Вредно ли е да се дава витамин Д по 4 капки на ден?

  • 2 851
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте мами,
Значи днес бяхме на консултация с мойта бебка и се оказа, че е наддала доста и сега на 2 месеца тежи 5.400 кг., а е само на кърма  Shocked Та педиатъра ми каза да й давам Вигантол сутрин и вечер по 2 капки да не направила рахит  Thinking Въпроса ми е дали да й давам толкова много и дали витамин Д вреди по някакъв начин, защото знам че много мами не дават особено през лятото  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 5 577
На мен лекарката ми каза да давам по 2-3.
Аз давам на око, около 3, защото ми се случва понякога да забравя.
Мисля, че не е много.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Леко с тия витамини, ако извеждаш детето навън на слнце, е добре да спреш вигантола през летните месеци.
Рахитът е болест на бедните, а не на добре хранените деца.
Това е мнение, което ми казаха второта педка, ортопеда и жената, която трансфонталната ехография.
Първата педка беше с тия дивотии за вигантола.
Към настоящия момент по-страшна е превитаминозата, а не авитаминозата за толкова малки деца.
Поискай второ мнение от друг лекар, примерно ортопед или друг педиатър.
4 капки си е башка много.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
И на Тано давах по 4 капки,но през зимата,сега за вас не знам  Thinking
май наистина е по-добре да питаш и друг педиатър...
Но когато децата трупат повече килца,наистина има нужда от по-голямо количество витамин Д,защото се натоварват костите и точно така се образува рахита!
Питай друг педиатър,наистина не избързвай!

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 239
zdravei. mislia,che niama problem da davash 4 kapki.az davah prez zimata na moia lusko 4,sega sme na dve.nashata pediaturka e tvurdo za vigantola,kogato ima nujda da se dava  poveche.no vseki lekar e s razlichno mnenie po vuprosa.nai-dobre suberi niakolko mnenia.

# 5
  • Мнения: 46 437
София първия месе качи 1.800 кг. и беше 5.300 кг., когато навърши 1 месец. Казаха да давам по 3 капки, става дума за средата на септември, имаше си си слънце и много разходки.

# 6
  • Мнения: 934
Ми, аз доколкото знам, при излагане на слънце кожата сама си произвежда витамин Д и няма нужда от капки. Умерено излагане, де, не така че да изгори.
Ама щом лекар ви го е дал...

# 7
  • Мнения: 5 183
Никога не съм давала такова нещо. Синът ми се роди в късна пролет. Изкара 3 лета подред, тъй като си ходихме до България, а ина4е живеем на място, където сезоните са обратни. Тук по принцип не се дава Витамин Д. Нищо му няма...

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 605
И аз мисля, че трябва да потърсиш второ мнение. Все пак 4 капки + летните разходки ми се струва множко. Чувала съм, че при превишаване на витамин Д по-бързо се затваря фонтанелата, което се отразява на развитието на мозъка.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Миналата пролет и аз давах на Рая по 4 капки, понеже качваше по над кило на месец.

# 10
  • Мнения: 38
Тези 4 капки не натоварват ли много бъбреците на бебето.
Моята педиатърка ме предупреди, че ако забравя да дам 2-те капки то на другия ден в никакъв случай да не давам 4.

# 11
  • Мнения: 514
Дани втория месец качи 1700гр и беше 6700гр. Педиатърката каза да му давам по 2 капки всеки ден. И сега му давам по толкова.

# 12
  • Мнения: 1 639
Аз давам по 5 даже,и не са много. Не може да се предозира с Д3 от толква капки! . Но за успокоение потърси второ мнение... Дара расте на висичина много и  главта й е мека като цяло,затова сега сме на 5 капки...Иначе за слънцето  ...образува се витамин Д ,ама за да е досттъчно трябва това дете да се пече на пряка слънчева светлина по цял ден....и как ще стане?!Коя майка държи малко бебе на пряка слънчева повече от максимум 20 мину? Нали бебо ще получи топлинен удар.....така,че споко не са много капките...след като детето ти наддава много. Peace

# 13
  • Мнения: 522
Здравейте мами,
Значи днес бяхме на консултация с мойта бебка и се оказа, че е наддала доста и сега на 2 месеца тежи 5.400 кг., а е само на кърма  Shocked Та педиатъра ми каза да й давам Вигантол сутрин и вечер по 2 капки да не направила рахит  Thinking Въпроса ми е дали да й давам толкова много и дали витамин Д вреди по някакъв начин, защото знам че много мами не дават особено през лятото  Sunglasses
Не е много редно през лятото да се дава витамин Д, но ние миналото лято пиехме по 7 на ден, защото Наско беше започнал да прави рахит. То не беше витамин Д, после калций+фосфор... smile3507

# 14
  • Мнения: 218
Аз му давам на бебко по 2 капки само сутрин - толкова ми е казала неговата лекарка. Ама виж и в упътването какво пише.

Общи условия

Активация на акаунт