Дом за стари хора в София

  • 876
  • 9
  •   1
Отговори
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Може ли някой да ми препоръча дом за стари хора в София ( или край София)?

Ще бъда много благодарна ако има и тел за контакти.

# 1
  • Мнения: 2 032
Това е сериозно нещо, не става по форум.
Правиш списък на всички (към общината ли са? ако да, обаждаш се първо там), правиш си списък с критерий и показатели и тръгваш да ги обикаляш и систематично да си изясняваш дали отговарят на това, което на теб ти трябва.

# 2
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Знам, че е трудно, но съвсем трудно е като трябва да се свърши от Канада. А и не всички домове имат интернет сайтове. За това всякаква информация ще ми е от полза.

# 3
  • Мнения: 2 032
Нямаш ли някой близък, който да направи проучването и обхода?
Обади се в общината за района, който те интересува? Питай в болницата по район, дали знаят или работят с някой дом?
Помисли и други варианти; като например някой да гледа стария човек.
Но не може от Канада, трябва на място.

# 4
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Близките ни са все трудноподвижни възрастни хора. В общината съм проверила, има листа на чакащите (миналата години с това се занимавах ваканцията си). Плащаме на една жена да го гледа, но тя определено вече взе да ни изнудва. Колкото и да ми се иска не мога да и оправя нейния и на семейството и живот. Опитвам се да издиря информация за частни домове и ще изпращам приятели да ги проверяват.

# 5
  • Мнения: 502
Имах координати на 2-3 дома.Единият е се откри тази година в Горна Баня до колкто помня.Тогава , когато аз се интересувах цената за него беше около 900-1000лв.Ще потърся координатите, и ако не съм ги изхвърлила ще ги напиша Peace.

# 6
  • Мнения: 502
Намерих линк за дома, за който говоря.Отворен е вече и смея да отбележа, че изглежда доста добре Peace.
http://www.buonavita-bg.com/

Ето и още един:
http://www.plpholding.com/bogorodica/index.htm

Успех.

# 7
  • Мнения: 3 461
Имах координати на 2-3 дома.Единият е се откри тази година в Горна Баня до колкто помня.Тогава , когато аз се интересувах цената за него беше около 900-1000лв.Ще потърся координатите, и ако не съм ги изхвърлила ще ги напиша Peace.

Мисля, че за него даваха много неприятен случай на пребита възрастна жена по бтв новините съвсем скоро. Беше за частен дом в Горна Баня.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бих те посъветвала да обсъдите вариант идване на възрастния човек при вас, и настаняване там в социално заведение. Тук, намирайки се далеч от възрастния, рискувате да влошите здравословното му състояние, разчитайки на добросъвестността на персонала.

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Идването тук и ползването на социални пртидобивки е свързано с доста дълга емиграционна процедура. А и не се знае дали ще издържи преместването( все пак полета е доста дълъг и за 87 годишен човек е мисия почти невъзможна - поне според лекарите). За това сме се насочили и към частен дом,предполагам, че там услугите които се предлагат са на съвсем различно ниво.

Общи условия

Активация на акаунт