Висок хемоглобин-ниско желязо?

  • 4 897
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Д-р Слънчева,при  изследвания на дъщеря ми /4 год/.останах изненадана от резултата.Желязото в кръвта и е 5 ,а хемоглобина повече от добър-136.Изследвахме после и ЖСК ,което е 56.Еритроцитите са в норма,както и всичко останало,единствено MCV-e 77.8 и MCH -25.5 са леко занижени.Според педиатъра има анемия и трябва да пие Легофер,но пък хемоглобина и не показва анемия. newsm78
Вие какво мислите,нормално ли е това положение -висок хемоглобин,ниско желязо?
Ако е от значение това- наскоро прекара скарлатина за втори път и тогава паднаха нивата на желязото.Преди това винаги и е било около 10 с хемоглобин 120-125.
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да се знае колко е хематокрита(Htc).Не мисля, че има анемия и необходимост от прием на желязо.

# 2
  • Мнения: 1 428
Хематокрита и е съвсем добър-39,но бихте ли ми обяснили как е възможно това съотношение на ниско желязо с висок хемоглобин?На какво може да се дължи?
Благодаря Ви!!!

# 3
  • Мнения: 5 760
На грешка , особенно при този супернормален хематокрит. smihesorry

# 4
  • Мнения: 1 428
Аз също мислех ,че е грешка и по тази причина повторих изследванията в друга лаболатория.Уви резултата за съжаление е същия.Там желязото беше 5, хемоглобина 132,а хематокрита 36.Чудна работа-взех да се притеснявам да не е някой по-особен вид анемия.Сега незнам да и давам ли Легофер или не.
Дали е възможно желязото да е паднало ,защото беше болна от скарлатина и пи силни антибиотици?

Общи условия

Активация на акаунт