Малка и икономична кола на разумна цена?

  • 27 717
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
 Моля всички за съвет, понеже ми предстои закупуване на малка кола за ежедневно пътуване до работа в съседен град, не разбирам нищо от автомобили, и много разчитам на съветите ви и на споделения опит Simple Smile Изискванията ми са: да е икономична / всеки ден ще изминавам по 100 км, като разходът за горивото е за моя сметка.../, да е на разумна цена, малка дамска кола и да не е скъпа поддръжката-резервни части и прочие... Simple Smile МНОООго благодаря на всички, които ще ми отговорят!  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Колко разумна цена?
Може би някой фолксваген би ти свършил работа  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 276
ние имаме за малка, ежедневна кола Опел Корса. Макар и от по старите модели нямаме големи разходи по поддръжката.
Като характеристики е с двигател 1.6 16v GSI, като разход - около 6.5-7.5  (бензин)
мисля, че струват около 3000 лв, а може и по-малко (нашата е доста тунингована.... Laughing)
Основният проблем на много Опели-и обаче е тенденцията към"гниене" в даден момент....
каквото и да си избереш, ти пожелавам леко и безаварийно шофиране!   bouquet

# 3
  • на село
  • Мнения: 1 028
И от мен един глас за корсата. Като се изключи гниенето, двигателчетата им никак не са лоши и са лесни за поддръжка.

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Пежо 106 http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=be3ilynsid1j. Двигател 1.1, гори към 5 на 100, сравнително евтина е за поддръжка, не са и много скъпи (като гледам нещо за 2-4 хиляди може да се вземе, зависи от това с колко врати, година...). Това беше съветът от автьомотньорът ни, другото мисля беше голф. Аз исках Фиат, но им били скъпи резервните части. Иначе Пежото страшно меко вози за размера си и за мен е перфектната кола за този клас.

# 5
  • Мнения: 1 153
С две ръце ЗА Корса! Нашата е от '96, 1.4 бензин, никакви оплаквания нямам - почти не сме правили ремонти, не харчи много и въпреки че е малка кола, може да побере невероятно много!

# 6
  • Мнения: 118
Засега ме насочват към Фолксваген Поло, Голф, или Сеат...
Разумна цена за мен е 3 - 4 000 лв. Simple Smile
Манго, Андрея е станала прекрасна малка принцеса! Да ви е жива и здрава!  Hug

# 7
  • Мнения: 12
И аз съм за Opel Corsa i Wolcwagen-Поло или Тройка
Те са на по разумни цени.Но Корсите са много симпатични! Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
До преди няколко години имах Поло, 98 г., 1.0 двигател, харчеше сигурно 6/100 градско (софийско градско  Wink ,  което е един прекрасен разход  Peace
А корсите наистина гният ужасно, калниците им се разкапват направо.

# 9
  • Мнения: 118
Момичета, много ви благодаря за отговорите!   bouquet
А дали е по-добре д амия докарат от Германия или от Бг да търся по автосалони и сайтове? Wink

# 10
  • Мнения: 18
Според мен ако имаш много близък познат е добре да ти я докара, но иначе моят съвет е не от автокъщи ами от човек, който я продава поради някакви причини. Аз преди време така си купих ситроен саксо и беше много добре защото момчето си я беше поддържал и за две години само миналата зима акумулатор смених.
Относно модела лично аз направих така, избрах си няколко модела, потърсих в интернет обяви обадих се и пробвах всеки един модел преди да избера. Мъжът ми каза ти след като се качиш на френска кола няма да искаш друга и беше прав, но не сбърках. Мисля че всеки трябва да усети колата, как подрусва, как вози и колко е маневрена, останалото са само празни приказки, един харесва опел, друг VW. Аз след като се качих на едно поло установих, че си е чиста каруца (извинявам се на любителите на VW ама въпрос на вкус Wink)

# 11
  • Мнения: 118
tancheto76, точно от такъв тип съвет имах нужда! МНОго голямо Благодаря! Simple Smile Ще поразгледам обяви от собственици на автомобили / разбрах, че има много фалшиви такива в сайтовете/  и ако не харесам нещо, поне ще се ориентирам окончателно какъв модел кола ми допада Simple Smile Хубав ден на всички!   bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 535
Аз ще те посъветвам да вземеш малка и нова....на лизинг. Примерно едно айго, което харчи от порядъка на 4л/100км, ще ти излиза около 300лв на месец. Ще пътуваш всеки ден, трябва ти надеждна кола, а не такава която може да те остави всеки момент на пътя защото нещо и се е счупило. Стига да можеш да си позволиш този разход на месец, според мен това е най-добрия вариант.  Peace

# 13
  • Мнения: 1
  Аз също сам за АЙГО,супер икономи4на,пъргава,лесно паркирва ,защото е малка и здрава, защото е японска.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 875
Италианските коли са с евтини части  Peace И доста симпатичен дизайн!

Общи условия

Активация на акаунт