Хиперстимулация на яйцеклетки

  • 1 903
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Здравейте момичета,
Искам да ви попитам нащо от името на моя приятелка, която няма достап до интернет. Надявам се да имате инфо по въпроса.
Тя е правила опит за ин-витро веднъж, оба4е при стимулацията на яйчниците (признавам си, че не съм много наясно с процеса javascript:void(0)Wink СА й НАПРАВИЛИ ХИПЕРСТИМУЛАЦИЯ, ПРИ КОЕТО НЕ СА УСПЕЛИ ДА Й имплантират вече готовите за това яйцеклетки. Сега тези яйцеклетки стоят замразени и нямало проблем да се използват в подходящ момент, но проблема е в това, че тя се страхува да се подложи на повторна стимулация, за да не се получи същия проблем. Въпросът ми е възможно ли е като веднъж се е случило хиперстимулация да се повтори проблема при втори опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Мисля, че е възможно, ако я стимулират със същата доза лекарство. Сега, след като са видяли, че е станала хиперстимулация, ще намалят дозата, предполагам и приятелката ти няма от какво да се страхува.

# 2
  • Мнения: 479
След като са й замразили яйцеклетки, защо ще й правят повторна стимулация?

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз не съм наясно много с инвитро процедурите. Но да си кажа и моето виждане. Първо би трябвало да й връщат ембриони, не яйциклетки. А защо не са успяли, каква е причината? Второ каквото и да има замразено дали яйциклетки или ембриони с тях може да се направи повторно инвитро. Отделно, това че веднъж като се е случило да стане хиперстимулация на яйчниците, вторият път докторите би трябвало вече да налучкат дозата.

# 4
  • Мнения: 4 399
Да не те отчайвам, но е напълно възможно да се получи повторна хиперстимулация. Те ще и намалят дозата най-вероятно, но това е жив организъм, никoй не може да предвиди как ще реагира дори и при намалена доза. Няма гаранция че няма да и се случи пак същото. От това което чета оставам с впечатление че особено податливи на хиперстимулация са млади жени и при тях трябва много да се внимава с дозата.

А иначе на нея най-вероятно са и замразили ембриони и тя при всички случаи трябва да опита първо с тях и след това да мисли за повторно in витро.
Обаче да си призная и аз не съм правила in витро и всичко което пиша се базира само на прочетено и обща медицинска култура, но не и на собствен опит. Дано да се включи и някой с личен опит.

# 5
  • Мнения: 409
Да, да прави сте момичета.
Има замразни ембриони, но доколкто разбрах от нея сега е необходима стимулация, за да могат да върнат ембрионите в нея, тя трябвало да е в овулация за да се случи това

# 6
  • Мнения: 1 612
До колкото знам, просто трябва да се изчака да мине овулацията и така да и трансферират ембрионите.
Според мен не и трябва стимулация.
Може би са и изписали някакви други лекарства. Не знам.
Но нали в това е идеята на замразяването на ембриони - да се избегне стимулацията(все пак е травма за организма, пък и струва доста пари).
Желая и успех!

# 7
Няма да и правят стимулация. При замразен трансфер понякога се налага приемане на естрогенни и прогестеронови препарати по определена схема. Това се прави на жени с рядка или липсваща овулация или имащи хормонални нарушения.

Общи условия

Активация на акаунт