Предусещат ли животните земетръс?

  • 2 843
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
Никога не съм имала животинка, но ако има такива, които предупреждават за земетресение незабавно ще се снабдя. Колкото и да е в разрез с мнението ми за куче/котка в апартамент.

Очаквам хора с домашен любимец да се включат, защото ако още някой излезе по ТВ и ми каже точния ден и час на земетресение ще превъртя окончателно. Crazy Шубето- голям страх!

Така поне животното ще ме предупреди малко преди това, та няма да чакам 4 дена да ме друсне. Crazy

# 1
  • Русе
  • Мнения: 343
Ами, нашето куче не реагира  Rolling Eyes. Ама то е болонка, не знам брои ли се Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 101
Моето куче спеше като заклано и въобще не се събуди. Същото се отнася и за махленските помияри.

# 3
  • Мнения: 25 448
По принцип усещат. Не знам обаче дали важи за апартаментските. Аз, ако съм едно куче, никога няма да мога да различа земетресението от асансьора. Или от купона в съседния блок.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
Моята ротвайлерка виеше преди земетресение. Но минути преди да друсне, не дни  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не бях вкъщи като друсна, но нашето куче не е усетило нищо по време на труса, камо ли преди това.
Мисля, че това се отнася до дивите животни - тези, които отглеждаме отдавна са загубили голяма част от инстинктите си. Просто не им се налага да се борят за оцеляване.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
плъховете ги усещали по инфра звука. но това само ако го има преди земетръса.

# 7
  • Мнения: 1 447
Имала съм и котка и куче,кучето започна да вие малко преди земетресението,а котката с нищо не показа,че го е усетила.

# 8
  • Мнения: 641
Блонди и Мимоза, в къща или в блок сте били тогава?
Мимоза каква порода беше кучето?
Защо така, някой вият,  други не?

Плъховете ще ги оставя за краен случай.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 14:10 от Рамбо Силек

# 9
  • Мнения: 1 447
Блонди и Мимоза, в къща или в блок сте били тогава?
Мимоза каква порода беше кучето?
Защо така, някой вият,  други не?

Плъховете ще ги оставя за краен случай.
Живеех в блок и кучето беше руски пинчер/малко по-голям от тези малките/
И никога преди това не съм чувала да вие.Ако има значение преди земетресението
беше на терасата и там започна да вие.

# 10
  • София
  • Мнения: 175
Моят добитък спеше като заклан. Благоволи да се надигне чак след като аз се раздвижих и я повиках по име. За протокола: много едра порода куче, отглеждано в апартамент.

Сега се чудя, ако ми се налага спешна евакуация как ще я помъкна таз любима твар  Thinking

# 11
  • Мнения: 12 648
Ако беше така, сеизмологичните центрове щяха да се заместят от глутница кучета. По възможност бездомните, хем са по-близко до природата. А за предсказанията на врачки, не знам.

# 12
  • Мнения: 1 447
Ако беше така, сеизмологичните центрове щяха да се заместят от глутница кучета. По възможност бездомните, хем са по-близко до природата. А за предсказанията на врачки, не знам.
Няма как да стане това с кучетата,защото сеизмолозите няма да се задоволят с някакви си минути по-рано да научат за труса.

# 13
  • Мнения: 0
 Преди няколко години при земетресение/не помня вече къде беше епицентъра/ имах вълнисто папагалче,което го осети. Малко преди да стане земетресението папагалчето започна да хвърчи и да се блъска в стените на клетката и тъкмо отидох до него да го видя и стана земетресението. Направо щеше да му изскочи сарцето на милото.

# 14
  • Мнения: 27 524
Блонди и Мимоза, в къща или в блок сте били тогава?
Защо така, някой вият,  други не?

В кооперация живеем, от старите, на 4 етажа, ние на 4-тия.
Предполагам, че зависи от нервната система на животното, както е и при хората. Не знам...
За плъховете и аз знам, че предусещат много - наводнения, земетресения, бури... Вземи си един  Mr. Green
Конете, слоновете също...

Общи условия

Активация на акаунт