Лапароскопия

  • 1 073
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
От 3-4 години имам киста на яйчника,която не се  влее от никакви лекарства. Пила съм какво ли не и резултата се оказа нулев. Ходих на доктор в София и ми казаха,че кистата е параовална (не съм сигурна дали така се пише) това означава външна киста на яйчника,която не се повлява от лекарства - може да се махне само по оперативен път. Сега последно ходих на доктор и ми казаха, че  е пораснала и е станала около 3,5 см. и че трябва да я махна защото с годините можело да се превърне в злокачествено образувание. Много съм уплашена и вече съм съгласна на операция. Аз съм от Казанлък и мисля да направя операцията в Стара Загора, но не знам при кой доктор да бъде. Четох в Интернет за Д-р Бузалов, че правел успешни лапароскопии и бил добър гинеколог. Не съм раждала до сега и това ме притеснява дали при една бъдеща бременност операцията може да окаже влияние или да ми създаде проблеми.
Можете ли да ми препоръчате добър специалист в Стара Загора и ако някой има лични впечатления за д-р  Бузалов като специалист да ми пише.
Предварително Благодаря на всички!!!!

# 1
  • Мнения: 2 926
Точно в Стара Загора едва ли ще намериш добър специалист, който да ти направи добра лапароскопия.
Опитай в Пловдив или в София.
Аз се оперирах преди няколко седмици от киста, но при мен операцията беше коремна.

# 2
Здравей Карамел,
Благодаря за отговора, кой ти направи  коремната  операция и в Стара Загора ли беше? Аз не съм твърдо за лапароскопия може и коремна операция.Даже сега като се замисля съм чувала че при коремната операция се изчиствала по-добре кистата.

# 3
  • Мнения: 2 926
Аз си правих операция във ВМИ Пловдив при д-р Кондов.
В моя случай се налагаше коремна операция, защото кистата ми беше голяма и по-добрия вариант беше да ме отворят и хубаво да огледат какво е положението.Но като цяло лапарото е много по-щадящ метод.

# 4
  • Мнения: 753
Здравей Карамел,
 Аз не съм твърдо за лапароскопия може и коремна операция.Даже сега като се замисля съм чувала че при коремната операция се изчиствала по-добре кистата.

Има огромна разлика от лапалоскопия до коремна операция.След лапарото може и да си тръгнеш-това са 2 кончета и 4-5 см разрезче.А коремнага операция си е сериозно нещо!Не се подлагай на нея, само заради една киста.А и лекаря ще прецени най-добре.
На приятелката ми правиха преди години лапароскопия и след това забременя много бързо.А имаше проблеми със зачеването.

Пожелавам ти успех.  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 926
кака Сиййка Има случаи и случаи.
Има варианти когато може да се направи лапаро и такива когато не може.
А и "само една киста" ми звучи доста несериозно, защото ако знаеш какви случаи имаше в болницата, които имаха "само една киста" свят ще ти се завие.

# 6
  • Мнения: 753
кака Сиййка Има случаи и случаи.
Има варианти когато може да се направи лапаро и такива когато не може.
А и "само една киста" ми звучи доста несериозно, защото ако знаеш какви случаи имаше в болницата, които имаха "само една киста" свят ще ти се завие.

Напълно съм съгласна, но на нея да колкото разбрах и предлагат лапароскопия.Тогава няма смисъл тя сама да пожелава коремна операция / само защото го е прочела някъде/.А и кистата не е с големи размери и с лапарото става.
Да, ако има съмнение за още нещо е добре да се огледа по-добре с коремна операция, но иначе няма смисъл.

# 7
Здравейте,
благодаря много за съветите. Можете ли да ми препоръчате някой  добър специалист лапароскопия в Стара Загора и някой нещо чувал ли е доктор Бузалов? Интересувам се понеже мисля след нова година да си направя операцията и да махна тази киста най-накрая. А и бяха ми казали,че при една евентуална бременност може да се спука и да има големи усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт