Пътуване в началото на 9-ти месец???

  • 8 417
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Нужно ми е мнение, съвет, информация или каквото намерите са добре...та въпроса ми е : Налага ми се пътуване в края на 8-ми / нач. на 9-ти месец. По-скоро искам да родя в София, според вас това евентуално мое пътуване лудост ли е или безотговорност? Пътят е Русе-София /с автобус/...как би ми се отразил, лекаря дали би ми разрешил, опасно ли е за бебето..и т.н.
В сряда съм на ЖК и ще питам док, но ми се иска до тогава да разбера повечко от вас..ако мога.
Благодаря предварително!
П.С. До момента бременността ми е безпроблемна..въпроса е ако и тогава се чувствам така...

# 1
  • Мнения: 1 029
Не мисля, че има някакъв проблем да пътуваш на такова разстояние, особено щом до сега бременността ти е била безпроблемна, а и все пак ще ти остава 1 месец до термина ... Единственото, което мен ме смущава е това, че трябва да пътуваш с автобус и е възможно да се чувстваш дискмофортно и да ти е тясно на седалката, да не можеш да се раздвижиш или пък да ти се допишка /поне на мен ми се ходеше през 5 мин до тоалетна/  Crazy
Няма ли начин да се придвижиш с кола, за да си по-спокойна?

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 15:45 от Belisima

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ако нямаш проблеми с бременността, не мисля че ще има някакъв проблем да пътуваш.Както си казала - лекаря ти ще знае най-добре.
И все пак ако имаш възможност пътувай с автомобил.По-бързо и по-удобно ще ти е.Ще можете да спирате когато ти се наложи..
Леко раждане и лек път! Wink

# 3
  • Мнения: 4 784
При безпроблемна бременност, защо не?! И все пак, не е ли по - добре да пътуваш с кола, влак?

# 4
  • Мнения: 498
Щом бременността е наред,не виждам проблем.Аз също съм пътувала до 9 месец често Плевен-София и обратно,но с лека кола.Успешно раждане Hug

# 5
  • Мнения: 961
Не ми се вижда добра идея да пътуваш с автобус. Няма ли възможност да се придвижиш с кола?

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами..по-скоро не дай да пътуваш със автобус . Идеята не ми допада  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 187
Аз пътувах, понеже довършвах следването си, но с кола. Питай докторът. За единия изпит ми забраниха да пътувам. И добре че го сториха... бебо реши да дойде по-рано.... със  секцио.

# 8
  • Мнения: 4 335
Аз не бих рискувала с автобус,ако е кола да.
Синьт ми се роди месец по рано.

# 9
  • София
  • Мнения: 932
Ако може да е с кола, а не с автобус Да,  но иначе не знам  аз родих два дена след, като влезнах в деветия при все че никъде не съм пътувала.

# 10
  • Мнения: 544
И моето мнение е като на всички до момента - с кола-да, но с автобус-не мисля че е добра идея.

# 11
  • Мнения: 1 919
Ами..по-скоро не дай да пътуваш със автобус . Идеята не ми допада  Thinking

ако сложиш и заледени пътища, преспи сняг....дано е хубаво времето тогава....аз не бих рискувала, но както кажи ДОКИ.

# 12
  • Мнения: 493
Аз съм пътувала към края на 8-мия месец,макар да бях с тежка бременност.Консултирах се с лекарката ми и преди да тръгнем на път ми прослушаха тоновете и един преглед-всичко беше ОК и ме пуснаха,но аз пътувах с лека кола.Ако лекарят те пусне можеш да пътуваш разбира се,но аз си мисля,че никак няма да ти е удобно с автобус,ако имаш възможност,по добре с кола.   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 103
А не може ли да те приемат по-рано в болницата ?
Аз пътувах също но когато влязох в деветия месец отидох при свеки в София и доктора ме прие в болницата и родих 10 дни преди термина.
Успех , леко раждане и здраво бебче.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 766
В средата на 8-ят месец се прибрах от Испания с автобус. Три дена път е това.
Преди да тръгна минах на видеозон и ЖК. Нямах проблеми и затова тръгнах. Луда работа  #Crazy
Сега не бих тръгнала.

Общи условия

Активация на акаунт