Klebsiella pneumoniae

  • 27 005
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Здравейте!Изолираха ни тази бактерия в гърлото.Някой да се е сблъсквал с нея?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ние имахме преди доста време. Причиняваше кашлица и то упорита. Но нищо сериозно. Мина след лечение с Цефзил.

# 2
  • Мнения: 420
Някой да се е справял без антибиотик?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Бактериите се лекуват с антибиотик.

# 4
  • Мнения: 453
Здравейте, момичета. Виждам, че темата е малко стара, но за да не пускам нова пиша тук. Изолираха ми  Klebsiella pneumoniae заедно с Enterococcus faecalis във влагалището. Много моля, някой ако може да ми каже нещо особенно за първата, защото втората май си я влача поне от няколко месеца, а първата вероятно се появи в резултат от неуспешно лечение на ентерококите. Писна ми !!! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 984
и двете се срещата нормално в червата... така че не е следствие на лечението. комбинацията е лоша какво показа антибиограмата? лечение поне 10 дни с антибиотик и контроли... задължително преглед при уролог...

# 6
  • Мнения: 453
Имам антибиограма, изписаха ми антибиотик (не му помня в момента името, нещо с А започваше ...), който е чувствителен и към двете бактерии. Но ми го изписаха за 7 дни ??? Незнам вече какво става. Първо имах стрептокок, лекувахме с Ципрофлоксицин, после се появи Ентерокок, лекувахме с Клиндамицин, сега се появи освен Ентерокок и Клебсиела -  пак нов антибиотик, но докога? Явно всички тези АБ не водят до подобрение, а напротив ? Иначе симптоми слава Богу нямам никакви, но всички тези лечения, изследвания, чакане и тъпкане със силни лекарства и без резултат ме изтощават.
Тонев, защо казваш, че комбинацията от двете бактерии е много лоша ? Посещавам гинеколог, уролог все още не съм. То вече не знам къде да ходя. Все повече си мисля, че и лекарите незнаят какво правят , а само изписват АБ, като допълнително се влошават нещата ...

# 7
# 8
  • Мнения: 1 984
Имам антибиограма, изписаха ми антибиотик (не му помня в момента името, нещо с А започваше ...), който е чувствителен и към двете бактерии. Но ми го изписаха за 7 дни ??? Незнам вече какво става. Първо имах стрептокок, лекувахме с Ципрофлоксицин, после се появи Ентерокок, лекувахме с Клиндамицин, сега се появи освен Ентерокок и Клебсиела -  пак нов антибиотик, но докога? Явно всички тези АБ не водят до подобрение, а напротив ? Иначе симптоми слава Богу нямам никакви, но всички тези лечения, изследвания, чакане и тъпкане със силни лекарства и без резултат ме изтощават.
Тонев, защо казваш, че комбинацията от двете бактерии е много лоша ? Посещавам гинеколог, уролог все още не съм. То вече не знам къде да ходя. Все повече си мисля, че и лекарите незнаят какво правят , а само изписват АБ, като допълнително се влошават нещата ...
щото е комбинация... винаги е по добре да е само 1... 7 дни курс е недостатъчен... явно... направете консултация с уролог... изследвания и посявка на урина...

# 9
  • Мнения: 453
Тонев, имам стари изследвания на урина, които сочат че е чиста. Но защо мислиш, че влагалищния секрет и урината ще покажат сходство ? Нали това са чревни бактерии и по-скоро някак си "прескачат" до влагалището ? А как биха могли да попаднат в уретрата ? Пак повтарям, че урината ми е изследвана декември месец, но тогава във влагалището си ги имаше тези стрептококи (тогава бяха такива ). Урината не е била стерилна, а и аз не знам каква - там само пишеше масово плоски епителни клетки, което според личната лекарка не не значело нищо, защото било нормално да се лющи някаква лигавица или нещо подобно ... т.е. сменяла си клетките ...
 Благодаря за съветите ти !

# 10
  • Мнения: 2 731
Здравейте!Изолираха ни тази бактерия в гърлото.Някой да се е сблъсквал с нея?
Изписаха ли ви АБ?

# 11
  • Мнения: 2 731
А въпросът ми е винаги ли когато се изолират някакви бактерии се пие АБ ? Заразни ли са по принцип те ? И колко дена се взема АБ ? Също така след колко дена се правят контролни изследвания и ако се окаже че пак ги имаш какво пак АБ ли?

# 12
  • Мнения: 453
А въпросът ми е винаги ли когато се изолират някакви бактерии се пие АБ ? Заразни ли са по принцип те ? И колко дена се взема АБ ? Също така след колко дена се правят контролни изследвания и ако се окаже че пак ги имаш какво пак АБ ли?
Ами май точно така се получава АБ след АБ, докато не изредиш поне 5 вида и накрая ти писне и спреш да се занимаваш. На мен яко ми писна и сериозно се чудя дали да пия пак АБ. Имам чувство, че вече организма ми е слаб от тях. Дори афти започнаха да ми излизат...

# 13
  • Мнения: 1 984
А въпросът ми е винаги ли когато се изолират някакви бактерии се пие АБ ? Заразни ли са по принцип те ? И колко дена се взема АБ ? Също така след колко дена се правят контролни изследвания и ако се окаже че пак ги имаш какво пак АБ ли?
зависи какво и къде се изолира. за всяка бактерия по отделно. примерно изолат е. коли в рана или урина задължително се лекува, в фецес се типизира за да се определи дали са патогенни. максимална точност се постига със използването на днк технологии.

# 14
  • Мнения: 1 984
Тонев, имам стари изследвания на урина, които сочат че е чиста. Но защо мислиш, че влагалищния секрет и урината ще покажат сходство ? Нали това са чревни бактерии и по-скоро някак си "прескачат" до влагалището ? А как биха могли да попаднат в уретрата ? Пак повтарям, че урината ми е изследвана декември месец, но тогава във влагалището си ги имаше тези стрептококи (тогава бяха такива ). Урината не е била стерилна, а и аз не знам каква - там само пишеше масово плоски епителни клетки, което според личната лекарка не не значело нищо, защото било нормално да се лющи някаква лигавица или нещо подобно ... т.е. сменяла си клетките ...
 Благодаря за съветите ти !
декември си е за декември...
Цитат
масово
плоски клети означава или преминал камък или възпаление... изисква уточнение... не сте правили микробиология? няма как да кажем какво има и какво - не. направете посявка и ехо на бъбреците. вероятно затова няма излекуване + неадекватно или краткотрайно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт