Бебчо май се отби, много ми е мъчно

  • 783
  • 7
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 97
От 2 дни бебунчо ми бърчи носле като предлагам или се усмихва, допира устичка до зърното и после се отдръпва и не иска да суче. До 6 месец беше само на кърма, после се захранихме постепенно и от 1-2 месеца останаха само нощните кърмения и рядко 1-2 пъти през деня. След една седмица става на 10 месеца и всички ми разправят че отдавна е трябвало вече да спирам с "това мъчение", но на мен ми е много тъжно. Знам, че много ми беше намаляла кърмата и, че по-скоро ме ползваше за биберон, отколкото за да се нахрани /той така и не се научи да ползва биба-залъгалка/, но някак си не бях готова да се разделяме толкова бързо. Дори си поревах  Embarassed Пиша, защото знам, че тук поне ще ме разберете и ще ми посъчувствате. Успокоявам се, че 10 месеца кърма все пак е добре за бебчо, а и да се отбие по собствено желание е за предпочитане пред това аз да трябва да го отучвам с разни трикове.. И все пак.. дали пък не е някакъв период само? Да продължа ли да предлагам още известно време?  Rolling Eyes  И освен това искам да ви благодаря, защото винаги ми беше от полза като ви четях - и емоционално и практически! Пожелавам ви дълго и щастливо кърмене Hug   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,
Напълно те разбирам. Аз също съм в последните дни на моето кърмене и се чувствам тъжна и виновна. Както и при теб, мисля че по-скоро аз съм тази която не е готова да спре. Това май е съдбата на всяка майка в този пириод. Моето дете е по-голямо обаче и мисля,че в крайна сметка няма да има проблем с отбиването. Еднитствено ме е страх да не се резболее, защото до сега (пу-пу-пу) не е боледувала сериозно.
Мисля, че при теб може да пробваш да предлагаш още поне известно време. Ако не иска да суче, но си решена да продължиш аз те съветвам да предлагаш нощем в полузаспало състояние. Тогава бебето инстиктивно засуква. Едно две кърмения ще са достатъчни да продължите. Ще трябва да даваш и АМ ако още не го правиш. Успех и горе главата. Каквото и да стане ти се справяш много добре. Трябва по-често да си го повтаряме!

# 2
  • Мнения: 304
Разбирам ви момичета. Всичко това го преживях при отбиването. Свърши един етап и ми беше много мъчно, дори и си поплаквах Cry. Но какво да се прави, успокоявах се с това че все пак имах възможност 11 месеца да го кърмя и той пълноценно се хранеше. Има много жени, които поради ред причини не са имали шанс да кърмят.

# 3
  • Мнения: 367
Напълно нормално е да си тъжна от края на кърменето, все пак то е акт на специфична близост и контакт с бебето и след като свърши бебето вече по никакъв начин не зависи от майка си. Аз също изживях емоционално края на кърменето, но бързо ми премина. Детето винаги е най-много привързано и свързано с майката, така че близостта между вас ще започне да се проявява чрез други неща. Поздравления за 10-тте месеца, това е голям успех и със сигурност изключително полезно за дедето.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
E, можеше още малко, ама карай. Все пак 10 месеца не е зле. Потъгувай си, ще ти мине.
Аз се надявам до към година и половина (дано, дано да стигнем до там), не повече от 2,  нашето отбиване да мине по този начин. Като чета какви драми са с по-големите деца и настръхвам.
Браво! Мачкай малкия сладур и се радвай на живота!!! Wink

# 5
  • Мнения: 132
От 2 дни бебунчо ми бърчи носле като предлагам или се усмихва, допира устичка до зърното и после се отдръпва и не иска да суче. До 6 месец беше само на кърма, после се захранихме постепенно и от 1-2 месеца останаха само нощните кърмения и рядко 1-2 пъти през деня. След една седмица става на 10 месеца и всички ми разправят че отдавна е трябвало вече да спирам с "това мъчение", но на мен ми е много тъжно. Знам, че много ми беше намаляла кърмата и, че по-скоро ме ползваше за биберон, отколкото за да се нахрани /той така и не се научи да ползва биба-залъгалка/, но някак си не бях готова да се разделяме толкова бързо. Дори си поревах  Embarassed Пиша, защото знам, че тук поне ще ме разберете и ще ми посъчувствате. Успокоявам се, че 10 месеца кърма все пак е добре за бебчо, а и да се отбие по собствено желание е за предпочитане пред това аз да трябва да го отучвам с разни трикове.. И все пак.. дали пък не е някакъв период само? Да продължа ли да предлагам още известно време?  Rolling Eyes  И освен това искам да ви благодаря, защото винаги ми беше от полза като ви четях - и емоционално и практически! Пожелавам ви дълго и щастливо кърмене Hug   bouquet
Абсолютното също нещо преживявам и аз, като в допълнение искам да вмъкна че при нас се случи доста по-рано.Беба се опитва да се отбива още от преди 2 месеца, вече почнахме 6-ти  и аз не съм се отказала.Кърмим се само докато тя спи.И наистина да кърмиш - това е един РЕЛАКС за мен лично.Много сълзи и аз съм изплакала, но не се отказвам.Ще се чувствам късметлийка ако направим 10 месеца кърмене.

# 6
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
5м 10 дни!!! на тази малка възраст бебетата имат нужда предимно от кърма...докранваш, захранваш? опитай в различни пози. ние имахме един период - искаша да се разхождаме докато яде и да гледа. после реши да яде легнал. може би и други работи ще му хрумват Simple Smileно да говорим за отбиване на 5 месеца?

# 7
  • sofia
  • Мнения: 97
При нас нещата се изясниха - човечето вече не иска и това е. Предлагах няколко дни в заспало, полузаспало, гладно, сито, всякакво състояние, но получавах отказ и съответно реших, че трябва да се уважи решението му  Peace И нещо странно да ви питам случвало ли ви се е и на какво ли се дължи -  единия ден реших да се изцедя и да му дам от шише, но не успях да изцедя почти нищо, няколко капки. Преди да ги хварля реших да ги опитам и се оказа, че кърмата ми беше солена  #Crazy Нещо като физиологичен разтвор с много леко сладка нотка... Чудя се дали пък затова не се е отбил, и друг път съм близвала, но винаги е била сладка. Знам, че по принцип кърмата си променя вкуса в зависимост от храната, която е консумирала майката, но чак толкова  Rolling Eyes
Момичета, благодаря ви за ободряващите думи, доста се бях вкиснала, но вече взех да приемам нещата, tsveti_kn продължавай да се бориш, стискам палци да направите 10 месеца и да продължите и още! 

Общи условия

Активация на акаунт