Колко коледни тържества?

  • 2 718
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 870
Покрай празничната еуфория изведнъж се замислих, че  синът ми почти всяка седмица през декември ще празнува.Ще ходим на благотворителния карнавал, после две фирмени посрещания на Дядо Коледа, после още едно коледно представление с куклен театър.Той не ходи на градина.
За детето вероятно всеки празник е радост, за мене също.Но се замислих дали по този начин не се преекспонира празникът, дали се запазва същинският му смисъл.И дали е възпитателно за едно дете да има 3-4 коледни тържества?
Моля за мненията ви, ще съм благодарна на всички за и против

# 1
  • София
  • Мнения: 256
Дъщеря ми ще има едно тържество в детската градина и едно фирмено парти. Приятелки ми казаха и за едно, което ще бъде в детски клуб, но смятм да го пропуснем (на другия ден след фирменото). Смятам, че двете са достатъчни. Така или иначе след това следва безкрайния маратон с родата  Simple Smile.
Миналата година ходихме само на едно фирмено парти и още си го спомня.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ще се ограничим до едно тържество в ДГ и едно посещение на куклен театър, където отново ще има дядо Коледа.
Имаме възможност да отидем на още 3 места, където ще присъства добрия старец, но лично аз предпочитам да ги огранича на две.
Все си мисля, че не е задължително да се ходи на всяко едно коледно тържество, на което си поканен.

# 3
  • Мнения: 14 133
Сашо ще има само едно - в градината.  Wink

# 4
  • Мнения: 7 201
Ще се ограничим до едно тържество в ДГ
...
Все си мисля, че не е задължително да се ходи на всяко едно коледно тържество, на което си поканен.
Peace Съвпада с моето мнение.

# 5
  • Мнения: 4 841
Едно тържество - в градината.
Миналата година направих глупавата грешка да обикаляме като луди по Коледни партита - наистина става едно пренасищане и до навечерието на празника вече изпитваше едва ли не лека досада - "Пак ли парти..."  Tired
Тази година предвидливо отказах всички покани. Само на бг-маммското парти имах голямо желание да го заведа, но пък "Люлин" ми е крайно неудобен като локация.
Вместо партита тази година ще наблегнем на благотворителните инициативи - вече е достатъчно голям, ще занесем дрешки и играчки в един дом, ще пускаме смс-и за "Българската Коледа" - надявам се да изпита удоволствие и от това да дава, а не само да получава.

# 6
  • Мнения: 2 090
Синът ми също ще има само едно коледно тържество-в яслата.
Ако обаче имахме покани за други коледни партита,бихме ги уважили най-вероятно  ura.Не мисля че не е възпитателно,или че се преекспонира празника.Както е казал Мечо Пух:"Колкото повече,толкова повече'' Grinning.
Ние и рожденния ден на детето празнуваме няколко пъти,не мисля че е лошо.Дечицата са мънички,смятам че това може да им донесе само радост и положителни емоции.Възрастните понякога твърде много се задълбочаваме Rolling Eyes.А и това е сегашният момент,днес,не виждам защо да се пропускат повече хубави моменти.Догодина може да е по-различно... Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Тържествата ще са две - едно в ДГ и в кукления театър.

# 8
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Само едно  в детската градина,с дядо Коледа и толкоз.

# 9
  • Мнения: 352
Само в детската. Ако не ме мързи и не съм родила още може да отидем да се побутаме в  центъра .

# 10
  • Мнения: 1 896
Само едно коледно тържество ще има сина ми-това, което са организирали от яслата.
Нищо притеснително не виждам в посещението на повече от едно такова събитие. Празниците носят радост на децата,зареждат ги с положителни емоции и им оставят хубави спомени.
Ако все пак се трвожиш-редуцирай броя на тържествата.

# 11
  • Мнения: 4 187
Рая ще има едно тържество, в детската градина! Ще ходим и на Коледен Карнавал, но това е съвсем различно нещо.
Няма нищо лошо в посещението на повече коледни събития, но от многото срещи с добрия старец, може да възникнат въпроси Grinning.  Пък и от всяко тържество, ако си тръгва с подарък (не знам каква е практиката), подаръците под елхата може да не предизвикат голяма еуфория  Crazy.
Все пак Декември е месец за празнуване, колкото повече, толкова по -добре  Hug!

# 12
  • Мнения: 11 870
Благодаря за отговорите!
Тържествата ще са съвсем различни- едно от тях е благотворителният карнавал.По много различен начин са устроени, затова реших детето да отиде на всички, за които има покани, но ме човъркаше отвъртре дали е съвсем в реда на нещата и дали няма да приеме живота като безкраен празник.А и аз съм си купонджийка/както и мъжът ми/, но се колебая дали да не "съкратя" някое от детските тържества.
Ще споделя впечатления след празниците . Ако възникне пето тържество, със сигурност ще откажа

# 13
  • Мнения: 1 447
Едно в градината и едно тържество организирано в центъра.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Само едно. Работодателят ми организира театър с Дядо Коледа.
Не ходим на детска.
С РД пак гледам да е само една торта......с втората вече му става досадно. Точно момента с пренасищането е налице при нас.....ама то си е до дете.

Общи условия

Активация на акаунт