Преминаване от М-Тел към Вивател - става ли лесно?

  • 1 363
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Вивател имат изгодни промоции в момента, евтини разговори с чужбина, евтини телефони и т.н.

Обаче не знам как са като оператор, има ли доволни (недоволни) - кажете всичко!  Wink

И още едно въпросче - мудна ли е процедурата по преминаване от М-Тел към Вивател, при положение, че искам да си запазя номера? (от Вивател казаха, че трудно ще ни пуснат  Rolling Eyes)

Благодаря предварително за всички мнения по въпроса!

# 1
  • Мнения: 11 747
Трудно, даже никак. Нямам личен опит, но неволно присъствах на разговор на една жена, която искаше да направи същото, със служителка в М-тел. Освен, че я бяха разкарвали 100 пъти и размотавали с недомлъвки, неточна информация и вдигане на рамене, като слушах какво и говореха, изобщо нямаха намерение да предприемат каквото и да е, дори казаха, че не предлагат такава услуга.

# 2
  • Мнения: 89
Киса наблюдения по процедурата за смяна на оператора нямам,но за Вивател мога само суперлативи да изкажа.Аз ползвам техните услуги от както са на пазара и съм много доволна,но да споделя,че съм с полицейска карта и при мен абонаментния план и тарифите са доста по различни.

# 3
  • Мнения: 985
Не знам точно как става номера със сменянето на оператор и запазването на номера.Доколкото съм чувала ,за да го направиш ще трябва да плащаш месечна такса и на стария си оператор за тази услуга. Confused
Аз замених Глобул с Вивател,но направо с нов номер и съм супер доволна.За 40 лв. получавам 3 часа време за разговори към всички мрежи,а като не си изговоря минутите,остатъка се прехвърля автоматично за следващия месец и не губиш нищо от неизразходваното.
Била съм и на М-тел и на Глобул и нито един от двата оператора не ми е предлагал такива изгодни условия. Simple SmileТака,че щом можеш минавай на Вивател,вярвам,че няма да съжаляваш. Peace

# 4
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 764
И аз се замислям да мина на Вивател...абонат съм на Мтел вече 10 години,уж минах на  "страхотно"изгодна тарифа с 500безплатни мин.а само след 2 седмици нямам никакви минути и сметката ми е около 90-95лв,нормално ли е? Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Мерси на всички за отговорите!

Дано се включи някой, който е минал по тази процедура.

# 6
  • единственото село с трамвай и без гробище
  • Мнения: 1
Става, зависи от настроението на служителите на М-тел. Ако искаш да си запазиш и номера, отиваш в някой офис и пускаш молба да ти издадат удостоверение за преминаване към друг оператор. След два дни получаваш смс, с който ти съобщават дали ти е уважена молбата и в срок от два дни отиваш и си взимаш удостоверението. А, за молбата заплащаш 5 лева. Удостоверението е валидно един месец. Успех! Peace

# 7
  • Мнения: 5 370
И аз се замислям да мина на Вивател...абонат съм на Мтел вече 10 години,уж минах на  "страхотно"изгодна тарифа с 500безплатни мин.а само след 2 седмици нямам никакви минути и сметката ми е около 90-95лв,нормално ли е? Thinking
Тези 500 минути са в рамките на определена група от 12 номера, а не към всички. Когато говориш с хора извън, естествено, че си плащаш по стандартна тарифа.
Не бих сменила скоро Мтел, само те имат покритие там, където ходим.

# 8
  • Мнения: 786
Минавам само да дам още един глас ЗА Вивател.
От година и 3 м. съм абонат!

# 9
  • Мнения: 399
Аз от 2 години съм абонат към Vivatel и съм много доволна. Никакви забележки.

# 10
  • Мнения: 721
Става, зависи от настроението на служителите на М-тел. Ако искаш да си запазиш и номера, отиваш в някой офис и пускаш молба да ти издадат удостоверение за преминаване към друг оператор. След два дни получаваш смс, с който ти съобщават дали ти е уважена молбата и в срок от два дни отиваш и си взимаш удостоверението. А, за молбата заплащаш 5 лева. Удостоверението е валидно един месец. Успех! Peace

А какво би било основанието на отказ на молбата  newsm78

Имам същия проблем и се чудех и аз от къде да започна...

# 11
  • Мнения: 4 585
Водете си писмено диалога с бившия оператор, или поне с мейли.
Ако получите отказ, се обърнете към КЗП.
Ползвайки услуга, също сте потребител.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Радвам се че има нови отговори, и то все добри.  Simple Smile Май скоро ще се ходи до Вивател.

Общи условия

Активация на акаунт