алергична хрема

  • 4 963
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Как лекувате алергичната хрема?За дете става въпрос.Кортикостероидните препарати ли са единствената алтернатива.Детето ми има пристъпна хрема през ноща,и докато се усятя и вече сме на АБ,заради инфекция в гърлото.Дори когато не е болна,не е и здрава,хремата ни е постоянен спътник.И през месец ,два излиза от контрол и стигаме до антибиотик.Този ни е 5-ти за тази година Tired

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз пиех лекарство противоалергично, но от по-старите, котио вече не се изписват толкова, доколкото знам. И си капвах в носа изстискан сок от алое вера. След време се оправи, но от време на време пак ми се обажда.

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Колоко е голямо детето?

# 3
  • Мнения: 2 070
na 5 години е

# 4
  • Мнения: 530
Перитолмного помогна на дъщеря ми за друга алтернатива не знам.

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Има ли вариант проблемите да идват от трета сливица?

# 6
  • Мнения: 485
Кортикостероидните препарати ли са единствената алтернатива.
Защо кортикостероиди,пробвахте ли първо с някакъв антихистамин за по-дълго време?
Водено ли е детето на алерголог или лечението до сега е изписвано от педиатър?

# 7
  • Мнения: 661
 За да се каже ,че детето има алегия , трябва да се докаже с тестове . Сега е време да се тества , тъй като повечето алергени липсват . Според мен трябва да се изследва носен и гърлен секрет . И кортикостероидие не са единствената алтернатива .

# 8
  • Мнения: 2 070
Благодаря за отговорите.Два пъти сме махали носната сливица.Тест за алергия правихме ,два през 8 месеца.Единия показа плесен,другия микрокърлеж.Посявките не показват бактерия.Пили сме антихистамини 6 месеца,хремата си продължава.Проблема ни с нея е следния,като легне и се удавя,винаги се стича в гърлото,дори когато издухва и напред носа.Сега лекарите не виждат нищо да се стича,но детето ми не е спало цяла седмица.Заспи ли почва,хъркане ,преглъщане,и то в такова количество че все едно се удавя.Този кошмар е трета година.Но точно такава обилна хрема получава за втори път.В другите случаи с капки за два-три дни оправяме нещата,сега не се получава.Никакъв друг сиптом на алергия няма,само секрет в легнало положение.

# 9
  • София
  • Мнения: 665
Пали, синът ми беше със същата алергична хрема и с нощна пристъпна кашлица. Тогава дори си помислихме, че ще направи астма. Беше диагностициран: Вазомоторен и алергичен ринит.Лекувахме се с ксизал и кузихром в носа(противоалергични капки за очи) има и спрей за нос, но той беше за над 6 г. Натичането продължи 4 мес., постепенно намаля и накрая спря. Предполагам знаеш, че трябва да спи почти седнала за да се дави по-малко. При нас студеният въздух много засилваше секрета. И не трябва да има вълнени одеала, а само памучни завивки. Предолагам, че непрекъснатият секрет лесно  се инфектира и по- често я разболява. Трябва време за да се успокои лигавицата. Дано стане по-скоро.

# 10
  • Мнения: 661
А пробвахте ли с някой от хомеопатичните продукти - Коризалия , КОларгол капки , Низита - гел ?

# 11
  • Мнения: 2 070
Пали, синът ми беше със същата алергична хрема и с нощна пристъпна кашлица. Тогава дори си помислихме, че ще направи астма. Беше диагностициран: Вазомоторен и алергичен ринит.Лекувахме се с ксизал и кузихром в носа(противоалергични капки за очи) има и спрей за нос, но той беше за над 6 г. Натичането продължи 4 мес., постепенно намаля и накрая спря. Предполагам знаеш, че трябва да спи почти седнала за да се дави по-малко. При нас студеният въздух много засилваше секрета. И не трябва да има вълнени одеала, а само памучни завивки. Предолагам, че непрекъснатият секрет лесно  се инфектира и по- често я разболява. Трябва време за да се успокои лигавицата. Дано стане по-скоро.
да и ние до скоро кашляхме в легнало положение,сега само преглъща и се дави.и нас ни лекуваха няколко пъти за астма,без резултат.хрема има ли кашля.правила е и бронхоспазъм.явно е много обострено състоянието в момента при нас.изписаха ни Еуреспал ,и коларгол,малко да подсуши лигавицата.ползваме го 3 пъти през последните 4 месеца.пръскаме Фликсонази,то е по-силно и от Кусихрома,но явно трябва да минат няколко дни за да има ефект.вие сте се справили на време.ние 3 години живеем в този ад.сигурно е трябвало по продължително лечение,което ние не сме направили.Кусихром капахме един месец,мн.година,без особен ефект,после се оказа че има и бактерия -златист стафиликок.сега бактерия няма,но алергия има.с друго не си обяснавам,тази хрема.но пък колко време пихме протривоалергични,без резултат.не знам,но се чувствам в ужасно.колко лекари обиколихме,никой не намери лечение

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 12:39 от Пали

# 12
  • Мнения: 661
От колко време е така детето - месец , повече ? По кое време на годината ? ЗА риносинуит някой от лекарите говори ли ?

# 13
  • Мнения: 2 070
вече трета година има този проблем.сега е на 5 .беше на 2 когато след лекуване на пневмония получи хрема и от тогава е все така.махнахме сливицата на 2г. и 4 м. (април)до октомври нямаше проблем.тогава получи първия пристъп на такава давеща хрема.почти цялата зима я изкара така.седмица хрема,три не,до миналата пролет,изписаха и Зиртек,пи го до юни,и от него ли,но лятото беше без хрема.Зимата обаче пак ,като прдишната,и това лято също.оказа се че и носната пак е за махане.август правихме операция,после тест,който показа домашноматрачен микрокърлеж.един месец бяхме на Фликсонази,и 15 дни след спирането миу ,започна хрема,та и до днес.като периодически спира ,само с накапване на физ,разтвор,сега и той не помага.педиатър последно ни постави диагноза ентмоидален синузит.снимката на синуси,е добре обаче.

# 14
  • Мнения: 661
Направо сте го съсипали това дете от операции , изледвания и лекарства . Казвам го не като укор към вас ,  а като начин на лечение . Искали ли сте второ , дори трето лекарско мнение ? Внимавайте с Кортикостероидите и Зиртек-а , особено с кортикостероидите , защото действат на хормоналните нива и нищо чудно детенцето един ден да страда от затлъстяване .

Общи условия

Активация на акаунт