Секцио по спешност?

  • 4 979
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

Искам да ви попитам какво представлява секциото по спешност. Каква упойка използват? Какви са негативите?

Благодаря много за отговорите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 187
Моята операция беше по спешност -  изтекоха ми водите в началото на деветия месец. Упойката беше епидурална.  Всичко беше нормално.
Не уточних защо секцио - седалищно разположение на плода и проблем със зрението.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 15:25 от Аурора

# 2
  • Мнения: 4 784
Имах контракции и разкритие, но разположението на бебето не беше подходящо. Раждах с епидурална упокйка. Всичко си мина съвсем нормално.

# 3
  • Мнения: 290
Секцио по спешност може да се наложи по доста причини-моето първо секцио беше по спешност,защото в 34 г.с.ми изтекоха водите,упойката беше епидурална и всичко мина без проблеми.Само бебето ми беше в кувьоз една седмица защото беше много малко и беше осмаче.
Може да се наложи и секцио поради седалищно разположение на плода.
според мен нямаше негативи.
Всичко най-хубаво.

# 4
  • Мнения: 4 335
Моето секцио беше по спешност.Пьпната врьв се беше омотала,водите ми изтекоха месец преди термина,тоновете се влошаваха и ме оперираха за да извадят бебо.
Бях с пьлна упойка.
С Денис всичко беше наред,аз сьм получила крьвоизлив и се е наложило да ме отворят отново.Но накрая всичко завьрши добре,10 дни по кьсно си бяхме в кьщи Laughing
Леко раждане Hug

# 5
  • Мнения: 7
Започнах да раждам нормално - изтекоха ми водите сутринта към 6 и 15, но нямах разкритие. Индуцираха раждането, но до 12 и 30 бебо не слезе надолу, започнаха да губят тоновете и спешно ми направиха секцио. Със спинална упойка, всичко мина много барзо, аз бях добре само бебо се нагалта с вода като са го вадили и седя 1 месец в кувиоз. Но всичко вече е ок  Wink
Негативите са по-малко от щастието, че ставаш мама
Успех и леко раждане  Hug

# 6
  • Мнения: 3 268
Раждането ми започна нормално,но с епидурална упойка.Имах едно раждане зад гърба си и реших при второто да си спестя болката.Не успях да родя дъщеря си,защото по незнайни причини тя изведнъж от крайно долно положение,вече бях качена на масата за раждане,се качи нагоре.Не чуваха тоновете и ме изстреляха в операционната.Упойката както казах вече беше ложена,само увеличиха дозата на вливане.Не знам упойката епидорална или спинална се казва,но бях безчувствена от кръста надолу.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
В болницата в която раждах, секциото се правеше с пълна упойка.Бяха ме предупредили,че ако се наложи секцио ще бъде така. Причините за секцииото са е аналогични с тези на stefani6.

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Предизвикаха ми раждането , защото преносвах и чуха , че тоновете на беба падат , оказа се , че пъпната връв се е увила около нея и се наложи секцио по спешност, с пълна упойка.
Боряна се роди без усложнения , всичко си е наред , при мен също не е имало проблем , с изключение на това , че 2 дни след операцията се наложи да ми прилеят 2 банки кръв ,а трябваше да намеря кръводарители , защото ми е рядка кръвната група.

# 9
  • Временно
  • Мнения: 788
Моето раждане започна нормално 8 дена след термин - приеха ме в болницата с контракции на 5 минути и 4 см разкритие.Бързо получих пълно разкритие,но бебето не навлизаше в таза.Лекарката ми изчака час и половина,но напредване нямаше и предприе секцио по спешност.Таза ми се оказа тесен,бебка се роди и с омотана пъпна връв.
Операциата ми я направиха със спинална упойка.
Негативи за мен нямаше.И двете с бебка бяхме добре.Е,исках да си родя нормално,но не винаги става това,което ни се иска!

# 10
  • Мнения: 165
Първото ми раждане беше нормално, но преди 14 години. При второто всичко започна добре, изтичане на води, пълно разкритие, но бебо не слизаше. Казаха, че имам много тесен таз и е невъзможно да родя нормално. За половин час ме подготвиха, сложиха ми пълна упойка и готово. Peace

# 11
  • Мнения: 498
И двата пъти съм раждала секцио.Първото раждане поради тесен таз и седалищно разположение на бебето,тогава с пълна упойка.Вторият път поради причината ,че нямаше и две години от първото секцио,тогава с епидорална упойка/препоръчвам нея/

# 12
  • София
  • Мнения: 389
Моето секцио беше по спешност. Един ден след термина, лоши тонове на бебето, никакви контракции, никакво разкритие - наложи се операция и проблемът се оказа къса пъпна връв. Упойката беше спинална. Недостатъци - ами по принцип преди секцио не се яде нищо определено време, а аз бях закусвала - мисля, че е от значение за упойката, но при мен нямаше никакъв проблем.

# 13
  • Мнения: 1 629
Само да кажа на авторката, че и пожелавам успех! Отдавна знам, че си бременна и не мога да повярвам колко бързо мина времето, та дойде сега Mr. Green на теб сигурно ти се е влачело де! Иначе секцио по спешност означава, че бебчо не може да се роди по нормален път, може да е заклещен, с не добро предлежание,  увита пъпна връв или подобни неща. Тогава се налага да се извади секцио. Аз исках нормално да родя, но бебока беше заклещен и ми направиха въпросното спешно секцио.

# 14
  • Мнения: 3 818
При мен всичко си започна нормално, получих бързо пълно разкритие, напъни и... бебокът не щя да излезе, защото беше възголемичък и се оказа, че не може да се провре през родовите канали. Направиха ми секцио по спешност, с пълна упойка, защото нямаше никакво време да се чака, а при другите упойки минава повече време, докато те хванат.
Но ти защо си мислиш сега за секцио по спешност, ако се наложи, все ще има кой и как да те кръцне Simple Smile.
Мисли си как всичко ще бъде наред и няма да се стига до там Peace

Общи условия

Активация на акаунт