови или кайсии

# 8
  • Мнения: 738
И аз ще го направя, но мисля да сложа и пакетче желатин, че млякото ми се вижда редичко  Thinking
Ако сложиш 4% мляко няма начин да не стане, ако пробваш с желатин ще се получи нещо съвсем различно. Тук идеята е влагата от киселото мляко да попие в бишкотите, а ако сложиш желатин бишкотите ще останат по-сухи, ще е нещо съвсем различно


Именно! Grinning

Върху бишкотите, преди млякото, ако се сложи някакъв плод да ли ще стане  добре?
Мисля си за банани, мандарини, а защо не и от компот - праскови или кайсии

Пробвала съм единствено да добавя и сладко, но в оригиналния вариант най ми харесва  Grinning

# 9
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Аз пък да попитам от кой бишкоти използвате:обикновени или тези със захарта отгоре?

# 10
  • Мнения: 732
Аз правя нещо подобно, но вместо 2 кисели млека слагам 1 кисело мляко и една заквасена сметана и след като наредя бишкотите слагам нарязани на колелца банани, много вкусно става  Flutter

# 11
  • Мнения: 6 713
Супер звучи това! Обаче и аз май ще добавя сметана към кис. мляко. Също и някакъв плод - от компот най-добре Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 621
Аз пък да попитам от кой бишкоти използвате:обикновени или тези със захарта отгоре?
aз слагам от обикновенните бишкоти, веднъж съм го правила и с тези италианските за тирамису
Аз правя нещо подобно, но вместо 2 кисели млека слагам 1 кисело мляко и една заквасена сметана и след като наредя бишкотите слагам нарязани на колелца банани, много вкусно става  Flutter
със сметана ще става "по-тежък", но които обича сметана определено ще го хареса 

# 13
  • Мнения: 1 712
Ще го пробвам задължително звучи вкусно.
Аз правя по същият начин торта с обикновенни бисквити и кисело мляко.

# 14
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 291

И аз съм правила този сладкиш преди време,когато нямаше сметани.Затова две млека ги прецеждах в тензух.Правех го на два реда,като тогава бишкотите бяха по-големи и твърди.Затова ги топвах в сока на компот(например от ягоди),намазвам с прецеденото мляко,нареждам плодовете от компота,отгоре пак ред бишкоти,намазани с мляко и украсени с ягодки.Ставаше лек летен сладкиш с чудесен вкус.От години не съм го правила,но трябва пак да опитам.Благодаря,че ми го напомнихте!

Общи условия

Активация на акаунт