Газова отоплителна печка и бебе?

  • 5 102
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 152
Имам идея да отида на гости за една седмица в Испания (Валенсия). Проблема е, че там се отоплявали с някакви обемисти газови печки в стаите.
Проблем ли е наистина за бебето да спи в такава стая? Чула съм, че не е хубаво за малко дете ... и газта много сушела въздуха...  newsm78
Моля, ако някой знае повече или се отоплява с такова нещо - да пише!

# 1
  • Мнения: 707
В предишния ни апартамент отоплението беше на газ. Детето е родено ноември. Цяла зима сме се отопляли с газови печки. Живи сме и сме здрави всичките  Grinning.
Всяка година преди да започне отоплителният сезон от газовата компания минават на проверка дали печките работят нормално и не изпускат ли газ.

Заминавай спокойно на гости. Все пак и там се гледат бебета, нали  Wink?

# 2
  • Мнения: 4 053
аз бих си взела духалка от тук  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 2 013
аз бих си взела духалка от тук  Crossing Arms

Подкрепям!  Peace

# 4
  • Мнения: 498
Аз изпитвам ужас към газта

# 5
  • Мнения: 822
Не се притеснявай.Там нещата са добре измислени,цяла Испания се отоплява на газ.Нали и те си гледат на газ децата,да не би да им има нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 004
И ние сме се отоплявали на газ, но при нас стана ужасно влажно. Купихме влагоуловител и не сме имали проблеми. Не мисля, че е опасно- все пак по цял свят ползват газ за отопление и готвене.

# 7
  • Мнения: 2 658
Е чак пък да се мъкне духалка.. Може и там да си имат  Wink Сериоzно, не мисля, че е толкова страшно, нали хора живеят?

# 8
  • Мнения: 11 003
Не виждам нищо притеснително в отоплението на газ, но ако трябва да избирам между духалка и студена стая, предпочитам да спя на студено. Духалките много гадно изсушават въздуха в стаята.

# 9
  • Мнения: 1 121
 hahaha много ми е интересно как ще побере духалката в куфара, пък и да не говорим колко идиотски ще изглежда, ако все пак пристигне с нея hahaha Joy и какво да не мислите, че домакините ще си спрат местните печки, за да отопляват цялата къща/апартамент с някаква духалка Joy Joy Joy ох, ще умра от смях Laughing

Междудругото не знаех, че във Валенсия става толкова студено, че да им трябва отопление Laughing Моя колежка през ноември ходеше на плаж. И все пак, не се притеснявай, сигурна съм, че всичко е надеждно и сигурно, все пак става дума за Испания Wink

# 10
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
да,тук се отопляваме с газ.Но няма никакъв проблем за детето.Въздуха е достатъчно влажен.
 PeaceОт както се е родил Алекс се отопляваме с газ.Естествено купихме нова печка,за да сме сигурни,че не изтича газ.Няма никакви проблеми. Peace

hahaha
Междудругото не знаех, че във Валенсия става толкова студено, че да им трябва отопление Laughing Моя колежка през ноември ходеше на плаж. И все пак, не се притеснявай, сигурна съм, че всичко е надеждно и сигурно, все пак става дума за Испания Wink

Става доста студено.В момента тук е по-студено отколкото в България.През деня е 4 градуса и вятъра е ужасен.И все пак,това че е Испания не го прави надеждно и сигурно.Всяка вечер по новините съобщават за изтичане на газ,пожари и гръмнали бутилки.

# 11
  • Мнения: 1 817
Разбирам те напълно и аз бих се притеснявала.  Аз съм предубедена към газта.  А за малко бебе мисля, не е добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 152
ами студеничко си е в момента там - приятелката, при която евентуално ще отидем ми каза, че си е купила духалка от страх по тези големи газови печки и спи с няколко одеяла  Grinning Разбира се, че няма да мъкна духалка от тук  Laughing, ако трябва от там ще си купя - все пак не е цяло състояние (15 евро), но и тя не е най-уместното отопление за бебе.
Не съм много сигурна, но мисля, че отоплението във въпросния апартамент не е с природен газ както има много жилища вече и в БГ (парно), а печка на пропан бутан.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
според мен не е подходящо отопление за бебче

# 14
  • Мнения: 249
Лично на мен не ми харесва идеята бебе и газова печка. Струва ми се опасно. А и ти сама пишеш, че приятелката ти я е страх и си е купила печка. Може да не е духалка точно. Има и други ел. уреди за отопление.
Приятно изкарване Hug

Общи условия

Активация на акаунт